Skocz do zawartości

Mini Cooper Mk.1, 1:24 Tamiya


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Wiesiek z Elą skończyli przekładkę.

fl0I9p4.jpg

Teraz kierownica będzie po lewej "Polskiej" stronie.

rLChSrC.jpg

Wiesiek usunął stare Tamiyowskie przewody hamulcowe,

będą zastąpione nowymi ołowianymi o grubości o,3mm.

mzcP572.jpg

 

Ela przeglądała dokumentację od samochodu i od 1963 roku do dzisiaj samochód nie miał ani jednej stłuczki.

Pan Autumn regularnie serwisował samochód, oraz dokonywał napraw jeżeli takie były konieczne.

Podczas rozmowy z Panią Emmą, Ela dowiedziała się, że samochód miał malowaną maskę, po tym jak pewnej Niedzieli po powrocie do domu Pan Patrick wjechał tyłem na podjazd do swojego garażu, poprosił Panią Emmę by podniosła drzwi od garażu. Pani Emma była nie wysoka i podniesienie drzwi do końca w celu ich zablokowania często kończyły się niepowodzeniem.

Tak też było i tym razem, Pani Emma podniosła drzwi lecz te nie zostały zablokowane. Pan Patrick ruszył i w momencie jak tylne koła przekroczyły próg garażu, drzwi zaczęły opadać.

Szczęście w nieszczęściu, Pani Emma zobaczyła to i starała się złapać drzwi, lecz te wyśliznęły się jej z rąk i z niewielką siłą spadły na maskę, rysując tylko ich małego Mini Coopera.

Następnego dnia w Poniedziałek Pan Patrick zawiózł samochód do pobliskiego lakiernika, który to w kilka godzin poradził sobie z tym zadaniem.

We wtorek samochód wrócił tam gdzie było jego miejsce, czyli do garażu Państwa Autumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Pomalowane zostało podwozie.

ibyxsAO.jpg

Wiesiek coś tam montuje.

xUwVGax.jpg

Ściana grodziowa też otrzymała kolor czarny.

e0cEtsw.jpg

Pomalowane zostały deska rozdzielcza, osłona chłodnicy, kolumna kierownicy, i jak wyczytałem gdzieś na internecie "zespół pedałów".

GQ7KytV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Nic w kolorze nadwozia sobie nie przypominam na desce i zegarach...

 

tu masz oryginał

 

1967AustinCooper_04_700.jpg

 

Proszę

Xte4ViO.jpg

Ja zrobię troszkę inaczej, myślałem o tym wnętrzu co pokazałeś.

Zegary będą czerwone, a reszta czarna.

Cooper69 zawsze można zmienić malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wnęka przy zegarach jest w kolorze dywanu i boczkow. Poszukaj kolego po internetach jakie konfiguracje były dopuszczane i wybierz najbliższą swojemu oku ;)

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wnęka przy zegarach jest w kolorze dywanu i boczkow. Poszukaj kolego po internetach jakie konfiguracje były dopuszczane i wybierz najbliższą swojemu oku ;)

 

Tapniete z widelca

 

W naprawdę starych był winyl, a w nowszych wykładzina. W najnowszych (po 1990 roku do 2000) była deska z pięknego orzechowego drewna i skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Prace nad podwoziem dobiegają końca, jeszcze parę dupereli, to pomyślałem, że spróbuję zasyfić podwozie.

Chciałem żeby podwozie było ubłocone, jak to jesienią bywa, po odcinku górskim na mecie rajdu. Ale chyba trochę przesadziłem. Mam zmywać?

G2IZZhI.jpg

Osłona chłodnicy też usyfiona.

CKmaUbQ.jpg

Przednie "gumowe amortyzatory"

vlBDrTL.jpg

Silnik od spodu.

h0uNX2g.jpg

 

Żartowałem z tym błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Podwozie przez Wieśka zakurzone.

SpRpWlp.jpg

Deska poprawiona, na czarno z szarą półka.

Obręcze zegarów chromowane, a za szkła posłużył mi lakier bezbarwny.

OzgAPNF.jpg

Obrotomierz też gotowy do wklejenia.

LBWHgiO.jpg

Chłodnica odnowiona i czeka na swoją kolej.

AZ0lArf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat według mnie na tym foto to nie oryginał tylko ktoś sobie zabezpieczył, nawet pas tylny jest czarny.

I progi na pewno nie powinny być czarne. Co do nadkoli nie wiem, ale znalazłem takie foto, ale sam nie wiem czy to nadkole czy jakaś wstawka?

 

Morris-Mini-Cooper-S-70074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie chyba racji tak do końca nie macie.

I nie ważne czy to starsze mini czy nowsze odnowione czy nie.

Nadkola i progi co widać są w kolorze nadwozie. Na tuning to nie wygląda.

Nic w moim modelu nie zmieniam, ponieważ do końca nie ma pewności a spierać się nie będziemy.

R3FvBDs.jpg

Te żółte strzałki to już były.

CDeWrcF.jpg

 

W7GRXnA.jpg

Zdjęcia z internetu

 

Mam jeszcze jedną niewiadomą.

Czy w Mini rura wydechowa szła do końca centralnie na środku, czy pod koniec a dokładnie przed końcem tunelu była wygięta na lewą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba racji tak do końca nie macie.

I nie ważne czy to starsze mini czy nowsze odnowione czy nie.

Nadkola i progi co widać są w kolorze nadwozie. Na tuning to nie wygląda.

Nic w moim modelu nie zmieniam, ponieważ do końca nie ma pewności a spierać się nie będziemy.

R3FvBDs.jpg

Te żółte strzałki to już były.

CDeWrcF.jpg

 

W7GRXnA.jpg

Zdjęcia z internetu

 

Mam jeszcze jedną niewiadomą.

Czy w Mini rura wydechowa szła do końca centralnie na środku, czy pod koniec a dokładnie przed końcem tunelu była wygięta na lewą stronę?

 

To było zależne od wersji silnikowej. Coopery miały też 2 zbiorniki paliwa. I wbrew pozorom, a właścieie "mądrościom ludowym" nie każde mini było Cooperem. To mniej więcej tak jakby każde BMW było w wersji M Power, a każdy Mercedes to AMG Mini występowało pod wiklina markami. Zęsto się sporo różniąc. Były to Austin, Morris, BMC, i w wersji luxusowej (sedan) jako Riley lub Wolsey.

 

PS. Do tego auta jest tyle stron i zdjęć, że dla chcącego jest morze możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Do rozrusznika, prądnicy oraz cewki zapłonowej (której tutaj nie ma), zostały zamocowane przewody elektryczne.

Widać takie dwa cieniutkie.

A Wiesiek zamontował silnik na swoje miejsce.

TDneFVA.jpg

Deskę tez zamontowali na swoim miejscu.

AXk6sBs.jpg

Felgi pomalowali podkładem, a elementy zawieszenia czarnym kolorem.

6l5WK5y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.