Skocz do zawartości

GMC "Red General"


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2008 zaczynam renowacją modelu AMT/Eartl GMC "General" w skali 1:25, chociaż trudno tu mówić o renowacji, bo właściwie będzie to zupełnie nowy model, a wydarzenie w moim przypadku jest epokowe, bo maluję po raz pierwszy sprayami

 

Pierwszy etap polegał na wrzuceniu sklejonego kilka lat temu Generała do kreta, no i uporządkowaniu tego co z niego zostało :

 

be4f802d33f35198.jpg

 

Potem rama uległa skróceniu, ponieważ będzie to day cab, do wymiaru WB=173". Po jednej stronie wykonałem dłuższy zbiornik na rzecz skrócenia drugiego. To jedna z fotek podczas podpinania instalacji z żyłki wędkarskiej:

 

d6e45086f766ba18.jpg

 

A to juz porcja fotek na jakim etapie obecnie jestem:

 

b1c3b86a7f5f158a.jpg

aeb7c9add2902540.jpg

ced69a5f17cededd.jpg

6e5acf16c1686d74.jpg

46607b6b9f14122c.jpg

add0ddf01f443651.jpg

82a3f7b5c8b67838.jpg

3838743de24118e6.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO piękna robota..szczególnie mi się podoba instalacja i kolor samej ramy !! Wow,, zdradź jaki to jest kolor bo mam wrażenie, że bordo albo wiśnia,..jestem ciekawy jak wyjdzie buda !! Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze

Ja też jak narazie jestem z efektu zadowolony, choć przyznam się, że to malowanie sprayami psychicznie mnie wykańcza

W chwili obecnej na ramie i podwoziu jest szary podkład Deco Color, a na nim wiśniowy metalic FSO Motipa. Poduszki i detale czarny mat + bezbarwny humbrola nakładany pędzelkiem.

 

W planach silnik zrobię prawdopodobnie czarny, natomiast buda będzie czerwona z oryginalnymi kalkami/paskami z modelu AMT, w końcu ma być jak w tytule: Red General

 

Początkowo też się zastanawiałem czy nie zrobić chromowanych zbiorników, ale przy moich zdolnościach w psikaniu sprayami troche wymiękłem

 

Bocian: Piasty to są właśnie te małe czarne

 

Natomiast dla tych co nie kojarzą jaki model przerabiam to pokażę pudełko:

 

8f14925f2ae6d418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No, po krótkich wojażach w militarce powracam do mojego Generala i tak oto prezentuję kokpit... (choć ledwo ledwo odnalazłem swój temat )

 

Malowanie wg własnego pomysłu, zegary uwypukliłem metodą suchego pędzla i myślę, że nie wyszło to najgorzej

 

1bcb99b1edff9c64.jpg

c5446ceca36044b1.jpg

ebbebaaa7c4aa91a.jpg

54338419b45f660a.jpg

17c0cdcbb292dd8d.jpg

 

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem malując kierownice i drążek glossem, hm, ale sam już nie wiem czy to zmieniac czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie powiedz mi, czy na skrzyni biegów od strony kierowcy ten kolorek srebny, się nie skurczył czy lakier się nie skurczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się znamy z Marcinem i od początku, już dawno podziwiam jego modele i mogę być o nie spokojny, tak tylko spytałem Marcina choć wiem, że to jest bardzo dobry modelarz i słynie z wyśmienitych, silników Ami i to jest spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku dobrze zauważyłeś, bowiem cała skrzynia ma taką chropowatą fakturę. I myśle, że nie jest to wynikiem złego odlewu tego elementu, ale że po prostu tak ma być oryginalnie i dlatego tak to zostawiłem

 

Tymczasem kolejny etap prac mam już za sobą:

 

a4b587b6d9ae1b6e.jpg

50348913a3a89a13.jpg

7365ad071149764a.jpg

66e44baaa5ecc27f.jpg

30f78517ed83cf7e.jpg

e360a83492ac9a1f.jpg

0206fba567425b51.jpg

2476294fc95d69e4.jpg

d6f2f9702910bfcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jak zawsze, podoba mi się ten kolorek ramy, a szczególnie już te przewody ( bajka ), no i oczywiście duży plus, za inne malowanie ( miedź chyba wyszła z mody w tym roku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mój "Czerwony Generał" ostatnio zaległ na rzecz innego projektu, ale w końcu się za niego zabieram i właśnie pokażę kilka fotek z malowania kabiny:

 

af8ea2aa11cb11f7.jpg

949765a6bd65681a.jpg

4d2fd380802c7384.jpg

2fb9486891730d77.jpg

 

Od razu piszę, że fatalna sprawa nastąpiła przy naklejaniu tych chromowanych pasków na masce i musiałem ratować się taśmą samoprzylepną (efekt taki sobie ), ale ogólnie jestem dobrej myśli. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.