Skocz do zawartości

SU-100 Zvezda 1:35


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Model ma długą historię ? Rozpoczęty w 2007. W 2008 w takim stanie trafił do szafy

DSC05107.jpg

DSC05101.jpg

Z założenie miał to być model testowy i nadal nim jest. Boję się eksperymentować z pigmentami/kurzem/błotem na pz3 i m4 wiec po 11 latach wyciągnąłem dziada z szafy i zacząłem kurzyć

yzBDzNZq_o.jpg

sJKegnFJ_o.jpg

F8Us9cTP_o.jpg

mwwkaeEm_o.jpg

KXA62X2I_o.jpg

PUksascl_o.jpg

Pigmenty utrwalałem fixerem, ale też się po nim  ścierają. Przejechałem matem z aero i trzyma się dobrze.

 

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W związku z chęcią odpoczęcia od samolotów w 1/72 postanowiłem wrócić do moich rozdłubanych lata temu pojazdów. W modelu w tamtym czasie dokończyłem koła i gąsienice, ale że chciałem postawić go na jakiejś malutkiej podstawce pojawili się statyści. Z efektu brudzenia pojazdu jak tak teraz patrzę nie jestem zadowolony. Będę jeszcze coś brudził... 

 

H0xhufrw o

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się podoba. Z takiej odległości wyglądają ok 😀 Co do niebieskich portek oficera też właśnie się zastanawiałem czy niebieskie będą ok przy su100, ale zdecydowałem że tak. Trzeba było przełamać tą monotonnie kchakich mundurów. Poza tym dłuższe zastanawianie u mnie jest nie wskazane. Zająłbym się czymś innym a rozgrzebane figurki poszły by w odstawkę. W moim przypadku trzeba szybko działać a nie myśleć, inaczej rośnie sterta rozgrzebanych nieskończonych modeli 🙂

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Jaka farba malowales mundury pozoslalych rosjan?

 

Podstawa to khaki 70988 z Vallejo rozjaśniany i przyciemniany na fałdach. Temu z ppsh i w hełmie bluzy malowałem z dodatkiem szarego aby zrobi ciut inny odcień, ale różnica praktycznie jest na zdjęciu niezauważalna. 

 

22 minuty temu, OLO napisał:

A niebieskich spodni to nie używali tak przypadkiem politruki i NKWDziści tak mi coś po głowie świta 

 

Możliwe. Nie mam bladego pojęcia o mundurach. Ściągnąłem z neta kilka zdjęć i na nich się coś wzorowałem. Tak że możliwe że mój oficer ma portki nkwd, bluzę regularnej piechoty a czapkę marynarza 😉 

Edytowane przez panDespota
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jest tu ktoś po architekturze? Mam zamiar w rogu postawić murowany budynek kryty dachówką. Jak to rozwiązać u góry, chodzi o połączenie krokwi/belek z murem. Jakaś rynna do tego? Nie mam zielonego pojęcia jak to połączyć w klimacie lat 30. Jak wyglądała dachówka z tamtego okresu? Na razie wystrugałem coś takiego. Będę to jeszcze tynkował jakąś gładzią i obijał.

 

IMGP2583a.thumb.JPG.28354ac436e20a889431de5178e1ad90.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piotrkur napisał:

A to ta suczka z dziurami w kadłubie!!wink4

 Dokładnie ta sama :)

 

37 minut temu, piotrkur napisał:

z czego budynek strugany?To Polska będzie czy Rzesza?

 

Budynek dłubany w styrodurze. W miejscu gdzie nie były trasowane cegły chce położyć tynk z gładzi. Tak sobie myślę, że powinna się łatwo ścierać po zaschnięciu w porównaniu z gipsem. 

Co do lokalizacji to nie mam pojęcia. Natrafiłem na film gdzie podobały mi się zabudowania i coś ala takiego postanowiłem sobie wyskrobać. 

 

budynek.thumb.jpg.410b4fef579a88cf77cfa187e9709abb.jpg

 

A pojazd nie wiem czy dojechał do Niemiec. Ze wzmianki jaką znalazłem w internecie to został zniszczony w jakiejś zasadzce, ale przez kogo i gdzie to nie mam pojęcia

 

20070908_211709su100_01.jpg.389f9b6f3168e7d714ad1ffccef6be38.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.