Jump to content
Sign in to follow this  
Solo

[in-box] M-346 Master/Bielik // 1:48 // Kinetic

Recommended Posts

Warto się wypowiadać o tym co się widziało.
Tablice Kinetica są stosunkowo ładne (jednak bez porywów serca), ale ich precyzyjne i estetyczne pomalowanie wszystkich przycisków i zegarów dla przeciętnego modelarza jest w zasadzie niewykonalne. A przynajmniej ja się nie zetknąłem z takim wykonaniem. Zawsze coś się trochę rozmaże, coś tam krzywo wyjdzie i efekt z bliska jest z reguły słaby.
Nieco łatwiej jest pomalować boczne panele, na których mniej jest ekranów i zegarów a dostęp łatwiejszy, więc efekty z reguły są lepsze.
Dla mnie bez dwóch zdań blaszki Yahu w przypadku tego modelu są praktyczniejsze w użyciu, przynajmniej jeśli chodzi o główne tablice przyrządów - tutaj efekt będzie zawsze dużo lepszy niż ręczne rzeźbienie które nigdy nie przyniesie tak dobrych rezultatów jak druk. Szczególnie że ich nadruki na tarczach zegarów i zawartości ekranów są znacznie ładniejsze i dokładniejsze niż większość kalkomanii w podobnych modelach. Do tego dochodzą ostre i równe krawędzie blaszek, co ułatwia dodatkowo położenie imitacji szklanych powierzchni ekranów, na przykład przy pomocy lakieru bezbarwnego. Boczne panele to kwestia dyskusyjna, ale na pewno niektóre pojedyncze blaszki warto i tutaj użyć (nie mówię o głównych bocznych panelach, choć i one z pewnej odległości wyglądają bardzo efektownie), bo dadzą lepsze efekty niż malowanie z ręki, zwłaszcza że wielu efektów tutaj się ręcznie nie da osiągnąć.

Posted (edited)
Godzinę temu, Solo napisał:

Warto się wypowiadać o tym co się widziało.

Powiem więcej, warto się wypowiadać jak już się poświeciło tym tablicom trochę czasu :)  i wiesz co możesz a czego nie możesz z nich wyciągnąć. 

Takie efekty masz gdy tylko zależy ci na biało-czarnym oznaczeniu, bez zbędnego figlowania z nimi,
powtórzę tylko kalkomanii brakuje bo wnętrze bielika jest dość proste. czy warto placic 21zł+przesyłka nie każdy sobie odpowie.
1317456683_Zdjcie08_07.2019234857.thumb.png.b35416167d4c1d9b2d2de87e15efcef2.png

Edited by Bobek

Posted (edited)

Gloryfikujesz blaszki ktore wygladaja na tych zdjeciach co dales nie wiele lepiej, sorry. Powtarzam kalek na pulpity brakuje to wszystko, nie mam zamiaru sie sprzeczac o takie bzdury, kupiles ok, ja uwazam ze nie warto.

Edited by Bobek

Nie wyglądają wiele lepiej niż co? Sprecyzujesz?

Posted (edited)

Sprecyzuje: blaszki które dales wyglądają nie wiele lepiej jak kawałek plastiku który sobie pomalujesz własnymi rekami i się do tego przyłożysz :) a masz go w zestawie.

a jeśli chcesz dalej ciągnąć  temat to nawet napisze ze bardziej doceniam ostatnimi czasy/są porostu przesterzene wnętrza malowane pędzlem szczególnie w jetach, mimo wad wygladaja trójwymiarowo a nie jak płastugi, warunek jeden muszą być dobrej jakości szczegóły a takie masz w tym 
kineticu

Edited by Bobek

Wręcz przeciwnie, te blaszki wyglądają nieporównanie ładniej niż jakiekolwiek kawałki plastiku pomalowane przez kogokolwiek.

Posted (edited)

I tu się rożnimy zdaniem i nie ma w tym nic złego, można się rozejść :) 
Temat głownie istnieje z powodu pokpienia sobie sprawy przez kinectica, moim zdaniem blaszek żadnej innej firmy nie będzie, bo zysk jakości jest nie wielki. Zreszta żywic wnętrza  o ile mogę sobie powróżyć z fusów również nie bedzie :)

Edited by Bobek

13 godzin temu, Bobek napisał:

Temat głownie istnieje z powodu pokpienia sobie sprawy przez kinectica, moim zdaniem blaszek żadnej innej firmy nie będzie, bo zysk jakości jest nie wielki

Nie powiedziałby że Kinetic coś pokpił - po prostu zrobili wnętrze kabiny najlepiej jak umieli, a że potrafią niezbyt wiele, to wyszło jak wyszło. To nie jest złe wnętrze, ale - bez obrazy - Twój przykład pokazuje że nie warto się z nim szarpać, bo użycie blaszek Yahu daje nieporównywalny efekt. Co do tego czy ktoś inny zrobi blaszki, to sądzę że Edek prędzej czy później.

pokpienie miałem na myśli kalki, model za 200zł a tam nie ma ani jednej kalki do wnętrza, ani bocznych paneli ani wyświetlaczy (tego nie kumam zupełnie, no chyba ze wyszli z założenia ze wyłączone 😉 ) a akurat same panele zrobili fajnie IMO

U Kinetica to chyba standard, w F-18 tez nie dali kalek.