Jump to content

Sd.Kfz. 184 Elephant, Trumpeter 1/72


marskan
 Share

Recommended Posts

Nawet fajny, ale musze ponarzekać:)

Ta "lina"... psuje model. Malowanie, widać że walka była widać zacieki i bryzgi, i wiem że to nie do końca Twoja wina, akryle MIG nadają się może na 35 ale 72.... to niestety za wysokie progi dla tych farbek (próbujących uchodzić za dobre)...też się na nie nabrałem kiedyś ale nie warto psuć modeli plującym i zatykającym się aerkiem. Nie polecam lakieru błyszczącego mig. Tamka albo gunze to dobre farby, cenowo to mała różnica bo 72 nie wymaga dużo farby i polecam te farby jeśli chcesz robić ładne modele i nie rwać przy tym włosów z głowy ze złości. Powodzenia przy SUczce, także podpatruje:)

 

Ubłocenie mi się podoba poza kołami, które wyszły monotonnie.

Link to comment
Share on other sites

Bengal: Fajnie styrany

Dzięki. Miał być trochę mniej, ale straciłem kontrolę

jerzype: Ta "lina"... psuje model.
No to i tak łaskawy jesteś w ocenie. Schrzaniłem jeszcze gąsienice i parę innych elementów. Mogłem zastosować gotowe gumowate paski, z czym bym sobie poradził albo sklejać ogniwka i wybrałem drugie rozwiązanie. Niestety nie spasowałem ich precyzyjnie i to widać. Lina to faktycznie porażka - ale ją jeszcze wymienię.
jerzype: akryle MIG nadają się może na 35 ale 72.... to niestety za wysokie progi dla tych farbek (próbujących uchodzić za dobre)...też się na nie nabrałem kiedyś ale nie warto psuć modeli plującym i zatykającym się aerkiem. Nie polecam lakieru błyszczącego mig

Wybór MIG-a to nie wybór jakości, a jedynie niechęć do zapachów rozpuszczalników. Do samolotów ostatnio używałem pomarańczowej Hataki i uważam, że ona lepiej się układa niż MIG, ale też śmierdzi. Na razie próbuję walczyć, nie wykluczone, że tak jak Ty zrezygnuję po kilku modelach - ale nie po dwóch, trzech. Dzięki za radę, na razie jeszcze zostaję przy MIG - nie chodzi o cenę, a o zapach farb.

enten: No i gąski kiepsko spasowane.

No właśnie, taki koszt zdobywania doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie walczę z Ferdinandem z Trumka, więc jestem na bieżąco .

Widzę że ma te same błędy co mój - tzn. klapy peryskopów na rogach wieży mają zawiasy nie z tej strony (powinny być od środka, nie od brzegu), a koła napędowi i napinające mają na odwrót zrobione felgi i łączenia. Jak robiłeś model z pudła, to nie bawiłeś się w korektę .

Z ogniwkowymi gąskami tez miałem problem...

Malowanie fajne, ale brudzenie trochę zbyt intensywne jak na obecną "modę" . Szczególnie na kołach to wręcz razi.

No i lina... ewidentnie do wymiany - Eureka robi dedykowany zestaw.

Antenka trochę poszła do przodu, ale to łatwo skorygować.

Mnie osobiści sam model trochę zawiódł - liczyłem na coś więcej. A ty jak oceniasz jego "sklejaność"?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o czołgi, merytorycznie więc nie zabieram głosu. Dopiero wgryzam się w temat.

 

Jeśli chodzi o model to określiłbym go w skali ocen od 1 do 6 jako 4. Weź jednak pod uwagę, że nie skleiłem wielu modeli czołgów jak dotąd. Mam doświadczenia ze Zvezdą, którą oceniam na 5, Mirage, który oceniam na 3 (miałem w rękach tylko M5A1 Stuart i poza kruchym tworzywem, słabą instrukcją obsługi jeszcze brakowało częsci) i Unimodels, który oceniam na 4. Oczywiście to bardzo subiektywna ocena, nie uwzględniająca błędów merytorycznych.

 

W Elephancie z kołami miałem problem i nie wszystko idealnie pasowało, nie widać tego w modelu ale środkowe koła nie wszystkie zostały zawieszone na osiach - kilka z nich ściąć by wszystko jakoś pasowało. Moja wpadka z liną wynika z tego, że to co jest w zestawie to jakaś gumowa linka, której nie użyłem. To co zamiast tego zastosowałem niestety nie okazało się lepsze - ale to już mój błąd.

Wcześniej zrobiłem dwa modele Zvezdy i trochę mnie one rozpieściły, bo tam wszystko było w zestawie i raczej ładnie pasowało. Gąsienice to inna historia, nie wiem czy to brak mojego doświadczenia, czy fakt, że mają lekko łukowaty kształt co sprawia, że na zagieciach układają się dziwnie. Konsekwencje tego były takie, że trzeba było ciąć zębatki na kołach. Przyjąłem też błędną technikę sklejania ogniwek, klejąc je "na kołach" licząc, że tak będą bardziej pasowały, a powinienem skleić je na płaskiej powierzchni jako paski i później dopasowywać i wyginać na kołach. Pewnie jakbym miał większe doświadczenie zrobiłbym to lepiej pomimo tych niedogodności z łukowatym kształtem. Poza tym co napisałem, reszta sklejała się bez problemów. Nie czuję się jednak zawiedziony tym modelem, może dlatego że nie pamiętam ile kosztował.

 

Antena jest krzywa, bo dowódca jak schodził po walce zmęczony niechcący chwycił się jej, by nie upaść i dobrze, że całkiem nie ułamał - no ale skrzywił.

 

Jeśli chodzi o brudzenie to pracuje nad znalezieniem złotego środka

Link to comment
Share on other sites

Marskan - jeśli chodzi o model pojazdów w '72 to moim zdaniem numerem jeden jest Revell - tylko że mam mało model,a nowośsi nie ma prawie wcale... Świetny jest Flyhowk - ale modeli ma dosłownie kilka. Na trzecim miejscu postawił bym Dragona, no może na równi z naszym IBG.

Ze Zvezdy sklejałem tylko JS-2m - jak dla mnie to zbyt uproszczone podwozie. Miraga lubię, ale ma swoje wady. Co do UM to mam mieszane uczucia - trochę zbyt toporny.

No ale to mój osobisty ranking .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.