Skocz do zawartości

F-18C 1:18 BBI


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedstawiam galerię zdjęć mojego F-18C w skali 1:18. To gotowiec (składa się go) ale jest bardzo dobrze zdetalowany (jak na zabawkę od lat 6. Tak jest napisane na opakowaniu:)) We wnękach podwozia jest b. ubogo , w kokpicie też ale wszystko da się zrobić. Można podwiesić pod niego 3 zbiorniki , 4 MK82 i 2 sidewindery.Stateczniki od bomb i rakiet są zrobione z gumy (przynajmniej się nie łamią).Jest też pilot i drabinka (niestety nie składa się ale da się zrobić:)).Skrzydła są składane,fotel można wyjąć , składa się podwozie i hak do lądowania. Jest bardzo duży. Na jednym ze zdjęć jest mój futerał na aparat dla porównania. Podsumowując świetny materiał do wyżywania się. Będzie obszerna relacja z detalowania tego olbrzyma ale dopiero za jakiś czas.

 

3b6fbd44b7d5bbeam.jpg2d691208b10167a4m.jpg9f419b37f7968393m.jpg

080262e75596da75m.jpgceb96a35c5ec27e0m.jpga58f502e761d86dam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponująca wielkość. Nie ma problemu z robieniem zdjęć aparatem bez trybu makro. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spory ten modelik, pewnie trzeba dość dużo miejsca żeby go umieścić na półce no chyba że jego miejsce jest gdzieś przy suficie Bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitonowi chyba chodzoło, o porównanie skali z jakimś modelem, lub przedmiotem.
To jest tam zdjęcie modelu przy pokrowcu z aparatu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię w poniedziałek fotkę z telefonem komórkowym albo z Do-335 w 1:72. Mam miejsce dla niego tylko muszę pudełka z szafy usunąć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "To gotowiec (składa się go) ale jest bardzo dobrze zdetalowany (jak na zabawkę od lat 6. Tak jest napisane na opakowaniu:))" Jak na tę skalę to fakt , jest ubogo ale wezmę się za niego. Będzie rozkręcony na części pierwsze, uzupełniony i złożony ponownie. Widziałęm jak jeden grek robił F-104 w tej samej skali i co mu wyszło. Będę się na nim wzorował. Tu jest relacja z tego F-104 http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=12927

Proponuję też rzucić okiem do galerii na stronie www.aircraftresourcecenter.com i poszukać zdjęć przeróbek tego Horneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Uwielbiam F-18 (którym to stwierdzeniem mogę się narazić części wielbicieli Tomcatów ). Pomimo,że gotowiec to wygląda bardzo czadersko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam F-18 (którym to stwierdzeniem mogę się narazić części wielbicieli Tomcatów )

 

Spokojnie Korniku. Prawda jest taka, że większość miłośników F-14 bardzo lubi Hornety. Zarówno "Legacy" jak i "Rhino/Bug", mimo, że te ostatnie zastąpiły F-14stki w US NAVY.

Choć dodam w tym miejscu, że piloci Tomcatów mieli asortyment ambiwalentnych określeń dla swoich kolegów latających w jednostkach VFA. Znany jest obrazek pilota F-14, który na wkładce hełmowej miał napis mówiący o tym, że piloci F/A-18 "kochają inaczej". Albo nabijali się, że Hornet to zabawka wyprodukowana przez koncerny paliwowe (częstsze tankowania w locie). Były też i takie symbole:

felix.jpg

Ale prawda jest taka, że wzajemnie się doceniali i uzupełniali. Dziś ci co latali na F-14, latają na Super Hornetach i je sobie chwalą.

A wracając do modelu (choć w pojęciu plastikowych modeli do sklejania, ciężko to nazwać modelem), to mi się nie podoba. Przypomina raczej zabawkę, a poziom wykonania odpowiada mniej więcej poziomowi średnio wykonanej repliki w skali 1/72.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już któryś raz mówię...TO JEST ZABAWKA OD LAT 6-CIU Tym niemniej wygląda cool na szafie Poniżej pierwsze próby washa na pylonach.

7b17c3a776f285c5m.jpge934d84b395cfae6m.jpgdb653c8274f33210m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnie kilka zdjęć w galerii. Więcej będzie w wątku warsztatowym (chyba że któryś z moderatorów może przenieść wątek z galerii do działu warsztatowego, jeśli tak to byłbym wdzięczny)Klapy przedniej komory podwozia to dwa elementy. W oryginale były trzy. Poniżej fotka

7e7e487ea7cbf460m.jpg

Odetnę zaznaczone na czerwono elementy ,skleję je razem a następnie umocuję na mojej zabawce używając skleconego przed chwilą zawiasu.Poniżej fotki tego wynalazku.

6e381320f214a1d4m.jpg304e128ddf659226m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam po przenosinach do odpowiedniego działu.Ostatnie dni zajął mi Mig-29 w MLP Zawias z blaszki od super gluta niestety się rozwalił. Zrobiłem nową klapę i zawias. Teraz wygląda to tak.

5fcc2110792d6660m.jpgeed0b4a4d536f29em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie się składa a te "ślady po wypychaczach" to tak naprawdę miejsca gdzie są śruby trzymające tę zabawkę w kupie.Ten "model" jest skręcany.Jak wezmę się za niego na serio to zaszpachluję te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.