Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzeju, nie komentuję Twoich ciężarówek, bo się specjalnie na nich nie znam. Ale każda jedna Twoja osobówka po prostu powala mnie na kolana. Wiem, że to duża skala ale odwzorowanie detali i wykończenie jest rewelacyjne. Komora silnika wygląda obecnie niemal jak prawdziwa podczas remontu. Jedynie korek zbiorniczka po prawej stronie chłodnicy (zbiorniczek wyrównawczy?) jest jakiś nieregularny. Po raz kolejny gratuluję zdolności manualnych i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze komentarze

Pod maską przybyło kilka przewodów, kalkomani i podłączony gaźnik.

 

d48c0fe29550ae65.jpg

af906b9cd8333b87.jpg

 

Widok na komorę silnikową:

 

0fc3c4b0fc4ab24b.jpg

dfb78b0c0bed9581.jpg

 

i z zamontowanym filtrem powietrza, narazie leży luźno bo prace ciagle przy nim trwają:

 

9b5a56329bfe62be.jpg

28031466380bc0e8.jpg

 

Niechcący zadarłem farbkę na korku w chłodnicy, gdy go ponownie pomalowałem to nie dość, że zrobiłem zaciek to jeszcze odcisnąłem na nim palca w zasadzie nic strasznego sie nie stało zrobię poprawkę i będzie gites Na niektórych elementach widać plamki po zaschniętych kropelkach wody - później je wyczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komenty

Pare lat temu miałem okazję przejechać się Trans Amem i powiem wam, że lepszej melodii silnika jeszcze nie słyszałem

Co do modelu to w komorze silnikowej zamontowana będzie jeszcze instalacja elektryczna i pompa hamulcowa wraz z jej podłączeniem. Elektryka niestety nie bedzie działać (świecić), poprostu ma być w jakimś stopniu odwzorowaniem oryginału. Z pompą hamulcową narazie czekam aż odbiorę kompresorek z naprawy, co prawda jest ona fabrycznie chromowana ale chcę ją przemalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tornado, im więcej więcej zdjęć w Pańskiej relacji, tym bardziej moje modelarsko-laickie serce się raduje. Dodatkowym w moich oczach atutem jest tu tematyka, osobiście F-Body (Camaro/Firebird) uważam za opus magnum jeśli chodzi o motoryzację, i nic piękniejszego ludzkość już nie wymyśli ;)

 

ps pytał ktoś z Was jak brzmi V8 w benzynie, oto odpowiedź:

 

 

(najpiękniej na świecie, a prym wiedzie niedoładowane V8 na gaźniku, po prostu poezja ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki koiledzy za miłe komentarze

 

Trochę popracowałem przy elektryce, zrobiłem kilka wiązek i podłaczyłem je do podzespołów. Planuję jeszcze puścić wiązki do reflektorów ale ze względu na ciasnotę przy reflektorach nie bardzo mam możliwość manewrowania pęsetą - czy mi się to uda czas pokaże A teraz foty tego co już zrobiłem:

 

f4d06d0e698adb2f.jpg

c43ecd9e19ac01de.jpg

 

Kierownicę zamontowałem już na stałe, Zastanawiam się co by do wnętrza wrzucić jakies gadżety typy papierosy, złożona mapka ewentualnie jakaś płyta CD Muszę jeszcze przyciać pasy przy podsufitce ale to już jutro zrobię:

 

baa2116d46c9d866.jpg

397579ace86e3d96.jpg

 

Rzut okiem na całość:

 

287df40145245fc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się w nim później maskę otworzyć

 

Wszystko okaże się jak będą pasować zawiasy ale z otwieraniem maski nie powinno być kłopotów ponioeważ otwierana jest do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.