Skocz do zawartości

1:72 F-84G Thunderjet


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Chciałbym przedstawić mój model F-84G w skali 1:72 z firmy Hobby Boss. Model ten kupiłem na prośbę Dzieciaka, który wkleił fotel do kabiny i potem stracił zainteresowanie... Po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że szkoda, żeby to w pudełku leżało i postanowiłem poćwiczyć malowanie w kolorze naturalnego metalu. Okazało się, że Gunze Super Metallic na podkładzie z czarnego błyszczącego Motipa daje bardzo ładna powierzchnię, trwałą i dającą się maskować. Na tym jest warstwa sidoluksu. Model Hobby Bossa miał swoje problemy - na przykład dwie części -boki kadłuba dostałem od F-84E i musiałem je przerabiać (dodatkowe wloty powietrza). Drzwi komory przedniego podwozia dorobiłem od podstaw, tak samo jak wyposażenie tyłu kabiny pilota, którego w zestawie nie było w ogóle. Kalkomanie dosyć śmiesznie się kładło, płyny zmiękczające kalkomanie niby nie chciały działać, ale w końcu kalki usiadły w liniach podziału - trzeba stosować taka metodę jak dla Hasegawy - nałożyć kalkę, płyn (w tym wypadku Solvaset) a potem go chusteczką zebrać i kalke docisnąć do powierzchni i chwile odczekać.

 

To tyle mojego pisania, teraz zdjęcia:

 

F84_01.jpg

 

F84_02.jpg

 

F84_03.jpg

 

F84_04.jpg

 

F84_05.jpg

 

F84_06.jpg

 

F84_07.jpg

 

F84_08.jpg

 

Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Bardzo dziękuję za komentarze!

 

19robi88 - dziękuję za miłe słowa. Z jednej strony jest to maszyna dowódcy (=extra czyszczona), z drugiej zabrakło mi pomysłu jak to zrobić, żeby nie wyszło za ciężko.

 

filipsg - Bardzo dziękuję! Miejmy nadzieję, że Twoja kabina wyjdzie lepiej. Jaki masz zestaw do sklejenia? Ludzie polecają Academy albo Tamiya.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mig, kermit - bardzo dziękuję!

 

kermit - samolot w tym malowaniu stoi w muzeum w Dayton, dlatego to jest bardzo popularne malowanie i praktycznie każdy producent (Academy też) ma to prosto z pudełka.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.