Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik jest już na swoim miejscu, zamontowałem tarcze i podączyłem hamulce:

 

f1dd11199c1790f4.jpg

c2f7766998e06986.jpg

56dbc2f6e576ea6b.jpg

 

Opony są juz pomalowane, po całkowitym wyschnieciu farby zobaczy się czy trzeba zrobić jakieś poprawki i będą gotowe do montażu:

 

471900dc59e7362b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Faktycznie mogłem trochę porobić instalacje przy silniku gdy był jeszcze luzem, a tak to teraz musiałem odkleić rozrusznik aby podłączyć do niego kabelki.

 

9729c9e7bac21d16.jpg

 

Zrobiłem małe poprawki malarskie na oponach no i podwozie stoi już na kółeczkach:

 

708fd25440cb4934.jpg

 

Podłączyłem przewody wysokiego napięcia, jeden przewód gumowy do pompy i linki do obrotomierza i licznika:

 

8b00c6541b54c3d2.jpg

8337cf47141bc948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogłem trochę porobić instalacje przy silniku gdy był jeszcze luzem, a tak to teraz musiałem odkleić rozrusznik aby podłączyć do niego kabelki.

 

Czym mocujesz (przyklejasz) przewody do plastiku ?

 

P.S. Corvetta patrzy tęsknie w moją stronę - brak czasu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przewodów wkładam małe odcinki drucików, następnie wiercę otwory w danych elementach, drucik smaruję CA i wkładam go w otwór. Praktycznie robię tak z wszystkimi przewodami no chyba, że na danym elemencie jest wypustka to wtedy przewód przyklejam na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado ciekawy sposób, pozwolisz ze i ja go wypróbuję??

 

Nie ma problemu, właśnie po to opisałem mój sposób aby każdy mógł to robić

 

Dzisiaj niewiele zrobiłem, zabrałem sie za klejenie wyposażenia, wiecie fotele deska itp. Przy okazji zrobiłem małą przymiarkę budy z podwoziem:

 

114fca07f8197234.jpg

69422c25460553be.jpg

5831852872edbd64.jpg

 

I jeszcze jedna fotka z Corvette:

 

5fa099c9cfc807d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy.. no no no no .. .co by tu powiedzieć.. hmm no po prostu ekstra!!!

Ja nic więcej nie mówię ale buda jest niesamowicie pomalowana !! Ja na razie jeszcze się uczę malować moim sprzętem ale niedługo będzie efekt moich ciężkich prac Byle tak dalej Andrzej

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, podziwiam wszystkie twe relacje osobówek, chodz nie piszę przy każdej, to modele osobówek są coraz bardziej lepsze i lepsze w twoim wykonaniu, cuż mam powiedzieć powiem tylko jedno słowo, jakim jest Super te cacka co robisz gratulacje za poświęcenie, swojego życia jakim jest dla ciebie plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni a na masce dajesz tego orzełka??

 

Mam taki zamiar, ale nie jestem pewien jak to wyjdzie gdyż kalkomanie (i model) mają już 28 lat. Kłopoty miałem już przy naklejaniu kalek na dekielki piast - ciągle odklejały mi się od nich i zwijały się w rulon

 

Ja nic więcej nie mówię ale buda jest niesamowicie pomalowana !!

 

Kasta jest jesszcze nie pomalowana, świeci się bo plastik jest błyszczący.

 

mógłbyś postawić jakiś ciągnik w 1:24 koło tego monstrum?

 

Z tym narazie może być problem ponieważ właśnie umyłem kastę i inne elementy modelu do malowania:

 

48c113ae5b988223.jpg

 

Andrzeju, podziwiam wszystkie twe relacje osobówek, chodz nie piszę przy każdej, to modele osobówek są coraz bardziej lepsze i lepsze w twoim wykonaniu, cuż mam powiedzieć powiem tylko jedno słowo, jakim jest Super te cacka co robisz gratulacje za poświęcenie, swojego życia jakim jest dla ciebie plastik.

 

Dzięki

Wojtuś postaraj sie pisać krótsze zdania i bez błędów.

 

Ciekawe kiedy zabierze sie za ciężarówki??

 

Niebawem, mam pewien projekt ale narazie niech to będzie tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domuzyn79 napisał:

"Ja nic więcej nie mówię ale buda jest niesamowicie pomalowana !!"

 

 

Kasta jest jesszcze nie pomalowana, świeci się bo plastik jest błyszczący.

 

Ale jajca

 

Te rozmiary są w dechę!

 

Ps. Rudzielec jak zwykle Ci pomaga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co szafkę zacząłeś myć to nie wiem???

 

Była w pobliżu to umyłem

 

Zabrałem sie za wnętrze, w fotelach dorobiłem "oczka" przez które będą przechodzić pasy bezpieczeństwa.

 

oryginał:

f896574ff1f9c2b0.jpg

 

model:

7326d26f46374bb7.jpg

 

Całe wnętrze wraz z deską i fotelami pomalowałem podkładem a nastepnie MM 1735. Zużyłem całą butelkę farby i niestety zabrakło jej na jeden fotel i poprawki Farbękę już zamówiłem ale bedzie dopiero w przyszłym tygodniu i dopiero wtedy bedę mógł dokończyć wnętrze. Podłogę i dywaniki okleiłem materiałem samoprzylepnym imitującym wykładzinę, dywaniki narazie są tylko wycięte i leżą sobie swobodnie:

 

c25dbacdd48407e7.jpg

 

Zabrałem sie również za deskę i na koniec jak by inaczej usmarowałem ją brudnym palcem z farby jak będe miał farbkę to zrobi sie poprawkę

 

04e2bb8ecafce9b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że zanim pomaluję kastę to przykleję zderzaki. Zdecydowałem się teraz je przykleić ponieważ później miał bym z nimi spore kłopoty, aby dopasować je do kasty musiałem rozciągać ją na boki a miejsca łączeń mocno zalać klejem. Trzeba będzie trochę poszpachlować na rogach przedni dolny spojler ale to już jutro po utwardzeniu kleju.

 

mógłbyś postawić jakiś ciągnik w 1:24 koło tego monstrum?

 

Przymiarka o którą prosiłeś:

 

ae843566fc5621c7.jpg

8ea97cdae1e9b444.jpg

f70fd0dbfd78f04d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.