Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapomniałem, że TORNADO wszystko umie wyczarować ;)

 

Bez przesady panowie, magika to ja widziałęm tylko w TV

 

Wreszcie odebrałem kompresorek z naprawy przez co mogłem wziąść się za dalsze prace pod maską silnika. Tak jak wcześniej pisałem postanowiłem pozbyć się chromu z serwa i pomalowałem je na czarny połysk, także rury wydechowe wymoczyłem w krecie i pomalowałem je MM Burnt Metal a następnie przeleciałem srebnym suchym pędzlem.

 

f0329c83a8762099.jpg

 

Do zamontowanego serwa i pompy hamulcowej podłączyłem przewody, a oto fotki:

 

67578e5791944c7f.jpg

1f03ee940f48bd3e.jpg

675072a62bce6198.jpg

b02622fb768a7c1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, proszę nie pokazuj więcej fotek, bo się coraz bardziej pogrążam...

Co tu dużo pisać, po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam model mistrza to aż odechciewa mi się wogóle bawić w modelarstwo bo wiem że do takiego poziomu chyba nie "dojadę"

 

Dlaczego nie???? Jak skleisz tyle modeli co Tornado to bedziesz taki jak on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam model mistrza to aż odechciewa mi się wogóle bawić w modelarstwo bo wiem że do takiego poziomu chyba nie "dojadę"

 

Dlaczego nie???? Jak skleisz tyle modeli co Tornado to bedziesz taki jak on

 

Właśnie dlatego, nikt tyle nie sklei co Tornado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koleżanko i koledzy za tak miłe dla mnie słowa

 

Chciałbym mieć tyle modeli co Tornado!! Nawet mogłyby być niesklejone Tylko to może nastąpić za jakieś... 10 lat a może więcej

 

Nie wiem czy to jest dobry pomysł , bez urazy ale może zamiast brać ze mnie przykład odrazu poszukaj dobrego psychiatry Obecnie w zapasach posiadam około 50 niesklejonych modeli, które wystarczyły by mi na ładnych kilka lat. Co gorsza kiedy chcę wziąść coś nowego na warsztat to szukam tego na aukcjach bo te, które już mam na stanie jakoś mi się opatrzyły. Njagoirsze jest to, że zdaję sobie sprawę z tego faktu a mimo to ciągle dokupuję (licytuję) następne modele, a to już chyba zakrawa na chorobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
tornado Może to nie jest choroba, ale co na to żona??

 

Żona twierdzi a ja podejrzewam, że jestem chory na umyśle

 

Na klapie silnika nie ma już żadnej kalkomani Postanowiłem ją wymoczyć w DOT-3 ponieważ nawet po ponownym malowaniu i polerowaniu przebijał obryś ptaszka. Tak więc zrobiłem całe malowanko z polerką od nowa (na fotce zauważyłem jeszcze kilka drobnych rysek - trzeba będzie to usunąć), zamontowałem do niej zawiasy i zamontowałem na swoje miejsce:

 

21d15c5387ab9bc7.jpg

31ef80ba40a57e8b.jpg

 

Przy zawiasach chciałem zamontować sprężyny tak jak jest w oryginale ale wówczas nie mógł bym zamykać maski Przemyślę jeszcze ten temat i może uda mi sie to zrobić tak aby spreżynki nie blokowały klapy przy zamknięciu.

 

415fddb0b418601a.jpg

fd34d9779fe69857.jpg

 

Ponieważ pogoda dopisuje postanowiłem zrobić małą sesję na powietrzu, mam nadzieję, że nie bedziecie mieli nic przeciwko kilku zdjęciom

 

c71d04a665755021.jpg

75c1fc6ac510d533.jpg

c9ac110cb01c69a0.jpg

6015be6ed45fa677.jpg

 

Przymiarka szyb na dachu, zastanawiam sie czy montować je na stałe bo luzem trochę odstają

 

1402342c1598feec.jpg

77747702c157f0da.jpg

e244e2f43a7f7ee5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pogoda dopisuje postanowiłem zrobić małą sesję na powietrzu, mam nadzieję, że nie bedziecie mieli nic przeciwko kilku zdjęciom

No takich pytań byś się wstydził normalnie.. Lakier elegancko błyszczy xD i te szybki takiego uroku nadają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Zgadzam się w stu procentach ze zdaniem kolegów... po prostu super ekstra full wypas

50 modeli??? Raj dla modelarza... chciałbym chociaż jeden...

Jak uzbieraam kasę to chciałbym sobie kupić (oczywiście) model trucka i się zastanawiam czy miałby to być Merc "Black Actros" czy może Magnumka. Panie tornado, doradzisz??

PS: Przepraszam za off top ale musiałem się zapytać Najlepszego z najlepszych bo do następnego modelu chcę się przyłożyć i postarać się zrobić relację od początku do końca

PS2: Zdjęcia komory silnika wyglądają jak zdjęcia prawdziwego wozu!! Jestem w szoku!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sklejony i poprostu ładny model

Krzychu126 mówwiłes, że chczesz kupić model trucka. Polecam na początek Dafa lub Mana, a z amerykanców volvo vn 760, 780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

 

Jak uzbieraam kasę to chciałbym sobie kupić (oczywiście) model trucka i się zastanawiam czy miałby to być Merc "Black Actros" czy może Magnumka. Panie tornado, doradzisz??

 

Osobiście bardziej podobają mi się Magnumki (skleiłem 3 szt.), nawet jeszcze jedną mam w magazynku Black Actrosa jeszcze nie sklejałem, więc nie mam żadnego doswiadczenia z nim zwiazanego. Myśle, że obie marki modeli są na jednakowym poziomie, oba mają silniki i podnoszone kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten Pontiac to nie wersja Turbo. Miały takie fajne wycięcie na masce, i 6,6l pojemność.

 

 

 

I dużo żłopały . No ale coś kosztem czegoś .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten Pontiac to nie wersja Turbo. Miały takie fajne wycięcie na masce, i 6,6l pojemność.

 

Mylisz się, właśnie ten model ma turbinę (zobacz fotki silnika w modelu) a ten o którym mówisz jest bez turbiny - na dowód daję fotkę:

 

70c906064839fe13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.