Skocz do zawartości

[S] Dysze i iglice H&S


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam dysze i iglice H&S jak na zdjęciu - 0,2 i 0,15 mm.

Wszystko jest używane, ale w większości przypadków używane mało, stan bardzo dobry.

Swego czasu nie potrafiłem sobie radzić z moimi aerkami H&S i obwiniałem o wszystko dysze i iglice, więc kupowałem nowe, a stare, ledwie użyte, wrzucałem do pudełka.

Teraz nie używam praktycznie tych aerografów, więc te części nie są mi potrzebne.

Dyszę 0,15 mam tylko 1 sztukę, reszta to 0,2 mm, co do iglic to nie jestem do końca pewny, prawdopodobnie jest kilka 0,15 i kilka 0,2 mm, zawsze mam kłopoty żeby je rozróżnić, a różnica w ich działaniu jest w zasadzie żadna.

 

Kupujący dostanie dysze wyczyszczone, iglice będą wypolerowane, niepowyginane.

Cena: dysza 35 zł, iglica 25 zł (ceny u dystrybutora: dysza 63 zł, iglica 42 zł) plus wybrany środek transportu.

 

IMG-1451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przez dłuższy czas pisałeś o H&S w samych superlatywach

Widzę że zmieniłeś zdanie

Mam Ultrę H&S i po wymianie starej dyszy i iglicy na nowe.nie mogę uzyskać cienkiej linii, myślałem że stara dysza jest do niczego ,okazuje się ten typ tak ma .

Co dzisiaj proponujesz ,jaki aerograf kupić do cienkich linii ,czy małych plamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aero firmy H&S są świetne ale...

a. Ultra to aero dla początkujących

- ma dysze jak Evolution czy Infinity co jest wielką zaletą tego systemu - ale system mocowania zbiorniczków na wcisk... nieporozumienie

b. do bezstresowej pracy potrzebny jest co najmniej Evolution i 2 dodatki:

1. zaworek regulacji ciśnienia fPc (fine pressure control)

2. system kontroli ilości farby

 

7902b5805cab62e0.jpg

1. reguluje ciśnienie od zefirku do tego co daje kompresor

2. reguluje skok iglicy - dzięki temu mamy cieniutką kreskę o grubości ciut większej niż otwór dyszy lub plamę jak po użyciu śpreja

 

mam Evolution z tymi dodatkami i nie chcę innego aero - maluję nim duże powierzchnie - karoserie - i kreski przepaleń na wydechach w samochodach 1:24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ok .Mocowanie dyszy super , fakt zbiorniczek czasami wypada, tylko mam problem z uzyskaniem cienkich linii .Może regulacja pomaga, ale ciśnienie mogę regulować na kompresorze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przez dłuższy czas pisałeś o H&S w samych superlatywach

Widzę że zmieniłeś zdanie

Mam Ultrę H&S i po wymianie starej dyszy i iglicy na nowe.nie mogę uzyskać cienkiej linii, myślałem że stara dysza jest do niczego ,okazuje się ten typ tak ma .

Co dzisiaj proponujesz ,jaki aerograf kupić do cienkich linii ,czy małych plamek

 

Pisałem w superlatywach i dalej uważam że to bardzo dobry sprzęt, szczególnie Ultra dla początkujących modelarzy, nie mam pojęcia czy w cenie tego aerka znajdziesz coś lepszego.

Nie pozbywam się sprzętu, tylko nadmiarowych i niepotrzebnych części zapasowych, bo raczej ich nie zużyję.

Co do aerografu do cienkich linii, cóż - najlepsza jest chyba Iwata CM-C 0,18mm (choć są na rynku robione w małych seriach aerografy ze znacznie mniejszymi dyszami) , tę mogę szczerze polecić, jest perfekcyjna w każdym calu, poza ceną, niestety.

Z tańszych rzeczy na pewno dowolna Iwata z dyszą 0,2 mm albo jej odpowiednik Procon.

Za mało mam wiedzy żeby doradzić, bo ja kupowałem aerografy pod konkretne zadania i szukałem konkretnych informacji żeby je kupić.

Określ najpierw budżet jaki masz na taki aerek to się pewnie coś doradzi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na chwilę obecną:

Sprzedana 1 dysza 0,15 mm i 2 dysze 0,2 mm oraz 1 iglica 0,15 mm i 2 iglice 0,2 mm (Kon-Bar i michaelzip).

Rezerwacja: 4 dysze 0,2 mm i 2 iglice 0,2 mm (Bengal i Adamo722).

 

 

Do kupienia zostaje na razie 1 dysza 0,2 mm i 2 iglice 0,2/0,15 mm (bo ich nie rozróżniam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zmienia się dynamicznie, kolejne 2 dysze i 2 iglice kupione.

Czyli sprzedane: 1 dysza 0,15mm i 4 dysze 0,2 mm oraz 1 iglica 0,15mm i 4 iglice 0,2mm (Kon-Bar, michaelzip i Bengal).

Rezerwacja: 2 dysze 0,2 mm (Adamo722).

 

Do kupienia zostaje na razie 1 dysza 0,2 mm i 2 iglice 0,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.