Skocz do zawartości

przyklejanie blaszek ?


konradgb

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie nie używałem do tej pory blaszek ale pora chyba zacząć.

Mam do was pytanie - jakiego kleju do tego używacie ?

Odpowiedź pewnia padanie wszystkich CA np. super glue, ale nie o to mi chodzi.

 

W super glue zasycha mi końcówka a gdy ją odkręcam to jest tendencja że cała zawartość się wylewa - bardzo mnie to irytuje :(

Czy są jakieś CA z lepszym podajnikiem który nie zasycha ?

Proszę polecić konkretne produkty

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś CA z lepszym podajnikiem który nie zasycha ?

 

Hej.

Proponuję inne podejście - zorganizuj sobie koszulkę do dokumentów. Robią je z polietylenu a tego nie chwyta żaden klej.

Klejąc CA kapię sobie kropelkę na koszulkę i dopiero stamtąd wykałaczką nakładam klej na docelowe miejsce (lub maczam klejony element np koniec żyłki). Wykałaczek mam kilka - obrobionych na "ostro" albo na "łopatkę" w zależności od tego, co jest potrzebne.

A'ha.... tubkę CA przechowuj pionowo. ZAWSZE.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno schnących to raczej nie ma. Jeśli chodzi o lepszą aplikację kleju to można się pokusić o nowy produkt Gunze, o którym mowa była tu:

viewtopic.php?t=6100&highlight=

 

Choć ja tam wolę SuperGlue. Tak jak było napisane - klej najpierw na jaką płytkę, a dopiero z niej wykałaczką na miejsce docelowe. Po aplikacji kleju tubkę natychmiast stawiamy pionowo, i dopiero po chwili możemy założyć zatyczkę (co by się nie przykleiła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, do blaszek fototrawionych (robię ich bardzo dużo) stosuję zawsze "Kropelkę". Dozowanie wg mnie, jest lepsze niż w przypadku Super Glue. Brak problemow z końcowką. W przypadku "Kropelki", nie występuje rownież kłopot "żelowania" kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prstu na czubek dozwnika kleju CA (jak trzeba to co scinam ile trzeba) Nakładam igłe od zastrzyków jak na strzykawkę. Można w tedy dozować minimalne ilości.

W zależności od gestości kleju stosuję igły średnicy 0.4-0.5mm. W aptece kupisz potrzebne grubości i lości.

Gdy klej zaschnie Ci w igle wystraczy sekunda dwie nad zapalniczką i igła jest znawu drożna.

Gdy kończe skejić dotykam slina kropelkę keju, aby zaschła na igle co uszczelnia igłe. A ponowne otwarcie to ponownie płomień zapalniczki.

Gdy już klej zaschnie tak że nie da się go wypalić po prostu zmieniam igłe i już...

 

Rozwiązanie tanie i bardzo dobre. Dozwać można precyzyjnie i małe ilości kleju. Dopasujesz też do każdej tupki i nie wydasz majątku na keleje Tamki czy Gunze.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.