Jump to content

M-18 Hellcat, Academy 1/35


Skyraider
 Share

Recommended Posts

Witam!

Rusza mój pierwszy warsztat na forum, mam nadzieje, że przyniesie to pożądane efekty - czyli po prostu wyjdzie dobry model. Zaznaczam, że wykonany będzie prosto z pudła z ewentualnymi dodatkami własnej roboty(jeśli takowe doradzicie,zasugerujecie). Nie zamierzam nic do niego dokupować(blach,friuli,itp.) z racji tego, że robię kilka modeli w roku i byłoby to wg. mnie marnowaniem forsy.

Będę liczył przede wszystkim na wasze rady dotyczące brudzenia, bo wciąż nie czuję się w tym jeszcze stuprocentowo pewnie.

Niedługo pierwsze etapy produkcji, a na razie parę zdjęć tytułem wstępu.

 

5mAoXfI.jpg?1

2NOjSus.jpg?1

XARX3Oc.jpg?1

YlqS2QR.jpg?1

 

Malowanie na chwilę obecną nie wiem jakie będzie.

Są też dwa rodzaje gąsienic - gumowe i ogniwkowe. Tu również nie podjąłem decyzji jakie wybrać.

To tyle na razie...

Link to comment
Share on other sites

Robisz mało modeli?

 

Napisałem, że kilka, czyli maks. 10. Hellcat jest 7 w tym roku i prawdopodobnie przedostatni. Po nim planuje jeszcze Mark II zrobić w skali 1/72.

 

Na tą chwilę Hellcat jest w takim stanie:

 

i0ihOJf.jpg

xCiJIku.jpg

ZKPaF2b.jpg

dv1HKwk.jpg

yQI60AB.jpg

 

Zdjęcie porównawcze z Pz.II (mój pierwszy model)

GFrydQh.jpg

 

Szukając trochę informacji o Hellcacie znalazłem malowanie, które mi się spodobało. Mam też kalkomanie(gwiazdy tego typu) po Shermanie więc nie będzie problemu z oznaczeniami.

Anzio, Maj 1944r.

rboYkZK.png

 

Kwestia malowania jest więc rozwiązana.

Model Academy pozwala też na wykonanie wczesnego działa(bez hamulca wylotowego), którą miał ten M-18 pod Anzio.

 

Tyle teraz. Dalsze postępy wkrótce...

Link to comment
Share on other sites

Najmniej lubiany przeze mnie etap produkcji, czyli układ jezdny, skończony.

 

Koła są zdejmowane(mają gumową rurkę w środku). Gąsienice będą więc gumowe. Łatwiej będzie się Hellcata malowało i brudziło.

Apv9IlF.jpg

 

Przyłożony ot tak kadłub. Trzeba będzie przy nim pokombinować, gdyż nie jest idealnie spasowany.

AsbPCIm.jpg

 

Io58rWX.jpg

3OvYlPs.jpg

 

Myślę nad kupieniem czegoś nowego do weatheringu. Skłaniam się ku Weathering Stickom Tamiyi. Co o nich myślicie?

Jak macie jakieś inne pomysły to z pewnością je rozważę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czołg w 99% posklejany, zostało tylko parę drobiazgów.

Wnętrze kadłuba skończone, pozostaje je jeszcze matem psiknąć.

Jak mówiłem, Hellcat jest w wersji wczesnej, z działem bez hamulca wylotowego.

Tak to wszystko wygląda na chwilę obecną:

 

Przyłożone na sucho, tak aby tylko dać pogląd jak pojazd wygląda

SztXsDQ.jpg

 

Wnętrze

TO6ruzn.jpg

6ttLCb2.jpg

ZTJwP0B.jpg

IfkpqWq.jpg

XMqsCUp.jpg

 

Wieża

0S3T0kR.jpg

 

I jeszcze takie zdjęcie

oJP1D9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

A jak tam wygladalo ze spasowaniem czesci?

Spasowanie części całkiem niezłe, z wyjątkiem kadłuba o którym wspomniałem wcześniej. Gorzej z jakością tych części - mają mnóstwo śladów po wypychaczach, wiele elementów jest z połówek(trzeba będzie zaszpachlować te widoczne).

Zobaczymy jak po malowaniu będzie wyglądał...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.