Skocz do zawartości

Syryjski weteran - T-54 mod. 1951, Miniart 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil -

Teraz tylko dopracować parę detali jak peryskopy, czy lampa, kurz i brud i kończymy z nim. I zaczynamy......2, moze BMP-2 ?

Myślałem o BMP, ale już skleiłem jedynkę i na razie wystarczy. Mam już inny, niecny plan - znowu zmieniam teatr działań wojennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzymam kciuki, żeby to był jakiś białawy VAB 4x4 francuzików....

 

"mam nadzieję, że z grubsza przypominają to co jest na oryginale i nie machnąłem jakiegoś ultra babola widocznego dla arabskojęzycznych. " - a można spytać, Kamilu,co głoszą napisy? Mógłbym co prawda pokazać zdjęcie w osiedlowej kebabowni, ale żywię pewne obawy- a nuż zaczną się obcokrajowcy agresywnie zachowywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Lordzie, albo źle patrzyłem, albo Cię dawno na Modelworku nie widziałem!

 

A żebym to ja wiedział, co głosi ten napis. Wprawdzie na studiach zaliczyłem semestr arabskiego jako wykład fakultatywny, ale nie chciało mi się grzebać za notatkami i odszyfrowywać tego. Podejrzewam, że coś w stylu "Allach jest wielki", ew. nazwa ugrupowania, do którego pojazd należał. Tudzież to i to - z obu stron napisane jest co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czyli wiemy, że niewiele wiemy, a to już coś

 

I fakt- dawnom po modelłorku nie buszował ;)

Po prostu wrzucając model na fejsbukowe grupy, gdzie są Arabowie nikt się nie czepnął, więc przestałem się przejmować.

 

 

Tymczasem... Zasadnicza część brudzenia za mną. Jeszcze się pojawi "trójwymiarowy" brud - trochę grudek piachu, ziemi, gruzu, itp. śmieci. Ale to później - muszę sobie poodlewać z gipsu trochę pustaków. Nie chcę też zakurzyć go na amen, bo wszystko co do tej pory wymalowałem zleje się w jedną, matową kupę.

 

idfxRWN.jpg

 

ncpeDka.jpg

 

aJtz8hf.jpg

 

6FsCmCp.jpg

 

qJe13Ox.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam pomalutku wieczorami sobie machnąłem zręby podstawki. Balsa i podkład pod panele jako wypełnienie - bardzo fajny materiał, a że akurat nie mogłem dostać płyty styroduru, to kupiłem to. Nie wyszło drogo, a bardzo fajnie się z tym pracuje.

 

Tam gdzie "górki", tam będzie gruz i śmieci. Gruz już powoli się "tworzy", jutro może zgromadzę ze szpargałów trochę śmieci i wyleję klej do płytek wymieszany z w/w.

 

tlISJvZ.jpg

 

niZM18Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka zalana gipsem i wstępnie wysypana gruzem i śmieciem. Zdjęcia na świeżo, jeszcze wszystko schnie. W sumie to chyba nie miałem wcześniej okazji robić gruzowiska. Może być?

 

1Uw4AwP.jpg

zfjFGyT.jpg

F7dLwpy.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowe kolorki na podstawce położone - najpierw maziaje aerografem i potem już nieco dokładniej pędzelkami. Teraz powolutku wszystko będzie gasnąć i z pierwotnej oczojebności niewiele zostanie.

 

ydk7ETH.jpg

 

AQQ8Wsn.jpg

 

cKlptO9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postawię tam model to zobaczysz, że w zasadzie wcale jej nie widać. Nie mogę jej teraz zaśmiecić, nie mając ruchomego podwozia. Jak model wyląduje na podstawce, to wtedy podrzucę tego i owego. ;-)

 

Poza tym:

 

syrian-conflict.jpg

 

SYRIA-CONFLICT-ALEPPO-AFTERMATH.jpg?w=640&fit=max&q=60

 

ALEPPO.jpg

 

 

Może jednak ciecie miotłami działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę.

 

Tymczasem...

 

Robiąc gruz na podstawkę, zagruzowałem też resztkami Teciaka. Nie za dużo - raczej symbolicznie. Oczywiście biorę poprawkę na to, że realny wóz powinien być uwalany cały kurzem i gruzem, ale - w moim odczuciu - nie miałoby to przełożenia na fajny i ciekawy model w skali 1:35. A opieram się na pewnym znanym modelu T-72, który widziałem na zdjęciach i potem porównałem sobie na żywo w Moson. Nie zrobił wrażenia.

 

PQ74fjf.jpg

 

g8venLz.jpg

 

ZPf91i0.jpg

 

vnQmM2V.jpg

 

I taka mała przymiareczka:

 

zneLRWQ.jpg

 

Model idzie na półkę, a ja idę gasić kolorki na podstawce, kurzyć ją i brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.