Skocz do zawartości

VW Beetle Safari i VAN


Coppercat

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2019 o 21:59, Messer napisał:

Jacku pokaż proszę te zawiasy tylnej klapy - możesz jakiś schemat narysować jak to wykonać?

Postaram się to narysować, jak tylko znajdę chwilę wolnego ....

 

Ogarnąłem częściowo kabelki i dozbrajam budę.
Udało mi się wkleić uszczelki przy szybach (o dziwo).

 

cdn

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnie przymiarki przed końcowym montażem.
Wyszło jeszcze parę baboli.
Pozostało mocowanie bagażnika dachowego, podpórka klapy bagażnika, pasowanie i osadzenie drzwi. I jeszcze pewnie kilka drobiazgów.
Model wyświniony do bólu - przepraszam. Wypucuję go na koniec.
Teraz biorę się za jego brata: wersję VAN.

001.thumb.jpg.bb577c4a900921071df7e6c3cd0538be.jpg

002.thumb.jpg.c1e74e73f9b607fc9ccbb69814f41c31.jpg

003.thumb.jpg.e47fdc4b3df0502b7effb81a8ece4386.jpg

004.thumb.jpg.ba8e9e00f552633b27a121df3f4be1fa.jpg

005.thumb.jpg.f0b19e20f06ebbba6e75e8775112d804.jpg

006.thumb.jpg.ce3847f4542e91af8f0df01af8b06969.jpg

007.thumb.jpg.89d7acb3a7246bf0e41774e4ca6f738e.jpg

008.thumb.jpg.dc6f931e314cd91518065542b397474d.jpg

cdn.

Edytowane przez Coppercat
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest model. To dzieło.

Akurat oglądałem w TV demonstracje przed Muzeum Narodowym, gdzie trwa walka czy kobieta jedząca banana to dzieło sztuki. Proponuje p. dyrektorowi zastąpić ją modelem Coppercata i wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Jacku mogę powiedzieć - znałem trochę model z  opisu prac z Twoich opowiadań ale jak zwykle mnie zaskoczyłeś - piękny - napisz proszę czy napisy na prawych drzwiach planowałeś od początku czy natchnienie przyszło w trakcie budowy - bo jak kiedyś zamieściłem post ze zdjęciem oryginału z ta 'listą hańby' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pomysł pojawił się po Twoim poście. Drzwi były już po bezbarwnym. Tak mi się to spodobało, że wydrukowałem kalkę i jeszcze raz dałem warstwę clear'u. Niestety jak się dobrze przyjrzeć pozostał ślad po tej operacji. Jednak warto było.

Dzięki wielkie za inspirację. BTW sporo racji jest w tej wiliczance.

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zawsze mam dużo radości obserwując cudzą pracę :) ale tym razem -wyjątkową!

Świetny warsztat , tematyka bardzo interesująca, masa rzeczy , które zainspirują mnie do kolejnych niedbałych  przeróbek hotwheelsów i innych okołosamochodowych cudów na postapokaliptyczne pokraki  :D

Słowem- rewelka.

Tak przy okazji- cóż to za jasnozielona farba? Bardzo ciekawy odcień.

 

PS - psa won!  :) Jak się nie umie zachować, to do domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :-)

Zielony to mieszanka olejnych Revell'i. Na życzenie podam skład (nie pamiętam, ale mam zapisane na słoiczku). Jasny krem to Gravity dedykowane do VW Beetle.

Brąz na VAN'ie początkowo był z mieszalni lakierów, ale się nie sprawdził (patrz opis w warsztacie). Ostatecznie też użyłem mieszanki Revell'i. I postanowiłem: nigdy więcej akryli na karoserii. Tylko olej. Akryle zostawiam do figurek i detali.

Psa próbowałem przegonić. Mówiłem mu "do budy", ale nie posłuchał. To duży piesek, więc nie będę go drażnił :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.