Skocz do zawartości

IS-2 Tamiya 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy czołg jaki zrobiłem. Malowany sprayami Tamiya bo nie miałem jeszcze aerografu. Specyfiki do brudzenia dokupowałem w trakcie malowania bo nie wiedziałem co mi będzie potrzebne. Na szczęście pan w sklepie modelarskim służył pomocą. Później postanowiłem dorobić mu jeszcze podstawkę. Było warto choćby po to, żeby przekonać się, że figurki to jednak nie mój żywioł. Ale od tego wszystko się zaczęło :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że malowany farbami z punchy. Kolejne zabiegi skutecznie to zamaskowały, co oczywiście jest na plus. Pojazd mi się podoba. No może kolor piły i liny trochę moim zdaniem nietrafiony. Bardziej poszedłbym w czarny i na to metalizer. Ewentualnie coś jak np. Tamiya Dark Iron. 

Figurki, no cóż sam świetnych nie robię. Powiem więc że widziałem gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy czołgutek, to uważam, że wyszedł Ci lepiej niż dobrze ( mój pierwszy tak dobrze mi nie wyszedł ). Szkoda, że nie założyłeś warsztatu, namawiam gorąco, przy kolejnych modelach. Na forum jest wielu Kolegów z ogromną wiedzą, doświadczeniem i chętnie pomagają.

Podobają mnie się zacieki, brudzenie, może tył tylko troszkę niewyraźny. Figurki całkiem fajne, kobitka tylko troszkę chyba prześwietlona na zdjęciach ( ja dotąd żadnej figurki  nie zmalowałem, więc gratki :super: ).

Rzeczy, które bym poprawił, to:

- lina i piła - za srebrne, przynajmniej na zdjęciach, łopatkę też troszkę słumić i będzie ok ( trzonek fajny, dobrze wygląda ?);

- bieżnie kół jezdnych i ich ślad po ogniwach gąsienic oraz zęby koła napędowego - zdecydowanie metaliczne, chyba, że IS dopiero co wyjechał z bagienka :banan:.

- pokrywy wydechów - na kolor bazowy, to była gruba stal, nie korodowała aż tak;

- uchwyty zbiorników paliwa łatwo przerobić na blaszki, a zawsze lepiej to wygląda, niż plastik;

- lampy w radzieckich tankach ( duże szkło :haha:), to wg mnie pole do popisu, warto pomyśleć na ich dobrym wykonaniem, bo dużo dodają modelowi;

Fajna praca, tym bardziej, że widać, że kolejne Twoje modele prezentują się jeszcze lepiej ?.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jest potencjał. Bardzo fajnie ci wyszedł ten IS. 

Koledzy napisali co jest do poprawy.
Dodam tylko, nie stosuj farb srebrnych do metalicznych części typu łopaty, piły, kilofy itp. Kup lepiej jakiś pigment np od AK Interactive AK-086 Dark Steel i maziaj na sucho na czarnym podkładzie. Będzie zdecydowanie lepiej. 

Edytowane przez Markuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markuz napisał:

nie stosuj farb srebrnych do metalicznych części typu łopaty piły kilofy itp. Kup lepiej jakiś pigment np od AK Interactive AK-086 Dark Steel i maziaj na sucho na czarnym podkładzie.

Na to bym nie wpadł. Mam ten pigment więc przetestuję tą technikę przy najbliższej okazji. Dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.