Jump to content

F-104G Bundesfighter 1/48 Eduard


chomick
 Share

Recommended Posts

Ponieważ F-106 jest już na ukończeniu a za oknem pogoda monsunowa, czuję potrzebę rozgrzebania czegoś nowego ;) Będzie kolejna pozycja na półkę "Seria Stulecia". Wymyśliłem sobie F-104G w malowaniu Marine, żeby na półce było urozmaicenie. Początkowo chciałem go zrobić "z pudła", bo jest w nim sporo dodatków. Myślę jednak, że przydałaby się dysza Airesa, która tutaj wygląda dość biednie. Zawartość pudełka wrzucę w dział "Inbox", bo zdaje się, że nie ma tego zestawu.

 

xYj5uu7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poskładałem go na sucho i jest lepiej niż myślałem. Jest trochę śladów po wtryskach w widocznych miejscach, np. na goleniach podwozia, elementach wnęki podwozia głównego i w dyszy wylotowej silnika. Jest też kilka nadlewek. Wszystko jest łatwe do usunięcia. Nie powinno być problemu z poskładaniem kadłuba. Wystarczy nieco mocniej ścisnąć połówki i będzie gitara

1.

4OUDIte.jpg

2.

ZUsrLx9.jpg

3.

QGbaaDw.jpg

4.

MSlpGHc.jpg

5.

q2PTO5d.jpg

6. Tutaj fajne ułatwienie dla chętnych, którzy chcą zrobić komorę działka

yYO5ltH.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masz też do tego modelu świetne pylony do uzbrojenia i całkiem fajne zbiorniki paliwa QB.

No i wypadałoby podwiesić uzbrojenie Eduarda...

 

Jeśli chodzi o uzbrojenie, to rozważam dwie wersje:

- tylko zbiorniki na końcówkach skrzydeł, by zachować piękną, czystą sylwetkę,

- 2 x Sidewinder, 2 x Kormoran, 2 x zbiorniki. Taki wariant był testowany przez Niemców, ale nie był stosowany na co dzień. Tutaj link wyczerpujący temat ;) http://www.rolfferch.de/F104G/html/strikebeladeschema.html

Link to comment
Share on other sites

I wszystko to robi Eduard i Aires.

 

Oglądałem na zdjęciach tą dyszę i wydaje mi się, że nie wygląda jakoś dużo lepiej niż pudełkowa. Jedyna zaleta, że komora dopalacza jest jednoczęściowa. Ktoś je porównywał naocznie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Macie jakieś kwity na kolor kokpitu w samolotach Marine? Ja w swoim wannę kokpitu i szyny fotela śmignąłem zgodnie z instrukcją na H317. Tymczasem Mikele i Barszczo swoje pomalowali C/H 308 i zastanawiam się, który jest poprawny. W necie na niektórych zdjęciach widać, że wanna jest ciemniejsza a tablica przyrządów i boki kadłuba są jaśniejsze. Są też foty, że cały kokpit jest w jednym, jaśniejszym odcieniu szarego. Przyznam szczerze, że nieco zgłupiałem ;)

Link to comment
Share on other sites

... W necie na niektórych zdjęciach widać, że wanna jest ciemniejsza a tablica przyrządów i boki kadłuba są jaśniejsze. Są też foty, że cały kokpit jest w jednym, jaśniejszym odcieniu szarego. Przyznam szczerze, że nieco zgłupiałem ;)

Tu się pewnie sprawa ma podobnie jak z turkusowym kolorem kokpitów części radzieckich maszyn, gdzie teoria głosi, że kolor jest jeden, a w rzeczywistości odcieni bywało mnóstwo.

 

http://www.primeportal.net/hangar/ulrich_wrede/f-104g_22+98/index.php?Page=1

 

Foty co prawda trzaskane przez szybkę, ale jakiś pogląd dają.

f-104g_22+98_21_of_99.jpg

f-104g_22+98_25_of_99.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W końcu robota ruszyła. Przygotowałem kabinę pilota, dyszę wylotową i komorę podwozia głównego do zamknięcia kadłuba. Na najbliższy tydzień planuję go poskładać, zrobić tablicę przyrządów wraz z osłoną, wloty powietrza i szpachlowanie. Później będzie przerwa technologiczna do czasu dostawy od Daco ;)

 

1 .

OhzqiOB.jpg

 

2.

loB4jWS.jpg

 

3.

nsoKE6O.jpg

 

4.

1czs2tZ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.