Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ALE TO JEST BYDLE!!!!!!!!!!!! Gdzie składujesz te modele???????????

 

He he, specjalnie dla osobówek zrobiłem sobie regał na biurku. Tymczasowo jest tam kilka szklanych półek, docelowo mają być wsuwane gabloty

 

6fa193055b133986.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi małe jest piękne w skali 1:8 ale porównanie jest niesamowite.. miałem na początku wrażenie że tam stoi coś innego niż ciężarówka.

 

Jak widać skala 1:8 została przez Ciebie Andrzeju bardzo po lubiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem już zderzaki i obudowy lamp przednich. Pierwotnie miałem zamiar zrobić to dopiero po pomalowaniu i wypolerowaniu modelu, jednak po dokładniejszych oględzinach i przymiarce okazało się, że kasta jest nico ściśnięta do wewnątrz i zderzaki są o jakieś pół cm. za szerokie. Na domiar tego kasta jest z jakiegoś dziwnego plastiku bo klej nie chciał go wiązać Koniec w końcu jakoś połączyłem to wszystko CA ale z tego powodu musiałem wytrasować nowe linie podziału pomiędzy kastą a zderzakami. Na koniec wszystko poszpachlowałem i praktycznie wystarczy kastę umyć i będzie gotowa do malowania

 

adb1eb8d3192e778.jpg

100e7be82f91b9a9.jpg

8fc1e6378c3186b5.jpg

ee3d0bfe42f52b30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwukrotnie pomalowałem kastę podkładem, na ten cel zużyłem aż pięć butelek szarej pactry:

 

82fb002b0cb91409.jpg

 

Dzisiaj przeszlifowałem kastę papierem 2000 i umyłem ją wodą z płynem do naczyń i odstawiłem do schnięcia. W tym czasie wybrałem się do mieszalni lakierów, kupiłem czarną bazę, bezbarwny, utwardzacz i rozcieńczalnik. Po powrocie odrazu usiadłem do modelu i prysnąłem ją na właściwy kolor. Po godzince farba była już sucha jak pieprz i chciałem zabrać się do polerki gdy moim oczom ukazała się struktura nadwozia jak by ktoś je zaorał Prysnąłem kaste jeszcze raz podkładem (tym razem z puszki) co by lepiej było to wszystko widoczne i teraz czekam na utwardzenie. Jutro okaże się czy wystarczy porządnie przelecieć blachy papierem ściernym, czy też będę musiał wszystko szpachlować

Obecnie tak to wygląda:

 

2b92d57243a59ea6.jpg

28771792ccf638fc.jpg

1db98ced2f48f5fb.jpg

c58ed0af72221344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UuUu.....Może miał mały wypadek???

Żadnego wypadku nie było, natomiast zastanawiam się czy sprzedawca dał odpowiedni rozcieńczalnik do bazy bo farba weszła w reakcję z plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ża też masz takie same problemy jak ja miałem przy El Camino, skala moze nie ta sam ;) ale problemy te same. Ja tak samo miałe, po pomalowaniu podkładem, delikatnie mi się farba ścinała, dopiero szlifowanie i druga warstwa niwelowała ten problem. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale wydaje mi się, że US stosuje trochę inny tworzywo sztuczne do modeli. Bardzo to możliwe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przecierkę papierem o grubości od 400 d0 2000 , kasta obecnie wygląda o wiele lepiej ale jeszcze raz prysnę ją podkładem i znowu zrobię szlifowanko.

 

b07b2277f07bf43f.jpg

ae0f02a9b83de16b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na moim garbusku też mi sie to pojawilo i nie wiem co robić z tym

 

Zrób to co ja - pryśnij podkładem i szlifowanko paierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ze mam lakier juz polożonyi to na lakierze wyszło :/

 

Wrzuć kastę do DOTu, nastepnie przetrzyj ją papierem ściernym, pryśnij ją podkładem i zobaczysz czy jeszcze trzeba robić przecierkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoją robotę poniosło mnie i kupiłem sobie drugi w życiu model w skali 1:8.

Mam już Citroena z Hellera – tego samego co tutaj prezentowałeś, jest to prezent od żony, jednak nie mam czasu go zrobić.

Teraz dotarło do mnie to www.out.pl/mporta/inne/zakupy_46.jpg

Ilość elementów jest przytłaczająca, szczególnie metalowych dynksów. Plastiki są takie sobie, porównując do Hellera jest lepiej ale spodziewałem się czegoś więcej. Wykorzystując kilka zestawów waloryzacyjnych (których jest trochę) można z tego wyczarować cudo.

Kiedyś wspominałeś, że chcesz kupić Merca z Pochera – mając Alfę i widząc, co to jest, to powiem tylko tyle, że też chciałbym jakiegoś mieć jednak na razie jestem modelarsko wypstrykany z kasy.

Kończę ten OT i czekam na ciąg dalszy zmagań w skali 1:8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a jak ten projekt smokey and the bandit, na allegro widziałem pontiaca w skali 1:25

 

Sorki że dopiro teraz odpowiadam ale byłem w trasie i co dopiero wróciłem do domu.

Zrezygnowałem z tego projektu, okazało się, że nie tylko ja byłem chętny na kalkomanie do zestawu smokey and the bandit zostały wylicytowane za ponad 80 $ US. Na pocieszenie kupiłem sobie kalkomanie na kilka innych zestawów

 

2a20834adcad5cbf.jpg

734e58f56b4ab652.jpg

b45f31c635a4a79a.jpg

 

Teraz dotarło do mnie to www.out.pl/mporta/inne/zakupy_46.jpg

 

No no zaszalałeś, oczywiscie w pozytywnym tego słowa znaczeniu

Z kupnem merolka narazie dałem sobie na wstrzymanie. Ceny jego tak drastycznie podskocxzyły, ze muszę sobie dobrze to przemyśleć czy mogę wydać około 1500 $ na jeden model

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem merolka narazie dałem sobie na wstrzymanie. Ceny jego tak drastycznie podskocxzyły, ze muszę sobie dobrze to przemyśleć czy mogę wydać około 1500 $ na jeden model

Ta wersja 500K osiąga niższe pułapy:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270210262583&ssPageName=ADME:B:WNA:US:1123

Ty pewnie myślisz o 540K - nie powiem o niebo fajniejszy:

http://cgi.ebay.com/Pocher-1-8-scale-1936-Mercedes-540K-Cabrio-Special_W0QQitemZ110221993319QQihZ001QQcategoryZ2585QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.