Skocz do zawartości

HMS Dreadnought 1:350 (Zvezda kit + Pontos Detail Set)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję blackman temat mamy zamknięty, jak sądzę

 

Bazylms - czekam z niecierpliwością na Twoją realizację!

 

I mam pytanie merytoryczne: jak to było z działkami 76mm, jak były one rozstawione? Modelarze różnie je rozstawiają. W większości przypadków na rufie montowane są 3 (inaczej niż sugeruje Zvezda), zaś na dziobie różnie bywa - w większości przypadków jest ich brak (choć są miejsca na 4 sztuki). Spotkałem jedną relację, gdzie zamontowano 2 takie działka i nie ukrywam, że do takiego właśnie rozwiązania się skłaniam. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mały offtopic: może coś pomożecie - Photobucket mi się zbiesił i żąda 399$ za możliwość udostępniania zdjęć na forum (!). Też tak macie? Można to jakoś ominąć? Jeśli ktoś ma jakieś rady to uprzejmie proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi działami to zależy na jaki okres ma byc Twój dred, najwięcej było ich na początku, potem stopniowo je zdejmowali, ze wzgledu na ich bezużyteczność Obczaj sobie w anatomii no i pilnuj się bo oprócz dział zmianiały sie tez inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque

zalogowałem się - wrzuciłem dowolne zdjęcie - i u mnie działa

 

 

PS

później skasuję tego posta.

 

To by znaczyło, że będę musiał przeładowywać zdjęcia w każdym z wpisów, gdzie pojawiają się zdjęcia...

 

Z tymi działami to zależy na jaki okres ma byc Twój dred, najwięcej było ich na początku, potem stopniowo je zdejmowali, ze wzgledu na ich bezużyteczność Obczaj sobie w anatomii no i pilnuj się bo oprócz dział zmianiały sie tez inne rzeczy.

 

Celuję w 1907 rok. To by znaczyło, że działka na dziobie będą... Niestety nie mam dostępu do Anatomy of the Ship, posiłkuję się tym, co wydębię z czeluści internetu. Może miałby ktoś jakieś skany, albo plany/zdjęcia do podesłania? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niestety nie mam dostępu do Anatomy of the Ship, posiłkuję się tym, co wydębię z czeluści internetu. Może miałby ktoś jakieś skany, albo plany/zdjęcia do podesłania? Byłbym bardzo wdzięczny.

podaj mi proszę swojego maila na priv - coś tam mam na temat tego herbatnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wieże i nie tylko jest zgodnie z założeniem (jeszcze raz dziękuję: SzG i Spiton), ale przyznacie, że i wygląda przednio!

 

Zacząłem też zabawę z okablowaniem. Z pewnością nie odtworzę pełnego bo bym pewnie świra dostał, ale zrobię na ile fabryka pozwoli...

 

Zapiąłem się i 'Mighty Mo' poszedł w odstawkę, Dread zasługuje na wyłączność!

 

Jeśli zaś chodzi o zdjęcia - no comments...

 

Tak więc pooglądajmy te moje wypociny!

 

 

35524228401_8bdb9e4029_b.jpg

34813407944_c98d96906d_b.jpg

35524228491_8a2d4ec95e_b.jpg

35654623405_d1f6a18258_b.jpg

35524228631_0bc65cdbea_b.jpg

35654623835_b094e02e7c_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

I na dobranoc jeszcze trochę drobnicy:

 

34848022343_991769475a_b.jpg

 

35488376362_da6874f411_b.jpg

 

Niestety w drabince przy montażu urwał się jeden stopień. Przy próbie przyklejenia ze strony pensety usłyszałem znajome i tyle go widzieli... Może to jeszcze dosztukuję jakoś...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni w rozjazdach a warsztat cierpliwie czekał... Zabrałem się za brudzenie modelu. O ile z burt, z modelu na model, idzie mi coraz lepiej, o tyle weathering superstruktury pozostawia wiele do życzenia. Przydałby mi się przyspieszony kurs bo odnotowuję niewielki postęp... Za ciężko, za dużo, za brudno. W tym modelu ratuje mnie jedynie fakt, że Dread był wyjątkowym brudasem choć nie ratuje mnie to, że chyba jeszcze nie w 1907...

 

Za to znalazłem świetny wash do pokładów (AKA Interactive Dark Wash for Wood Deck), dający myślę bardzo dobry efekt. Zresztą sami oceńcie.

 

Zobaczmy:

 

35754796986_0e4f19267d_b.jpg

 

35406956260_44cc9c1514_b.jpg

 

35795611295_542c36ce84_b.jpg

 

35406953490_00bcc28a3a_b.jpg

 

35795609115_206b34bdfb_b.jpg

 

35406950950_8845e696d7_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mata ludzie z tą "superstrukturą" mało jest mniej koślawych określeń?????? Pokładówka, nadbudówka, spardek....

 

Pojechałeś ostro z tym syfem, na kadłubie też tego za dużo, czym robiłeś? może nie jest za późno żeby zmyć tak ze 2/3?

 

Nie okopciłeś masztu za kominem, a zadymienie stanowiska obserwacyjnego było głównym powodem przeniesienia masztu, jeżeli okopciłeś komin, to maszt też musi być okopcony.

 

Kolejna mała uwaga: nad linią wodną wrak, a pod lustrem wody nówka funkiel? To też tak nie działa,na jedno malowanie części podwodnej przypada co najmniej ze trzy nad wodą.

 

Pokład jest OK, sam mam tego łosza, jeszcze po zazwyczaj maziam olejami dla urozmaicenia.

 

Krótko mówiąc wciągaj go z powrotem na dok i do roboty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.