Skocz do zawartości

Mini Cooper Mk.1, 1:24 Tamiya


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pasy a dokładniej odcięcia robione tak blisko rantu (krawędzi) zawsze lepiej robić odwrotnie.

Na początek kładziesz kolor biały i maskujesz miejsce gdzie mają być pasy po zdjęciu maskowania jest pewność że pasy są równe i nie poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pasy a dokładniej odcięcia robione tak blisko rantu (krawędzi) zawsze lepiej robić odwrotnie.

Na początek kładziesz kolor biały i maskujesz miejsce gdzie mają być pasy po zdjęciu maskowania jest pewność że pasy są równe i nie poszarpane.

Dokładnie tak zrobiłem jak piszesz, ale.....

Ale niestety użyłem do maskowania zwykłej taśmy maskującej Tamiya. Ona nie lubi łuków.

Na łukach taśma odeszła od maski, tam dostała się farba pod maskowanie i biały bił poplamiony czerwonym.

Jutro mam nadzieje ostatnia poprawka, tym razem użyję taśmy maskującej niebieskiej od 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma do odcięć 3M to krok w dobrą stronę poprawka pasów zresztą też.

Będzie um lepiej z równymi pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie 3M to Tamiya ma w ofercie też białą elastyczną taśmę maskującą. Dla mnie lepszy odpowiednik. Zwykła papierowa potrafi zrobić tak jak mówisz, odpuszcza klej i farba chętnie wpada pod spód. Ja staram się przed każdym malowaniem zamaskowanych miejsc docisnąć krawędzie taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja staram się przed każdym malowaniem zamaskowanych miejsc docisnąć krawędzie taśmy.

Dociskałem zaraz przed malowaniem, a i tak taśma odeszła.

 

Nadwozie poprawione, chromy jeszcze nie.

uDxueqa.jpg

Myślę czy nie zostawić takich chromów, gdzieniegdzie pościeranych.

eY2jcRB.jpg

W sumie to nie zabardzo wiem jak się starzeje powłoka chromowana, co się z nią dzieje.

iKESky7.jpg

 

nvtRoFX.jpg

 

lAcmNey.jpg

 

s7V4rFD.jpg

Pasy na masce poprawione. Są chyba lepsze. Resztę poprawek zrobię pędzlem.

YQhu2Wh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Wiesław z Elką zaczęli uzbrajać nadwozie w elementy chromowane.

Z przodu doszły reflektory, grill, zderzak, emblemat.

0tHCbQE.jpg

Z tyłu zaś korki wlewów paliwa, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, klamka otwierania klapy bagażnika, zderzak.

m1L8wus.jpg

 

forSspi.jpg

 

94Yj5hK.jpg

 

RwA1Rpz.jpg

 

iS6EJxd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
"Chromy" to niestety Ci wyszły jak te z PRL czyli jak np. chrom złaził ze zderzaków malucha to się organizowało (po prawdzie kradło) z zakładu pracy srebrzankie i malowało pyndzlem.

Tak to mój błąd, prysnąłem raz i później nie potrzebnie naniosłem alclad jeszcze raz.

Ale dobrze bo wyglądają jak by miały kilkadziesiąt lat, a nie jak nowe.

 

Jedno pytanie.

 

Czy będziesz kładł na model jeszcze Clear Coat?

Lakieru bezbarwnego już nie będę kładł.

A dlaczego, coś źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Nie widziałem takich "chromów" i tak matowego lakieru nawet na kilkudziesięcioletnich Miniakach, a szczególnie takich, które mają być bohaterami Twojej historyjki...

 

Delikatnie rzecz ujmując - to się nie broni.

Trudno, mój właśnie taki będzie i tego nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chromy" to niestety Ci wyszły jak te z PRL czyli jak np. chrom złaził ze zderzaków malucha to się organizowało (po prawdzie kradło) z zakładu pracy srebrzankie i malowało pyndzlem.

Tak to mój błąd, prysnąłem raz i później nie potrzebnie naniosłem alclad jeszcze raz.

Ale dobrze bo wyglądają jak by miały kilkadziesiąt lat, a nie jak nowe.

 

Jedno pytanie.

 

Czy będziesz kładł na model jeszcze Clear Coat?

Lakieru bezbarwnego już nie będę kładł.

A dlaczego, coś źle zrobiłem?

 

 

Myślałem że autko ma być w połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Od samego początku miało być w półmacie.

Prysnąłem je półmatem z humbrola, ale więcej mu do matu niż półmatu.

Zobaczę może zmieszam połysk z półmatem i prysnę jeszcze raz.

Będę je jeszcze brudził, to znaczy przykurzę go lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

KRL też jestem ciekaw efektu końcowego.

 

Moim założeniem był rajd po bezdrożach odbywający się jesienią w Polsce, taki jak ten Paryż-Pekin.

Kilka zdjęć

eqKkUbe.jpg

"Półmatowe Mini"

ICqd9dG.jpg

 

FRRtE5r.jpg

Zdjęcia z internetu

Więcej zdjęć można sobie na necie pooglądać.

 

Jak widać samochody się nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jak rajd Paryż-Pekin pierwszy raz gościł w Polsce obsługiwałem gdański etap i wszystkie auta były na przejazd przez Stare Miasto umyte i lśniące (nawet te uszkodzone). Niestety to co piszesz nie broni się bo np. te Mini ze zdjęcia jest bardzo zmęczone i wcale nie półmatowe tylko zakurzone, a chromy ma 1000% lepsze niż Twoje.

 

Ale Twój cyrk i Twoje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To że w Polsce były umyte, to nie znaczy że w dalszym etapie rajdu też, zdjęcia mówią same za siebie.

O chromach już napisałem wcześniej dlaczego takie są i nie będę drugi raz tego samego pisał. Na żywo nie wygląda to tak żle, napewno nie jak malowane srebrzanką.

A w jakim celu, mam malować samochód połyskiem, jak nałoże pigment i się zmatowi lakier.

Pomyślę co można jeszcze zrobić, jakieś prześwity połysku w miejscach wyżej położonych, dach, maska itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.