Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Bo czerwony kolor zarezerwowałem dla innego modelu.
Achaaa...

Jeszcze mi sie jedno rzucilo w oczy. Byc moze tak celowo zrobiles. W Twoim modelu fotele sa pomalowane tak, ze imituja skorzana tapicerke (lekki satynowy polysk, kolor), natomiast na fotce pokazanej przez Ciebie, tapicerka jest welurowa. Tak to mialo byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byc moze tak celowo zrobiles. W Twoim modelu fotele sa pomalowane tak, ze imituja skorzana tapicerke (lekki satynowy polysk, kolor), natomiast na fotce pokazanej przez Ciebie, tapicerka jest welurowa. Tak to mialo byc?

 

Dokładnie tak, zrobiłem to celowo. Co prawda miałem ochotę pomalować tapicerkę tak aby przypominała skórzano-welurową, ba nawet tak zrobiłem ale wygladało to niezbyt ciekawie, a więc postanowiłem zostać przy samej skórze.

 

7cd7c98d6fa1c319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy Trans Amie idą bardzo powolutku do przodu, ale idą Wziąłem sie za montaż deski do kasty, a że nijak to ze sobą pasowało to trzeba było nawalić kupę szpachli. Obecnie jest już wszystko wyszlifowane i przygotowane do malowania.

 

a2095407f55c98df.jpg

 

W zeszłym tygodniu nakleiłem na maskę silnika kalkomanie i czterokrotnie polakierowałem ją. Nie była to łatwa sprawa ponieważ kalka była cała popękana i po namoczeniu w wodzie cała rozlazła się na kilkanaście kawałków.

 

2afcaac9a6959b1f.jpg

b77c5c59a0ac9cd0.jpg

 

Wszystko wyglądało ok, ele tylko do chwili gdy zabrałem się za polerowanie. Otóż okazało się, że podczas polerowania maski w niektórych miejscach zaczęły mi odłazić płaty lakieru razem z kalkomanią Przed nałożeniem kalkomani zapomniałem skserować sobie cały arkusz wiec nie mam co liczyć na nowe. Nie pozostaje mi nic innego jak dobrać odpowiednie kolory farbek i spróbować domalować ubytki.

 

c18f4a736ef09833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora silnikowa i deska/podszybie są już prawie gotowe, zostało pomalować na czarny mat nawietrzniki, uszczelki i przewody, które były już odlane na modelu a, które zapomniałem zeszlifować ( mówi się trudno, prawdopodobnie i tak nie będa się wrzucać w oczy gdy dołożę swoje). Aha czeka mnie jeszcze jedno polerowanie i zrobienie podsufitki, po tych zabiegach wezmę się już za montaż kasty z wnętrzem do podwozia.

 

02c4ebc115afdb37.jpg

ccf7d2b85a603f83.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (dzięki Majkowi ) udało mi się dogadać z amerykaninem sprawie kalkomani Facet wystawił identycznego Trans Ama na ebayu więc napisałem do niego z prośbą o scan kalkomani. Gościu pamiętał (ja nie pamiętałem już tego faktu), że w zeszłym roku kupiłem od niego model RR w 1:16 i szybciutko podesłał mi ładnie zeskanowaną kalkomanię Na wszelki wypadek zrobiołem sobie kilka kopi na różnych dyskach co by mi przypadkiem nie przepadł scan i teraz mogę sobie zrobić nowe ładne kalkomanie, a co ważniejsze nie będą już popękane Maskę silnika wrzucę do DOT 3 dopiero gdy będę miał już nowy komplet kalkomani a to dlatego, że jeszcze nie wiadomo jak one mi wyjdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju fajnie ci to idzie, A dziś zacząłem zabawę z pastą polerską nie na 1:24 ale na 1:1 MB W124 i mówię wam to był mój ostatni raz. Nie dość ze sie namachałem to na sam koniec na maskę mewa mi na robiła kupkę. zdążyłem to zmyć ale , słońca nie było woda nie wyschła i nie dokończyłem polerowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie nowe kalkomanie, co prawda odcienie są troszkę inne niż miałem w swoim Trans Amie ale jak to mówią lepszy rydz niż nic

 

d5632fae434b37ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA czarnym lakierze powinno być lepiej, ale końcówki piór powinny być takie złotawe.

 

Masz rację, końcówki skrzydeł i nie tylko one powinne być złotawe, ale do tego jest potrzebny odpowiedni sporzęt. Niestety u mnie w mieście jedyne miejsce gdzie chcieli wydrukować na takim papierze jest punkt ksero, natomiast tam gdzie można by zrobić lepszą kopię spotkałem się z odmową gdyż mieli obawę co by ten papier nie zepsuł im drukarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( mówi się tródno, prawdopodobnie i tak nie będa się wrzucać w oczy gdy dołóżę swoje).

 

...no tak, rozumiem: sobota wieczór - to wszystko wyjaśnia

 

A tak na serio to jestem pod wrażeniem szpachlowania, w ogóle nie widać że było cokolwiek robione. I oby z tą kalką wszystko wyszło bo jest moim zdaniem świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( mówi się tródno, prawdopodobnie i tak nie będa się wrzucać w oczy gdy dołóżę swoje).

 

...no tak, rozumiem: sobota wieczór - to wszystko wyjaśnia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Modelcentrum handluja produktami BMF. Coprawda akurat papierow nie maja, bo przestali je sprowadzac (bo sie podobno nie sprzedawaly), ale mysle, ze na zyczenie Ci sprowadza jedno opakowanie (3 arkusze chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju , a nie masz może jednej takiej kartki papieru za dużo, chętnie bym ją nabył drogą kupna. Lub masz może namiar na dystrybutora w naszym kraju ?

 

Mirku został mi tylko jeden arkusz do laserówki, narazie chcę go zarezerwować "na wszelki wypadek" gdyby znowu coś się stało z kalkomaniami w pontiaku lub keniu. Natomiast mam 2 wolne arkusze do atramentówki, mają tylko drobną wadę - kilka małych plamek po wodzie.

Papier kupowałem w sklepie w Austrii: Sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że post p[od postem ale od ostatniej aktualizacji minęło już kilka dni.

A więc oczyściłem maskę ze starej kalkomani i zabrałem się dzisiaj za naklejanie firebirda na maskę silnika. Jakież było moje ździwienie gdy podczas nałożenia kalki okazało się, że zamiast fireirda na masce była jedna wielka szarawa plama, poprostu nie było wogóle widać żadnych kolorów Poczekałem jeszcze pare minut ale nic się nie zmieniło. Nie pozostało mi nic innego jak odkleić to coś i wywalić do kosza. Dobrze chociaż, że nie skasowałem napisów na masce to nie będzie taka goła. Doszedłem do wniosku, że przyczyną mogły być zbyt blade kolory przez co na czarnym tle były niewidoczne, nie wiem może przed naklejeniem kalkomani trzeba było ją delikatnie polakierować W każdym razie nie poddaję się, myslę co by w jakimś programie trochę wzmocnić kolory firebirda i ponownie go wydrukować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju kalkomanie drukowane na laserówce itp tak mają.Orginalne kalkomanie są drukowane tak:

-bezbarwny film

-potem zawsze biały podkład w zasadzie wszystko najpierw na biało

-dopiero finalny kolor

Po prostu kalkomanie z zestawów sa drukowane warstwami, wiem bo mam na koncie mały arkusik dla jednej z firm.

Samoróby są fajne, ale na jasne powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Seweryn wylałeś mi kubeł zimnej wody na głowę, co prawda domyślałem się, że taka właśnie jest technika produkcji kalkomani ale ciągle łudziłem się, że coś mi z tego wyjdzie W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zostawić maskę taką jaka jest i ewentualnie mieć nadzieję, że kiedyś na jakiejś aukcji kupię oryginalny arkusik z firebirdem. Na jasnym tle rzeczywiście samoróbka zdaje egzamin bo nakleiłem sobie z tej samoróbki małe "ptaszki" na zagłówki foteli i wygladają całkiem przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy Trans Amie ruszyły z kopyta Pomalowałem wewnętrzną stronę dachu - niestety zapomniałem zaszpachlować ślady po wypychaczach ale co tam i tak nie będą widoczne Wstawiłem przednią i tylną szybę, przednie reflektory i itd itp. No i nareszcie całość stoi na kołach

 

3a3b96b9ebc0ea53.jpg

bba22d279151b77d.jpg

b8008f1567d9426b.jpg

383c26b0ca9a504f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego wieczoru spędziłem jeszcze pare godzinek przy Pontiaku, efektem tego jest "przykręcona" osłona chłodnicy:

 

b390e38a857ff0f0.jpg

4fc6ac6c693f82b1.jpg

 

podłączona nagrzewnica i kilka linek w pancerzach:

 

a9289291a3f58d3a.jpg

bb340c456d0e2e25.jpg

 

Na zewnątrz przybyły kierunki i tylne światła:

 

bc7c0862a8920480.jpg

e86b580cc03a8b77.jpg

 

Ps.

Kasta nie była jeszcze woskowana, po polerce umyłem ją i wytarłem ściereczką do tego jest mocno "wypalcowana" w efekcie moze się wydawać, że lakier ma mnustwo rysek i jest ciut matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.