Skocz do zawartości

V WYSTAWA I KONKURS MODELARSKI MIŃSK MAZ. 23-24.02.2019


adda11

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

mam wrażenie że było jeszcze mniej modeli.

W stosunku do 2018 to raczej tak ale w ubiegłym roku było odrobinkę więcej modeli z racji kategorii specjalnych ("japończyki"). Co prawda i w tym roku była ciekawa kategoria odnośnie 23 Bazy ale jak powiedział mi znajomy modelarz " za bardzo jestem przywiązany do swojego MiG-a żeby go oddawać do izby pamięci po konkursie " I dla tego  pewnie symboliczna frekwencja w tej kategorii (2 szt :mrgreen:)  Chyba pewnego rodzaju "hamulcem" był system rejestracji który ..... nie rejestrował kartonów i było trzeba wklepywać na miejscu przy pomocy informatyka.

 

36 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Może to zbliżający się Bytom

Konstantynów Łódzki? :hmmm:

 

37 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

P.S. Ponieważ nie udostępniono mi mikrofonu a nie wiem ile osób to słyszało, piszę też tutaj żeby nie było - podczas odbierania dyplomu, zrezygnowałem ze swojej nagrody za dioramkę. Z kilku powodów...

Stałem w pierwszym rzędzie i widziałem jakieś zamieszanie z wręczeniem (protest nagrodzonego) ale niestety nie udało mi się usłyszeć o co poszło. No nic. Sprawa między Tobą i Organizatorami.

40 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Chciałem podziękować organizatorom za trud i wkład w zorganizowanie wystawy.

Przyłączam się do podziękowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

P.S. Ponieważ nie udostępniono mi mikrofonu a nie wiem ile osób to słyszało, piszę też tutaj żeby nie było - podczas odbierania dyplomu, zrezygnowałem ze swojej nagrody za dioramkę. Z kilku powodów...

Mikrofonu nie dali, więc tu możesz napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzes napisał:

Mikrofonu nie dali, więc tu możesz napisać

Mogę.

Oficjalny powód jest taki, że już raz otrzymałem nagrodę za ten model w zeszłym roku. Wprawdzie inną i nie do końca związaną z tą tegoroczną ale uznałem, iż jest to nie fair. i poprosiłem aby ją przekazać komuś innemu - może następnemu na liście.

Są jeszcze dwa inne powody o których nie chciałem mówić przez mikrofon i raczej nie będę o nich pisał tutaj. I tak jestem na widelcu u kilku osób i nie chcę i nie potrzebuję się dodatkowo narażać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin dziękuje Organizatorom i Gospodarzom za stworzenie sympatycznej atmosfery, ciekawy scenariusz imprezy i interesującą wycieczkę do pobliskiej bazy lotniczej.

Pozdrawiam wszystkich biorących udział w konkursie i giełdzie modelarskiej.

Niedociągnięcia lub błędy się zdarzają- można je poprawić w następnych edycjach...

Dla mnie wygrani są wszyscy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 10:01, Przemek Przybulewski napisał:

Teraz oprócz najliczniej reprezentowanej pancerki 1:35 i samolotów 1:72 / 1:48, na pozostałych stołach wiało momentami pustkami. Może to zbliżający się Bytom, a może coś innego - no coż ja mam swoją teorię. 

Cóż - może warto otwarcie mówić o swoich obserwacjach - organizatorzy będą mogli się do nich ustosunkować. Ja po zeszłorocznym konkursie zdecydowałem nie wystawiać się tam, gdzie wszystkie skale śmigłowców będą wrzucane "do jednego wora" (tu niestety tak było). Aby mimo wszystko odwiedzić MM brakowało mi też kategorii dla samolotów cywilnych - ze swojej natury nie mają one wg mnie szans zaistnieć w otoczeniu maszyn bojowych. W sumie wyszło mi na to, że nie mam z czym się wystawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie w eter - czy nie byłoby w dobrym tonie wrzucić tu listę nagrodzonych modeli i ich twórców?

Jeszcze jestem jeszcze ciekaw jakie były nagrody w kategorii "oddaj model dla 23.BLT"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ja po zeszłorocznym konkursie zdecydowałem nie wystawiać się tam, gdzie wszystkie skale śmigłowców będą wrzucane "do jednego wora"

Niestety śmigłowce to temat odrobinę niszowy na konkursach. Może w '72 to się jeszcze ich kilka uzbiera ale w skalach wyższych to raczej trudno o urodzaj. Ale zgadzam się z Kolega że wrzucanie wszystkiego do jednego wora jest odrobinę nie poważne. Bo trudno żeby np Mi 2 w '72 konkurował z pootwieranym Apachem w '48 lub jeszcze wyżej. Ubiegły rok był przysłowiową "klęską urodzaju" w śmigłowcach (było ich chyba 28 szt) i raczej już się nie powtórzy.

40 minut temu, Kon_Bar napisał:

Aby mimo wszystko odwiedzić MM brakowało mi też kategorii dla samolotów cywilnych

Nie było też "Kolekcji" i "Artylerii bez napędu" ( chyba nigdy ich nie było w regulaminie) ale takie jest żelazne prawo Organizatora który może wymyślić sobie  kategorie takie a nie inne.

Niemniej jednak uważam że konkurs w Mińsku jest godny uwagi i warto w nim startować.

15 minut temu, Grzes napisał:

czy nie byłoby w dobrym tonie wrzucić tu listę nagrodzonych modeli i ich twórców?

Ja przyznałem się sam co dostałem,  bez bicia i przypalania rozżarzonym prętem :szczerbol:

A poza tym RODO i fiksacje na jego temat. :strach:

17 minut temu, Grzes napisał:

Jeszcze jestem jeszcze ciekaw jakie były nagrody w kategorii "oddaj model dla 23.BLT"

Chyba jakiś model był ale jakoś się szczególnie nie interesowałem bo nie startowałem w tej kategorii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Pytanie takie w eter - czy nie byłoby w dobrym tonie wrzucić tu listę nagrodzonych modeli i ich twórców?

Jeszcze jestem jeszcze ciekaw jakie były nagrody w kategorii "oddaj model dla 23.BLT"
 

Wyniki kategorii: https://scale-modeling.com/pl-PL/Home/Results/18 niestety mamy problemy z wprowadzeniem do systemu nagród specjalnych ( chwila cierpliwości ).

Nagrody za"oddaj model dla 23.BLT" ufundowało Dowództwo 23BLT - nie były to modele ale gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkie uwagi dotyczące organizacji Wystawy ( rejestracja, kategorie, ocena itd.) wyrażone na forum jak i ustnie bezpośrednio w trakcie wystawy wsłu:bip:emy się  z pełną uwagą i będziemy starali się uwzględnić je podczas następnych ( być może) edycji.

Równocześnie chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom Wystawy za to że " byli" , bez Was oraz waszych prac nie odbyła by się żadna wystawa.

Jeszcze raz dziękujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.