Skocz do zawartości

Naczepa WYWROTKA 1:24 [aktual 18.05.08]


ccrriiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was w moim nowym temacie

 

W tym temacie będę prowadził relacje z renowacji naczepy

 

Tak wygląda ona w tym momencie:

1beffe835545f3d2m.jpg

 

będzie ona doczepiona do MAN-a TGA z którego budowy relacja znajduje się na forum a cały zestaw będzie pomalowany w kolory firmy Man Trans z Tychów.Z związku z tym prosiłbym o wszystkie możliwe fotki tych że zestawów.Tak też wyglądaj te zestawy http://www.mantrans.pl/galeria/photo/auto_9027.jpg

Szukałem na googlach to znalazłem tylko stronę firmy na której są foty zestawików ale niedokładne jakby ktoś dysponowały takimi fotkami bardzo bym prosił o wstawienie ich tutaj lub przesłanie mi ich na meila

 

pozdrawaim ccrriiss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepę kupiłem niedawno na allegro w takim stanie jak na fotce ale już jest rozebrana i czek na "kąpiel" w DOCIE

 

Do zrobienia już jest:

-przerobienie kół na pojedyńcze

-dorobienie nadkoli (tutaj chyba skorzystam ze pomysłu by JarekS

-zrobienie ruchomych podpór (chyba tak sie to nazywa)

-i takie inne sprawy kosmetyczne

 

I mała niespodzianka ale jak niespodzianka to nie powiem

 

P.S.

Foty wrzucę wieczorm

 

pozdro ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dorobienie nadkoli (tutaj chyba skorzystam ze pomysłu by JarekS

Będzie mi bardzo miło

Życzę Ci powodzenia, bo ciekawy projekcik rozpocząłeś.

Czekam niecierpliwie na efekty.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mały UPDATE rozebrałem pakę naczepy na części pierwsze

2c6fc677aefa459bm.jpg 24c6e6a69826318dm.jpg

 

We wtorek kupie dota i wrzucę to wszystko tylko jakby ktoś mi powiedział na jak długo A co najlepsze było to to że koleś który sklejał ta naczepkę używał SILIKONU a nie kleju modelarskiego

 

Jarku mam nadzieję że dam sobie radę z tymi nadkolami a jeżeli będę miał problemy to myślę że pomożesz

 

pozdro ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek kupie dota i wrzucę to wszystko tylko jakby ktoś mi powiedział na jak długo Question

 

Najlepiej na 24h. Choć zależy jakimi farbami była malowana. Ja po farbach humbrola model po 2h wyciągałem i dobrze było. Ale jak dłużej potrzymasz to się nic nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku mam nadzieję że dam sobie radę z tymi nadkolami a jeżeli będę miał problemy to myślę że pomożesz

Jasne.

Wal śmiało, jakby co.

Mogę Ci udostępnić (pożyczyć) moje przyrządy, jeśli sobie po nie podjedziesz. Ja chwilowo ich używał nie będę.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wrzucil bym na probe do dota jakas czesc (taka, ktora, w razie jakiejs niespodzianki, mozna bez problemu odtworzyc z polistyrenu) i upewnil sie ze nic sie nie stanie, bo to nigdy nic nie wiadomo.

 

dla przykladu, ja moczylem w DOT3 skakanke, ktora odkupilem, przez pare dni i nic sie nie z modelem nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wrzucil bym na probe do dota jakas czesc (taka, ktora, w razie jakiejs niespodzianki, mozna bez problemu odtworzyc z polistyrenu) i upewnil sie ze nic sie nie stanie, bo to nigdy nic nie wiadomo.

 

Też tak zrobię z tymi niby nadkolami bo i tak będą nowe to te mogą posłużyć za materiał do "badań"

 

Jarku chętnie skorzystam z twojej propozycji a co do szczegółów to dogadamy się na GyGy .I tak dziennie jestem w Rybniku to tam kiedyś wpadnę.

 

pozdro ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

A więc tak części już po "kąpieli" w docie wszystko poszło tak jak miało i z tego jestem zadowolony

 

cd37894a4ad9364am.jpg

 

i mam jeszcze jedno pytanko jak zrobić z tych podwójnych kół na pojedyncze

 

Tak to wygląda teraz:

 

3aaf3dc6caa0f3cam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić z tych podwójnych kół na pojedyncze

Będziesz musiał poszerzyć rozstaw podłużnic w ramie bo do solówek będzie za wąska. Natomiast w osiach przytnij ich końcówki tak aby zmieściły się na nich pojedyńcze koła z kapslami i trzeba będzie je przedłużyć pomiędzy osłonami piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado mógłbym się wzorować na innej naczepce np:cysternie Chyba tak co Chodzi mi oczywiście o wymiary.

 

Co do samego modelu wszystko zostało zaszpachlowane i czeka na szlifowanko.

 

I znowu pytanko jakim papierem Wiem tyle że ściernym ale o jakiej ziarnistości czy jak to się tam nazywa

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cysternę na solówkach to owszem możesz sie wzorować na niej. Szlifowanie możesz zacząć od grubszego papieru np o gradacji 600 lub 800 a nastepnie coraz drobniejszym 1200 i 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie pod wodą.

Znaczy nie całkowicie znużony, ale żeby na szlifowaną powierzchnię kapała lub lecieła drobnym ciurkiem woda. Jeśli będziesz robił to na sucho, papier ścierny po chwili będzie się nadawał do wyrzucenia (zapcha się ).

Ja bym się ograniczył do papieru 1200 pod wodą do wyszlifowania szpachli - papier 2000 jest już bardzo drobny, a stosunkowo drogi. 1200 spokojnie można kupić w OBI za przystępną cenę, a drobniejsze już niestety w lepszych sklepach z chemią budowlaną.

Papiery 2000 i 2500 świetnie się nadają natomiast do matowienia powłoki już pomalowanej, przed nałożeniem kolejnej warstwy farby.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wracamy wracamy

 

To tak znowu nie wiele zrobione ale zawsze coś

 

34b92cbd7b45f0dbm.jpg

 

I uprzedzając pytania niektóre miejsca są specjalnie nie zaszpachlowane ponieważ nie będzie to zestaw salonowy więc już trochę śladów użytkowania musi być Za niedługo będę malował ramę więc już nie wiele brakuje do końca

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagadaj do któregoś z chłopaków ze śląska z ekipy PKMC. Któryś z nich odwiedzał Mantrans, a Maciek T. tam pracował... Może będą w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT do wypowiedzi JarkaS. Papier 2000 i 2500 można często znaleźć w sklepach motoryzacyjnych z lakierami. Można też kupić go w sieci InterCars - co prawda większość filii nie trzyma go na stanie, ale ściągają w ciągu 1-2 dni. Cena z tego co pamiętam to około 2pln za arkusz A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagadaj do któregoś z chłopaków ze śląska z ekipy PKMC. Któryś z nich odwiedzał Mantrans, a Maciek T. tam pracował... Może będą w stanie pomóc.

 

Dzięki za poradę też tak zrobię

 

Małe OT do wypowiedzi JarkaS. Papier 2000 i 2500 można często znaleźć w sklepach motoryzacyjnych z lakierami. Można też kupić go w sieci InterCars - co prawda większość filii nie trzyma go na stanie, ale ściągają w ciągu 1-2 dni. Cena z tego co pamiętam to około 2pln za arkusz A4.

 

Ja już dawno kupiłem ten papier ale dzięki za wskazówki

Aha no i znalazłem taniej

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.