Jump to content

SU-100 trumpka w 1:16


slawek632
 Share

Recommended Posts

Nie moja skala, w sprawie ogólnego poziomu oraz zdetalowania powiem tyle że mi się podoba. Natomiast problem jest z merytoryką. Su-100 dostaliśmy dopiero po wojnie. A powojenne wozy aż tak poniszczone nie były. Przy takim stanie (w warunkach pokojowych) załoga pompowała by do końca służby...

Link to comment
Share on other sites

Przerost formy nad treścią- model przedstawia po prostu wrak. Jest na pewno efektownie i całość może się podobać, ale o jakimkolwiek realiźmie mowy być nie może.

Do tego to co najbardziej razi w oczy, oprócz przesadzonego brudzenia, to faktura płyt kadłuba. Ja rozumiem, że to ruski szmelc, lepiony w fabryce przez pijanego Wanię, ale nawet rosyjskie czołgi nie miały tak chropowatych płyt pancerza. No chyba, że eksponaty muzealne, gdzie starą łuszczącą się farbę zamalowywano kolejną warstwą. Kadłub wygląda teraz, jakby był odlewany.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o merytorykę, to faktycznie, płyty walcowane, nie odlewy.

Natomiast odnośnie mojego wrażenia optycznego, oderwanego od powyższego błędu, to jestem wręcz zachwycony umiejętnościami przedstawienia faktury odlewu, zardzewień, zadrapań i brudzeń ( może poza kołami jezdnymi i śladami ich na bieżni gąsienic - zbyt intensywne wg mnie ).

Fajnie by było, gdybyś założył warsztat kolejnego modelu na forum, na pewno byłoby na co popatrzeć, a doświadczeni Koledzy doradzą, jeśli coś nie byłoby OK .

Link to comment
Share on other sites

Mi się model bardzo podoba. Pomimo, że sam coś tam lepię i przecież znam wszystkie te nasze "myki" to moje oczy zostały tym modelem tak wzorowo oszukane, że nie znajduje jednego szczegółu, który wyglądałby na plastikowy. Bardzo dobra robota.

Link to comment
Share on other sites

Super wyglada! Wiadomo, że coś zawsze się znajdzie do czego można mieć wątpliwości ale ilość detali i to, że żaden nie został potraktowany po macoszemu, zasługuje na uznanie. Kawał dobrej roboty i naprawdę jest co pooglądać przez dłuższą chwilę

Link to comment
Share on other sites

Kiedy spojrzeć uważniej na detale to faktycznie można by rozważać i dumać nad czym czy taka faktura czy inna, czy to tutaj powinno być a czy nie itd. Jednak całościowo model sprawia miłe i przyjemne dla oka wrażenie.

Ode mnie prośba na następny raz: proszę, zdjęcia umieść na jednolitym neutralnym tle np białym. To na prawdę ułatwia odbiór i czytelność oglądanego obiektu ;) Przydałby się również jakiś rekwizyt obok aby mieć jakiekolwiek odniesienie do wielkości rzeczywistej modelu.

Tyle ode mnie i dobrej zabawy przy następnym modelu Czy masz już coś w planach?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.