Skocz do zawartości

T-55 Lee 1:35


Rutek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest finał.

 

Model ukończony już jakiś czas temu, chciałem poprawić jeszcze rudą na zapasowej gąsienicy, jest zdecydowanie zbyt żywo, co dodatkowo podkreślają zdjęcia.

Jednak model jest już spakowany do przeprowadzki i nie wiem, kiedy będzie okazja go dopieścić, więc jedziemy z tym, co jest.

 

Relacja: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=49064

 

Jest to mój pierwszy model w 1:35, pierwszy model od początku do końca pomalowany aerografem, jestem świadomy pracy do wykonania w zakresie zwyczajnie nabrania doświadczenia w materii. Ale moim zdaniem nie jest źle na start

 

Nie polecam nikomu modelu firmy LEE, 150 zł za Tamijkę to nie jest dużo, ja rzeźbiłem z tego co miałem, zresztą finał w postaci zakończenia modelu nie był specjalnie planowany na starcie.

 

Z drugiej strony zabawa w rzeźbę - dla mnie super i coś zupełnie innego niż budowa "z pudła". No ale co kto lubi. Wybierać w modelach jest w czym, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Technicznie o modelu:

 

Baza: Lee, to jest podobno jakiś klon esci. Koszt 35 zł (10 lat temu :-))

 

(Nawiasem mówiąc - bardzo podobne wypraski jako Type-59 widziałem z grą WOT, w cenie ponad 100 zł ja bym tego nie kupił)

 

Lufa armaty D-10T - RB model.

Lufa DSzK plus mała blaszka - RB model.

Gąsienice - Friulmodel.

Liny - Eureka XXL.

 

Plus to, co było pod ręką - do zobaczenia w relacji.

 

Malowanie - Vallejo do aerografów - Russian Green plus rozjaśnienia mieszane z białym Hataka. Malowało mi się tym źle, tyle samo czasu zabierało czyszczenie aero, co malowanie. Ale jak na wstępie, ja się jeszcze nie znam. Lakiery gloss / matt Vallejo.

 

Brudzenie - wash z farb olejnych, pigemnty i fixer. Obicia / przetarcia - stary humbrol plus pędzelek.

 

Zacieki sobie odpuściłem, zwyczajnie obawiając się spieprzenia. Wieża i tak malowana dwa razy. Jednak wkład pracy w złożenie tego do kupy powstrzymywał chęci do eksperymentowania z malowaniem. Mądrzejszy o to doświadczenie do rozwijania umiejętności malarskich kupiłem samoskładalny buldożer z Tamijki, do zobaczenia na forum - http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=58775

 

To tyle.

 

Rys historyczny (obowiązkowy! ):

 

T-55, jednostka nieznana, ZSRR, rok - ? :-)

 

I to co lud lubi najbardziej, obrazki:

 

EjfXQKy.jpg

b2zNOrL.jpg

9pexIw9.jpg

sdCybNm.jpg

h3rCNXj.jpg

Ed4n9HQ.jpg

Z4rZ5c0.jpg

yuLN4ck.jpg

kUPSD4X.jpg

zjFbCFm.jpg

dzO9KCu.jpg

4FzBMiH.jpg

zArXhlj.jpg

V4Xt0mm.jpg

25LBJVm.jpg

AKirzsC.jpg

LjWyAlR.jpg

2lx3oia.jpg

emxKK2B.jpg

KVsgZ6n.jpg

XnDMrMd.jpg

7gGXFcz.jpg

ApcovMC.jpg

BPNEVvR.jpg

PilKQRK.jpg

YaqPj0E.jpg

EjfXQKy.jpg

IQqKqaj.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy i to z tego czegoś to powiedzmy ok. Jednak obiektywnie patrząc to układ jezdny i Góra modelu to dwa światy. Dół bardzo mi się podoba, jednak brak czegokolwiek na górze (wiem, pisałeś że nie chcesz spaprać) to tylko pomalowana baza. Jak masz aero to postaraj się o jakieś większe kontrasty przy następnym modelu. I wdrożenie olejnych farb oraz pigmentów - obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podziw za samo zaparcie ale merytorycznie to albo polski u ruskich na poligonie to ok, ale jak to ruski to trochę kicha . Klapa nad silnikiem od filtra ta mniejsza bardziej kwadratowa jak u Ciebie to polski patent odziedziczony po T-54 , u ruskich otwierana na bok i bardziej trójkątna.Trzy pokrywy wlewów koło włazu kierowcy to też polski patent i uchwyty na wieży typowe dla naszej produkcji . Widać od razu na jakich egzemplarzach się wzorowałeś, pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbudowany znakomicie, ale malunek taki sobie. Podwozie bardzo OK, ale zielone partie słabe. Przynajmniej w porównaniu ze znakomita budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odzew, w kolejnych modelach będę starał się wygładzić dysonans pomiędzy lepieniem, a barwieniem, oczywiście ciągnąc w górę operowanie farbkami, a nie paćkając klejem model

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.