Skocz do zawartości

OH 58 Kiowa z Wietnamu, 1:72


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjęciu maskowania przedniej szyby okazało się, że od wewnętrznej strony jest odkurz z podkładu, więc odkleiłem szybę do wyczyszczenia, bo patyczkiem nijak dojść tam nie mogłem. Przy odklejaniu na szybie pojawiły się pajączki w 3 miejscach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pisz do Italeri, mają w swojej ofercie na stronie "czesci zamienne". Ja w taki sposob zalatwilem sobie kalki z nowego wydania do posiadanego starego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

U mnie, na jednym z moich OH-6 też to miałem, jeszcze przed przyklejeniem. Ostatecznie kupiłem spokrewniony model (AH-6) i wziąłem z niego szkło. Teraz mam całą masę innych części zamiennych... Na szczęście drogi nie był. Ale to z tymi częściami zamiennymi mogło by być dobre. Jeszcze zostaje opcja wytłoczenia takiej części z przezroczystego plastiku - kiedyś tak się robiło. Tak czy inaczej życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeszcze powalczę z lakierem bezbarwnym, może to coś da... Tak się przykładałem do tej szybki aż spie.... aż miło

 

Puściłem maila do Italeri, może to coś da, mam do zrobienia jeszcze Latającego Banana, w którym oderwały się dwie łopaty i statecznik pionowy i poleciały samotnie w siną dal, o co też poprosiłem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier to raczej po polerowaniu, na uszkodzenia mechaniczne raczej nie ma rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza twarz, teraz spojrzałem na koszty transportu - 24 Euro. Chyba sobie podaruję zamówienie, a szybę podrasuję na taka po postrzale z AK 47...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee. mnie kalki z transportem wyniosły 6 ojro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tu jeszcze takie małe uzupełnienie - wszystko, co kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o instalacji miniguna w lekkim śmigłowcu obserwacyjnym i wiele, wiele więcej: :D

 

http://www.liberatedmanuals.com/TM-9-1005-298-34.pdf

 

http://www.liberatedmanuals.com/TM-9-1005-298-35P.pdf

 

http://www.liberatedmanuals.com/TM-9-1005-298-20P.pdf

 

Warto wiedzieć, że w Wietnamie nie montowano celownika dla pilota - zamiast tego miniguna blokowano w ustalonym położeniu a do celowania używano znaczka zrobionego na przedniej szybie. Lepsza niezawodność!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz, ile jeszcze papierów mi się udało do OH-58 znaleźć:

 

http://www.liberatedmanuals.com/search.mpl?q=OH-6A&Search=Search

 

Mam nadzieję, że nie rozwalę Ci tym projektu!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt już sam sobie rozwaliłem, umiejętnie usuwając szybkę do wyczyszczenia

Zapytałem Italeri o kilka części i kalki, bo pomyślałem, że taniej wyjdzie wysyłka, no i mam jeszcze kilka innych „wietnamczyków” z „brakami”... Overall, wyszło 40 Euro; chyba kupię drugą Kiowę i po problemie, a brakujące części jakoś dorobię...

 

ow7R1udI0hdatBi3GkLnr38q9gtMglwwCDV2I_Ao8yXZ_jCxIa_Xfo6N_OuX8Ae0EiXmgHEWm9C71TkCxg=w293-h220-rw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.