Jump to content

1:72 F-84G Thunderjet


pmroczko
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Chciałbym przedstawić mój model F-84G w skali 1:72 z firmy Hobby Boss. Model ten kupiłem na prośbę Dzieciaka, który wkleił fotel do kabiny i potem stracił zainteresowanie... Po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że szkoda, żeby to w pudełku leżało i postanowiłem poćwiczyć malowanie w kolorze naturalnego metalu. Okazało się, że Gunze Super Metallic na podkładzie z czarnego błyszczącego Motipa daje bardzo ładna powierzchnię, trwałą i dającą się maskować. Na tym jest warstwa sidoluksu. Model Hobby Bossa miał swoje problemy - na przykład dwie części -boki kadłuba dostałem od F-84E i musiałem je przerabiać (dodatkowe wloty powietrza). Drzwi komory przedniego podwozia dorobiłem od podstaw, tak samo jak wyposażenie tyłu kabiny pilota, którego w zestawie nie było w ogóle. Kalkomanie dosyć śmiesznie się kładło, płyny zmiękczające kalkomanie niby nie chciały działać, ale w końcu kalki usiadły w liniach podziału - trzeba stosować taka metodę jak dla Hasegawy - nałożyć kalkę, płyn (w tym wypadku Solvaset) a potem go chusteczką zebrać i kalke docisnąć do powierzchni i chwile odczekać.

 

To tyle mojego pisania, teraz zdjęcia:

 

F84_01.jpg

 

F84_02.jpg

 

F84_03.jpg

 

F84_04.jpg

 

F84_05.jpg

 

F84_06.jpg

 

F84_07.jpg

 

F84_08.jpg

 

Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry!

 

Bardzo dziękuję za komentarze!

 

19robi88 - dziękuję za miłe słowa. Z jednej strony jest to maszyna dowódcy (=extra czyszczona), z drugiej zabrakło mi pomysłu jak to zrobić, żeby nie wyszło za ciężko.

 

filipsg - Bardzo dziękuję! Miejmy nadzieję, że Twoja kabina wyjdzie lepiej. Jaki masz zestaw do sklejenia? Ludzie polecają Academy albo Tamiya.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Link to comment
Share on other sites

mig, kermit - bardzo dziękuję!

 

kermit - samolot w tym malowaniu stoi w muzeum w Dayton, dlatego to jest bardzo popularne malowanie i praktycznie każdy producent (Academy też) ma to prosto z pudełka.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.