Skocz do zawartości

Lav-25 Piranha (1:35)


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Ostatnimi czasy popełniłem Lav-25 Piranha od Trumpetera, tradycyjnie w 1:35. Z modelu jestem zadowolony, tym bardziej, że malowałem go w całości pędzlem. Jako, że jestem mocno początkujący proszę o rady na przyszłość.

 

ba95ae0d902fe8d9m.jpg

e5437728e945d10cm.jpg

11d6835e56689513m.jpg

52e6584a252782f8m.jpg

270eaeaaa9e6df9em.jpg

 

P.S.

Mógłbym wystartować z tym modelem w jakimś konkursie? Podkreślam, że jestem juniorem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu źle :P Jeżeli chodzi o poprawność merytoryczną, to się nie wypowiem, ale malowanie mi się podoba, zwłaszcza, że w całości to efekt pędzla. Co mi się nie podoba - zacieki i przebarwienia są w moim odczuciu zbyt mocne i bardzo odcinają się od podstawowego koloru, szczególnie przód i prawa strona w okolicach rury wydechowej. Odpryski ładne, poza tymi na klapach za wieżą, jakoś mi się nie widzą, sam nie wiem czemu Mógłbyś dać jaśniejsze zdjęcia, więcej by można wypatrzyć. Na konkurs? Czemu nie, zawsze ciekawe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi sie podoba chociażby z tego względu że to współczesny pojazd i w tej skali

Co do samego modelu jest niezły ale mam zastrzyżenia co do grubości anten .Widać ze starałeś sie wykonać drobne ślady eksploatacyjne w postaci zadrapani i to tez dodaje modelowi uroku.

Jak możesz to zrób lepsze fotki bo te są tak jakby troszku przyciemne

 

No i życzę powodzenia w następnych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pytanie jest takie. Czy ten pojazd ma jakieś wnętrze, bo jeśli tak to ki że otworzyłeś włazy, ale skoro nie ma to moja rada taka na przyszłość skoro i tak tam nic nie widać to staraj się zamykać włazy. A model mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pytanie jest takie. Czy ten pojazd ma jakieś wnętrze, bo jeśli tak to ki że otworzyłeś włazy, ale skoro nie ma to moja rada taka na przyszłość skoro i tak tam nic nie widać to staraj się zamykać włazy. A model mi się podoba.

 

Hmm dziwna teoria ja myślę ze jak tam nic niema to i tak model fajnie wygląda z otwartymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja właśnie też robię model Piranii, ale z firmy Kitech. Skleja się fatalnie, jak na debiut to trochę trudny model sobie wybrałem i na pewno nie osiągnę takiego efektu jak ty. Twój modelik jest bardzo ładny i startuj w konkursie- bez wahania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pytanie jest takie. Czy ten pojazd ma jakieś wnętrze, bo jeśli tak to ki że otworzyłeś włazy, ale skoro nie ma to moja rada taka na przyszłość skoro i tak tam nic nie widać to staraj się zamykać włazy. A model mi się podoba.

 

Hmm dziwna teoria ja myślę ze jak tam nic niema to i tak model fajnie wygląda z otwartymi

Teoria jest prosta ,po co robić z otwartymi skoro jest wnętrze puste, a czy wygląda fajniej śmiem w to wątpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziękuję za pozytywne opinie

 

Zdecydowanie lepiej, dobrze że doświetliłeś bardziej model.

Chyba za bardzo go doświetliłem, ale to tylko moje odczucie .

 

fajnie jest to zrobione

ale dorób do tego jakąś dioramę z załogą

Z tym będzie gorzej, ale jak nabiorę doświadczenia z dioramkami i z figurkami to może pokuszę się o jakąś małą podstawkę .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo go doświetliłem, ale to tylko moje odczucie Very Happy .

Doświetlony jest dobrze.

 

Aaa teraz zauważyłem, że wkleiłeś ma odwrot podstawę karabinu 12,7 (chodzi mi o te widełki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam .

Gdybym wiedział, że tyle będę przy nim pracował to dałbym go do wątku warsztat . Dałem mojej piranii troszkę życia i oto efekty:

 

28d1d8101933c1bbm.jpg

 

4a3aad6aa4326f70m.jpg

 

c1ef96f4b0a8f433m.jpg

 

c6c3b31327faaf13m.jpg

 

ad6a0fc0a8d4b297m.jpg

 

7f6ee93bcad3bb9dm.jpg

 

Proszę o opinie. Ale nie bijcie .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo ładny. Ciekawie styrany, obładowany i przykurzony! Jak dla mnie świetny model! Tak trzymać

Ale i tak najlepsze są te tabliczki: "Trzymajcie się z dala na 100 metrów albo zostaniecie zastrzeleni" Przecież to się da z najwyżej 20 metrów rozczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz reggy. Z twoich ust to brzmi jak podwójna pochwała . Jednak mojej piranii daleko do twojej .

A tutaj nowe zdjęcia. Zrobiłem okopcenia przy wydechu suchymi pastelami:

 

f479307d9a21365bm.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mojej piranii daleko do twojej Smile .

Aj tam, przesadzasz.

Hym, czy nie przesadziłeś z okopceniem? Tak po fotkach patrzyłem eksploatowanego sprzętu, to są one albo śladowe albo nie ma ich wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, czy nie przesadziłeś z okopceniem? Tak po fotkach patrzyłem eksploatowanego sprzętu, to są one albo śladowe albo nie ma ich wcale...

 

Widziałem w internecie taką okopconą piranię z Iraku. Pod wydechem było tak czarno jak na moim modelu. Ale chyba zaraz to poprawię. .

 

MrBat dzięki za pozytywną ocenę. Co do pasków to masz rację, zaraz się za nie wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, no jak widziałeś to spoko. Po prostu ja nie widziałem i wydało mi się to trochę przesadzone No ale czasem dziwne rzeczy się dzieją i nawet dobry Diesel potrafi sobie porządnie "przykurzyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci ten model wyszedł. Fajnie obładowany i zakurzony jest.

 

Dwie rzeczy mi tu tylko nie pasują. Ja wiem, że Trumpeter poskąpił i nie dał km-u na wieży, ale powinien tam być M240 a nie M2, który zamocowałeś. No i zapasowe opony wyglądają jakbyś je wziął z Hummera Academy, więc do LAV to raczej nie bardzo się nadają.

 

A co do okopcenia przy wydechu, to tu jest niezłe.

http://img393.imageshack.us/img393/7766/88976573bz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.