Skocz do zawartości

Crusader AA, Tamiya 1/48


carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Postanowiłem wrzucić na tapetę swój warsztat. Poprzedni mój model i efekt który osiągnąłem nie był dla mnie zadowalający, więc... Pora założyć warsztat i pytać o rady bardziej doświadczonych Modelarzy.

 

Mam w planach zrobić pojazd znany z tej fotki:

fCLoPKB.jpg

Zdjęcie pobrane z grafik Google

 

Kalki wykorzystam z zestawu kalek Toro, te z Tamiyi są według mnie ciut zbyt grube.

 

Jedno foto z etapu sklejania...

 

izDWYjf.jpg

 

Lufa toczona była dla mnie przerażająca, lecz pozostawienie oryginalnej, plastikowej, w grę nie wchodziło.

 

No i wieża, elementy sklejone, podzielona na trzy sekcje i pokryta podkładem.

 

FS0q69b.jpg

 

nyYPIhA.jpg

 

5v8LT9t.jpg?1

 

Ogólnie strasznie ciężko idzie mi fotografowanie czarnej bryły. Muszę dwie lampy biurkowe dokupić, lepsze światło mi pewnie pomoże?

 

W tym modelu pierwszy raz chciałbym wykonać cieniowanie na etapie podkładu, chociaż na ten moment prócz "chcę" i umiejętności włączenia opcji "szukaj" to nie wiele więcej wiem jak się za to zabrać, żeby było dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo, z poloników na warsztacie jeszcze sporo tego mam, więc kto wie, może coś następnego potem tu wrzucę, jak już lampy dojdą i jak ukończę tego Crusadera AA.

 

Kolejny mały postęp, podmieniłem celownik - Tamiya dała "lekko uproszczony".

CmD9duz.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podmieniłem celownik - Tamiya dała "lekko uproszczony"...

Lekko uproszczony??? Łagodnie to ująłeś. To co dała tamka to kpina jakaś. Niestety zauważam u nich bardzo dużo upierdliwych uproszczeń. A w ich ostatnim wypuście w 1:48 Churchill'u poszli po bandzie. Nie dali całej taśmy gasiennic bo przecież pod błotnikiem i tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to karawana jedzie dalej.

 

W dalszym oczekiwaniu na lampy - zastosowałem inne tło, by tak nie bił kontrast, coś więcej chyba widać. W ogóle, jak widzę, pełno takiego codziennego kurzu mi osiadło, następnym razem przed robieniem foto i też jakimkolwiek działaniu będę musiał go przedmuchać.

 

kGyWOIB.jpg?1

 

ss59IJk.jpg?1

 

HwfP3yh.jpg?1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć, nowe forum to z ciekawości zobaczę jak to działa i dodam fotkę z prac warsztatowych. Potem zrobię więcej nowych fotek.

 

Na wieży widać taką kropkę i nie wiem jak mam to zakryć, póki co biedronka jeszcze bardziej to uwydatniła...

20181101_111031.jpg

20181101_104633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli masz zapas farby, którą malowałeś, spróbuj usunąć ten defekt papierem ściernym o bardzo wysokiej gradacji (możesz dodać odrobinę wody). Bardzo dobrze do tego celu nadają się gąbki z warstwą ścierną firmy TAMIYA (np. https://www.mojehobby.pl/products/Tamiya-Sanding-Sponge-Sheet-2000.html) - bardzo przydatne również do innych zadań.

Jeśli usuniesz za dużo farby, będziesz musiał  uzupełnić powłokę areografem.

Wielokrotnie korzystałem z tej metody z powodzeniem. PAMIĘTAJ żeby nie przesadzić z siłą. Możesz również zasłonić taśmą maskującą elementy znajdujące się bezpośrednio obok miejsca "zabiegu", które mogą ulec przypadkowemu uszkodzeniu.

Pozdrawiam,

Jakx  

Edytowane przez Jakx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za odpowiedzi, chyba rzeczywiście spróbuję przypudrować to, następnie i tak planuję obok postawić figurkę więc jest szansa, że w ostatecznym efekcie nie będzie tego defektu widać.

Ogólnie planowałem model zrobić na czarnej podstawce z odznaką dywizji. Zastanawiam się jednak czy w miejscu gdzie stoi pojazd nie zrobić odrobiny terenu, kawałek szutrowej drogi, jakieś kępki trawy?

Czy według Was zbyt mało miejsca na to i będzie przeładowane?

Zmiana koncepcji podstawki bierze się stąd, że pierwotnie model miał nie mieć żadnych figurek. Natomiast dla treningu robiąc figurkę... Spodobało mi się to na tyle, że zaryzykuję. Przedstawiam poniżej zdjęcie figurki tuż po nałożeniu kalek, więc błyszczy się i brakuje cieniowania. Może być?

Pozdrawiam

podstawa.jpg

czołg.jpg

figurant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie model monotonny kolorystycznie, przydałoby się popracowac nad washem i zróżnicowaniem powierzchni. Kawałek gleby niezbędny. Kibicuję w dalszych zmaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.