Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ślaban by trafił - farbka do wykończenia wnętrza miała być we wtorek a tu jak na złość nadal jej nie ma W każdym razie prace przy Trans Amie powoli idą do przodu Kastę prysnąłem trzykrotnie bezbarwnym z utwardzaczem, obecnie lakier sie utwardza a po polerce i nałóżeniu kalkomani jeszcze raz wszystko prysnę lakierem.

 

65ae4a209e899596.jpg

9aa31e0ec25f6ec6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu znowóż zabrałem się za Trans Am'a Papierem 2000 zmatowiłem lakier a następnie pędzelkiem naniosłem kilka plamek sido, na których nakleiłem kalkomanie. Niestety okazało się, że nie jest to wcale taka prosta sprawa gdyż np po namoczeniu paska na zderzak okazało się, że składa sie on nie z jednej części ale aż z kilkunastu W końcu nic dziwnego gdyż model jak i kalkomanie liczą sobie prawie 30 lat i nie wiadomo jak obchodził sie z niumi poprzedni właściciel. Na zdjeciu widać ten pasek z przerwami i niezbyt równo położony ale zapewniam, ze w realu wcale tego nie widać.

 

e092a56d97eef654.jpg

e2f57eba8cea3619.jpg

 

Także wziąłem się za malowanie pozostałych elementów karoserii, takich jak tylna owiewka, lusterka i kilka innych elementów, które obecnie sobie schną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli prace idą do przodu, zrobiłem poprawkę deski rozdzielczej i pomalowałem drugi fotel. Właściwie to pomalowałem oba, a to ze względu na to gdyby miała by być jakaś różnica w odcieniach koloru.

 

bb0fbd9fa000be72.jpg

e55e96bc9ab51f2a.jpg

 

Spojler na bagażnik jest już wypolerowany i umyty, ale jeszcze nienawoskowany:

 

0322661a0801e1e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kalka TRANS AM na boku samochodu oby na pewno się nie błyszczy?

 

Błyszczy się, a w zasadzie błyszczała bo wówczas jeszcze nie była polakierowana, tą czynność wykonałem dopiero później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem 6,6 pewnie pali tyle co mój dafik

 

Kabina z maską od kenia schną pomalowane a więc zabrałem się za Trans Ama. Wnętrze z deską są już na ukończeniu:

 

2bc9b39e07916209.jpg

dcda67000b267b43.jpg

2a1d73642f46b3ef.jpg

3e27464a4d2a8588.jpg

1813eaafeea48795.jpg

 

Kastę wypolerowałem pastą do lakierów samochoidowych Auto Max, a następnie umyłem ja w płynie do naczyń i wytarłem ręcznikiem przez co na powierzchni widoczne są przyczepione pyłki. Lakieru jeszcze nie woskowałem, zrobię to dopiero po zamontowaniu kasty na podwoziu. Zdjęcia zrobione przed chwilką z lampą błyskową:

 

1bb05259628eb80a.jpg

7663bb7d958cb6e5.jpg

 

i bez lampy:

 

29c9aa1eff9fa9bf.jpg

 

i jedna fotka z telefonem przy drzwiach:

 

abd6772bc164ef32.jpg

 

Jak widać na przedostatniej fotce kalkomania z napisem TRANS AM nie wyszła najlepiej, co prawda jest to sopre powiększenie ale i tak jest to widoczne na modelu, szczególnie gdy patrzy się pod kątem. Dobrze, że jest tak tylko przy bocznych napisach bo nic na to już nie poradzę i zapewne zostawię tak jak jest. Doszedłem do wniosku, że jest to wynikiem tylko tego, iż przed nałożeniem kalkomani zmatowiłem lakier i dałem za mało sido przez co był za mały połysk. Po wyschnięciu kalkomani całą kaste psiknąłem czterokjrotnie pactrą clear gloss, więc chyba raczej napewno nie jest to wina lakieru na powierzchni

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Tym razem pracowałem przy światłach, przednie kierunki pomalowałem markerem a tylne i resztę farbką H 90 (kloszy w przednich lampach nie malowałem):

 

45029d635b238e2c.jpg

d413b9406cafeedf.jpg

 

Po wyschnieciu farby klosze podkleiłem folią chromowaną:

 

ded7d5bf2d73ff09.jpg

 

Tylne lampy połączyłem już na stałe ze spojlerem:

 

f315d710c2ecc55e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze Andrzeju Modelarstwo stawiasz na wysokim poziomie. I w tym modelu jest przez duże M. Skala w tym że przypadku daje duże możliwości.

 

A Ty je właśnie wykorzystujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pare minut temu skończyłem robić pasy, co o nich sądzicie

 

a6544db50975780b.jpg

889e8250d8afe6cf.jpg

b9d2a59f6c179771.jpg

 

a tu oryginały:

 

1026a645e72a44c6.jpg

2a4c4060f3e2797c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuooo... Czemu nie zrobiles takiego czerwoniutkiego wnetrza? Czadowe jest!

 

Bo czerwony kolor zarezerwowałem dla innego modelu.

 

No pasy fajne , a z czego robione jeśli można wiedziec ? Pozdro

 

Pasy zrobiłem z tasiemki zakupionej w pasmanterii, natomiast zapinki wykonałem z puszki po piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.