Skocz do zawartości

Ford LTL 9000 1:24 Italeri


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobiłem za wiele od ostatniego czasu, ale postanowiłem, że się przypomnę

 

1000888mgx0.jpg

1000889mmk7.jpg

1000896mne8.jpg

 

PS.

Kalek jednak nie będzie także na tym lakierze nic się już nie pojawi oprócz bezbarwnego glossa, który kładę zawsze na końcu. Z powłoki lakierniczej jestem średnio zadowolony. Są miejscami plamy i mazy bo farbka mi się trochę zważyła Ale poczekamy zobaczymy jak to w efekcie końcowym będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi: " NO I GITARA" :D:D:D:D

 

Naprawdę bardzo cie podziwiam za dokładność z jaką malujesz pędzelkiem.

JESTEŚ GIT

 

Pozdroooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie szalejesz.. jak by to napisać w skrocie lakierek wyszedł superancko.. tylko te zagłoweczki mi troszku nie pasują. Pozatym jest OK.

 

Jesteś wirtuozem pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że kabina zostanie tak jak na fotkach powyżej tzn. z zielonym dachem, wcale źle to nie wyglądałoby.

 

Sądze że było to napisane z żartem

 

Elefantes...ja w twoim modelu nie widziałem jeszcze brzydkiego lakieru Ale najpiękniej u ciebie wyglądają silniki i wnętrza Pewnie nie jeden tutaj chciał by tak smarować pędzlem tak jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za słowa otuchy i cieszę się, że się Wam model podoba A co do dachu to chwilami nawet zastanawiałem się czy by go nie malnąć tym kolorkiem co błotniki przednie, ale ostatecznie stanęło na tym, że tylko daszek malnąłem Model jest już prawie gotowy, narazie jest to przymiarka, bo mam kłopoty z maską przednią. która zostawia lekki prześwit z kabiną ale coś wykombinuję

Ta farbka co ją teraz używam nie jest za dobra, na pierwszej fotce widać takie ciemniejsze plamy (wydaje się jakby model był brudny ). Jak ładnie przyświeci słońce to się ładnie świeci, ale ogólnie z bliska to nie jest najlepiej

Model jest już pokryty lakierem bezbarwnym Model Master, lampki na dachu to Orange Clear Pactry, kominy owinąłem taśmą samoprzylepną w kolorze chrom, żeby zamaskować miejsca łączenia no i jest chyba super

 

1001043eb0.jpg

1001045bh0.jpg

1001053sa3.jpg

1001051pd9.jpg

1001046bf1.jpg

1001048kh5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Małe opóźnienie wyniknęło w pracach, co było spowodowane problemami z niedomykaniem sie przedniej maski, ale na szczęście z tym się uporałem. Jeden siłownik został zmodyfikowany i jest teraz gites

 

1001556fu8.jpg

 

1001555ig0.jpg

 

inne fotki:

 

1001573sq8.jpg

 

1001760ts0.jpg

 

...no i finitos modelos

 

1001771am4.jpg

 

Zapraszam niebawem do galerii gdzie ten oto LTL zostanie obfotografowany z różnych stron tak, żeby było miło dla oka Tyle z relacji, dziękuję wszystkim za wytrwałośc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem słowa siłownik na mechanizm otwierania maski Italerka nie dała w tym modelu "podkładki" pod kabinę i nie wiem dlaczego, bo sklejałem 3 Fordy wcześniej i we wszystkich były. Brak tego elementu powodował, że kabina nie trzymała poziomu. Musiałem więc dorobić podobną część żeby było prosto i potem okazało się, że maska się nie chce domknąć, na dodatek zawadza o chlapacze przednie... Chlapacze troszkę przyszlifowałem, a lewy siłownik (patrz: pierwsze zdanie ) musiałem przedłużyć (ten czarny doklejony fragment) i maska się domknęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.