Skocz do zawartości

Moja Armia 1:35


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam A.

Nie prościej byłoby gdyby kolega pokazał jureczkowi efekty swoich dokonań malarskich przy użyciu wspomnianych farb i "patyków", by wiedział jak to powinno wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hiwis nie bądź złośliwcem -przepraszam w galerii nie znalazłem dokonań kolegi Adams M1A1-figorki.Jednak każda podpowiedz jest mile widziana z mojej strony.Lubie eksperymentować ,jak zauważyłeś z moim klejeniem nie jest najlepiej.Mozę za dużo eksperymentuje??

Za to Twoje kolego hiwis nieraz oglądałem,szczególnie fajnie skomponowane podstawki

Przerzuciłem się po małych porządkach na większy rozmiar z 1:72 na 1:35 myślałem ,ze będzie łatwiej

Bardzo się pomyliłem

 

Spróbowałem z olejami artystycznymi .Zwykłymi ,nie jakieś Rembrandty

Nie schną szybko i można sporo korygować .Mozę w końcu " wyjdą na ludzi "

Pierwszy podkład i muszę poczekać z dwa dni nim wyschną

Rozcieńczam benzyna

 

IMG_3590_zpscfcjhj5i.jpg

IMG_3591_zps2wbf0kn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest doskonały, a ja pod tym względem jestem głąbem i niestety nie umiem wklejać zdjęć . Ale robiłem tu na forum figurki Coopercatowi (laski) i Makinenowi (żołdaki do Humvee w 3 -kolorowym DCU) i raczej byli zadowoleni, także tam można zobaczyć,ale cały czas nad tym pracuję i może się w końcu nauczę . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest doskonały, a ja pod tym względem jestem głąbem i niestety nie umiem wklejać zdjęć .(...) . Pozdrawiam A.

Pięć lat temu umialeś i później zatraciłeś tę umiejętność ?

Pomimo kilku wątków na ten temat istniejących na forum ?

Doprawdy dziwne, ale to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie musisz się usprawiedliwiać

Jakbym nie chciał to bym nie słuchał , fotek tez długo nie potrafiłem wstawiać

Pomógł mi kolega z forum ,dałem pozwolenie ,wszedł do mojego kompa i ustawił co trzeba .Teraz pilnuje aby nie spieprzyć

 

Ciekaw jestem czy dwa dni wystarcza na wyschniecie tych olejnych malowań

Na jednym z forumowych tutoriali ,gościu do Vallejo używał specyfiku ,bodajże Medium Galanz-co powodowało jej równomierne krycie .płyniecie po powierzchni.Mozę wtedy nie robiłyby mi się te "wulkany"

 

sklejam ponad 50 lat a nie mogę się nauczyć CIERPLIWOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest doskonały, a ja pod tym względem jestem głąbem i niestety nie umiem wklejać zdjęć

 

np.

 

Wpisujesz w wyszukiwarce internetowej "http://www.fotosik.pl"

 

Po chwili pojawi się taka strona:

I naciskasz tam gdzie jest czerwona strzałka

4d53c4320973262f.jpg

 

Następnie ukaże Ci się:

588c8b388d8b06dd.jpg

 

Kolejnym krokiem będzie znalezienie zdjęcia na dysku komputera:

09d455569c3fb462.jpg

 

Jeśli znajdziesz fotke najlepiej z rozszerzeniem JPG. naciskasz na nią OTWÓRZ

Zaznaczasz BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH (1)

Zaznaczasz ZAPISZ ZDJĘCIE (2)

47d826ea8ac8089a.jpg

 

Później zaznaczasz dokładnie to co jest w obwódce czerwonej. Po kolei. FORUM DYSK./ ROZMIAR ORYGINALNY

I ostatnia obwódka to link ,który kopiujesz cały tu na forum

e9039d90c63b5b47.jpg

 

PS. rozmiar obrazu nie może być za duży. Najlepiej go zmniejszyć. Można przy pomocy PAINT ,który jest we wszystkich windowsach dostępny jako podstawowe narzędzie. tz. PAINT >WYBIERASZ FOTKE > ZMIEŃ OBRAZ> W PROCENTACH w poziomie i pionie należy podać taką samą wartość. >>Zapisz w JPG. I chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś pomógł i dlatego były wklejone te zdjęcia . Dzięki Pędzelek za objaśnienie ,spróbuję, a pierwsza galeria to SU 57 wraz z figurami a właściciela wątku przepraszam za pisanie nie w temacie w Jego wątku. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mili ja się nie obrazę i nie ma co przepraszać-- chyba ,ze administracja,moderatorzy ,nie znam się na tym

A wskazówka się przyda nawet mi ,bo korzystam z Photobucket,i Googl ale one maja bardzo długi link do zdjęcia i czasami zdjęcia znikają

Pedzelek dziękuje za poświęcony czas w opisaniu tematu w stawiania zdjęć

 

Figurki schną .Nadal mokre jakby je przed chwila malował.Mozę za stara farba.Tym czasem poprosiłem moja kochana córeczkę (zona trochę zrzędzi)i zamówiłem sobie pędzelki

Przyjdą za tydzień ,myślę ze do tej pory figurki podeschną .Jak nie to praca od nowa.

 

indeks_zpskjlxmajk.jpg

 

Zamówiłem w Amazonie w moim sklepie mam jakiś problem z logowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z olejami artystycznymi .Zwykłymi ,nie jakieś Rembrandty

Nie schną szybko i można sporo korygować .Mozę w końcu " wyjdą na ludzi "

Pierwszy podkład i muszę poczekać z dwa dni nim wyschną

Rozcieńczam benzyna

 

Pendzelek w sprawie wstawiania zdjęć:

Czy po tych operacjach na forum pojawia się link do zdjęcia czy fotka

 

fajny link do malowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Figurki schną .Nadal mokre jakby je przed chwila malował.Mozę za stara farba.

Jureczku, ja jak pomalowałem fotel w Fordzie T, farbą olejną, to farba schła ponad 2 tygodnie. Farba była nowa, twoja też na pewno nie jest zła, tylko one tak długo schną.

Nie maluj olejnymi, tylko kup farby Vallejo i rób tak jak ten gość na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie az milo jak mi pomagacie

Az się chce tyrać.Faktycznie ,olejne to tylko dla artystów Kolega bozo wypozo ma święta racje.Choć używałem bardzo delikatnego pędzelka zostawały ślady pędzla.Rozcierałem-Wielkie "G"

Terpentyna -mam -ale jeszcze dłużej odparowuje

Farby mam kupione pod pędzel ,podobno najlepsze. Zestaw dedykowany do figurek

 

IMG_3510_zpssgfe2yaz.jpg

 

"Gemby" psiknąłem z aero lakierem aby szybciej podeschły i wygładziły ślady pędzelka

Co prawda nie jest to szal ,ale powoli nabieram wprawy. ha ha ha w moim przekonaniu Na figurkach muszę położyć jeszcze cień aby zniwelować przejścia ,chciałem jednak zobaczyć ,a nie przestraszyć efektami swoich poczynań

 

IMG_3592_zpsjfzugy25.jpg

IMG_3593_zpsm2sv3rqq.jpg

IMG_3594_zpssr3efuq8.jpg

 

Buduje podstawkę i uczę się malować plastyk na kolor drewna

Cholera -przepraszam - jest to trudniejsze niż obróbka prawdziwego,jednak frajdy co niemiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych główek będzie cieżko coś zrobić konkretnego. Jest na nich tyle warstw niewiadomoczego ,że nadają się do wyrzucenia. Kup główki żywiczne. To podstawa w malowaniu figurek 1/35

https://pl.aliexpress.com/wholesale?minPrice=&maxPrice=&isBigSale=n&isFreeShip=n&isNew=n&isFavorite=n&isMobileExclusive=n&isLocalReturn=n&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=+head+1%2F35&CatId=200002635&g=y&needQuery=y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ze to wygląda strasznie,a staram się za pomocą Waszych wskazówek zrobić ,coś co będzie chociaż trochę przypominać żołnierzyków.W LATACH 60-tych ub.w.można było za 4 złote kupić w kiosku Ruchu gotowa figurkę i tworzyć jakaś armie.Jakość ich wykonania budziła wiele zastrzeżeń,może ktoś z Was pamięta ,choć wątpię bo wspaniale grono Modelworka nie jest tak stare jak ja.Kolega z podwórka miał piękne żołnierzyki ,przysyłał mu wujek z zagranicy -metalowe.Jak ja mu zazdrościłem.

Założenie jakie sobie postawiłem ,to zrobienie porządku .W moich zbiorach znalazłem ok 30 szt.żołnierskiego złomu.Wziąłem się wiec do pracy.Wiek jeszcze nie emerytalny ,ale ostatnio ludzie bardzo się sypia,a ja nie chcialbym zostawiać moim wnukom bałaganu w dziupli modelarskiej.Ten mlodszy ,Vincent bardzo lubi z dziadkiem malować (3 lata)

Wracając do tematu.Żołnierzyki chce poustawiać na dioramach, tak jak pozwolą mi ich kształty

Plan -diorama nr.1

Polna droga ,z płotem i furtka .Za płotem drzewo -jabłoń -jabłka z pieprzu czarnego liście z majeranku, trawka elektrostatyczna

Na drodze wóz drabiniasty,dziadek i wnuczka.Ponieważ będzie to jesień 1944r na wozie ustawie może trumienkę -dziadek to stolarz (w swoim fachu tez zrobiłem parę M-1.Słoma i siano odpada bo już po zbiorach.Poboczem dwóch niemieckich piechurów

Diorama nr2

Jakieś ruiny w mieście ,Droga idzie 4 niemieckich żołnierzy .Kon ciągnie wózek i armatę

 

Diorama nr,3

Jakieś ruiny i broniąca się grupa niemcow

 

Plan jak widzicie ambitny .Co osiągnę zobaczycie

Do tej pory w 90% założone plany realizowałem do końca

Te 10% to diorama w 1:72 ''Gaz i T-34"

 

IMG_3334_zps2jfar2on.jpg

 

W założeniach tez do skończenia jednak w 35 jest więcej możliwości

 

Przepraszam za gadulstwo ale to moja druga wada ,po klejeniu ,tak twierdzi "rodzinka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,nie potrafię lub nie mam jeszcze takiej wprawy i może nie nabędę

Gdy dla treningu na jednej z główek maznąłem oczy na początku ,a potem dalej bawiłem się z nakładaniem kolejnych warstw farby(mam tu na myśli farba biała w oczodołach) pozostawiłem oczy malując dalej główkę ,nakładając cienie.Buzia wyglądała jakby bardziej realistycznie.Oko pozostawało ciemniejsze ,jakby w cieniu całości nie psując kontrastu całej twarzy

Spiton ,czy to miałeś na myśli ?

Jeśli tak to się ciesze,ale jeżeli jest tak bardzo złe to z ciężkim bólem muszę to przetrawić ,ze nie potrafię

Czekam na pędzelki i będę retuszował .Mam zegarmistrzowska lupę *10 , łapy nie drygają ,może coś poprawie ?

Dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ćwiczeń mam sporo elementów

 

IMG_3606_zps20dar7ug.jpg

 

znalazłem wzornik

 

978f8d49e982db5b4c8166ca1c205a4f_zpsfpzxawyw.jpg

 

Teraz z innej beczki ,nie potrafię pomalować drewna na jasny kolor,ciemny mi jakoś wyszedł

Do dyspozycji mam zestaw chemii jak na zdjęciu poniżej

 

IMG_3604_zpsbx6uep3z.jpg

 

Tak wyszła mi deska ciemna

 

IMG_3605_zpstbqoxq7r.jpg

 

A potrzebowałbym coś jasnego

 

82fb06c51bf9ad2c853136a57dcf9fe2_zpsxj8s7fl8.jpg

 

Jak ta pierwsza z lewej .Pytanie zacząć od czarnego podkładu i jechać coraz jaśniej?

 

Chce ten woź pomalować na jasny, podkład już jest i baza drewna z AK

 

IMG_3607_zpsd3ii084y.jpg

 

Majac problemy z malowaniem plastyku na kolor drewna ,plot robię z forniru dębowego

 

IMG_3601_zpsgyaratss.jpg

 

Licze na Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania deski to jest nie takie łatwe. Również malowałem ten sam pojazd konny. Kilka razy. I za każdym razem byłem nie zadowolony. Najlepiej wychodziło jak malowałem deseczki balsowe. A plastik to męczarnia. Próbuj różnych sposobów.

Co do główek to maluj, maluj. A oczy na razie zostaw.

Jeśli masz farbę olejną brązową ciemną. Albo czarną + brąz + więcej terpentyny niż farby. Możesz uzyskać wash. Nanosisz na pojazd. Całość uzupełni Ci ładnie wszystkie zakamarki. Możesz również kupić wash akrylowy (ciemny brąz i czarny) mieszać możesz z wodą bo najczęściej jest za gęsty. Z główkami też będziesz mógł spróbować. Uzupełny Ci ładnie oczodoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisałem kilkanaście postów temu kup sobie kalki gałek ocznych a nie wyważaj otwarte drzwi na pewno nie pożałujesz , zaraz pewnie mnie dopadnie sowiecki wermachtowy ochotnik , że nie wrzucam zdjęć, ale ja robię odwrotnie niż wzornik zaczynam od ciemnego a następnie stopniowo rozjaśniam kończąc na tych wystających elementach jak policzki i nos ,poprawiając bruzdy wokół ust itp. ale jak pokazuje ten wzornik też będzie ok. Zwróć uwagę że dzieci i kobiety mają zazwyczaj jaśniejszą skórę.Ust nie maluj czerwonym bo będą wyglądać jak uszminkowani , polecam ciemnego skintona . Co do drewna to nie malowałem za wyjątkiem małych elementów jak sztyle do narzędzi i łoża do broni,zazwyczaj robię to olejną z ciemnymi maziajami (nie do końca jestem z tego zadowolony) . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.