Skocz do zawartości

M4 Sherman Tamiya 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Sherman z kampanii włoskiej. Na tym modelu postanowiłem przetestować malowanie zadrapań kredkami akwarelowymi, więc w paru miejscach trochę mnie poniosło. Do modelu dodałem parę drobiazgów z innego Shermana, który niestety "nie spełnił oczekiwań". Niestety nie ustrzegłem się błędu merytorycznego - ten egzemplarz nie miał dospawanych płyt pancernych po bokach.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie. Jest kilka rzeczy które rażą, te obicia jak piszesz - poniosło cię. Jakby go samuraj atakował. Z innych rzeczy to lina jest słaba jakościowo, i gąsienice trochę słabo leżą. Shermany z reguły miały napięte gąsienice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym samurajem rozbiłeś bank - muszę przetrzeć monitor :)  Ale wezmę pod uwagę jeśli będę kiedyś malował coś co walczyło na Pacyfiku. Z gąsienicami też racja. Będę pamiętał, że lepsze czasem jest wrogiem dobrego. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia można na kątach robić gąbką i ewentualne podmalówki pędzelkiem. Raczej unikaj takich kresch i to we wszystkich kierunkach. No bo tak myśląc obiektywnie - co go mogło tak odrapać? 

Nie chce ci zaśmiecam, ale tu masz np. obicia zrobione na moim Shermanie wspomnianą techniką. 

DSCF9171.thumb.JPG.646b53d22897a5319918029ebde456d9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje ?.

Krzysztof opisał zadrapania, a ja dorzucę trochę odstającą jakością od reszty modelu linę, wykończenie lamp oraz rzuca się w oczy brak rozwiercenia km-ów.

Znawca Shermanów ze mnie żaden, ale zapamiętałem sobie, że powinna być dziurka spustowa w osłonach wlewu paliwa ( na zdjęciu Krzysztofa to widać ).

Zakładaj warsztat, widać, że masz potencjał, czasem tylko brak tego ostatniego szlifu - z pomocą forum bedzie szybciel i lepiej :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tym i moimi poprzednimi modelami. Mam jeszcze jeden model prawie ukończony. W tym stanie trwa już od około 3 miesięcy w piwnicy czekając na lepsze czasy. Na warsztat już stanowczo za późno.Być może też opublikuję jego zdjęcia w galerii jeśli nie będzie zbyt rażący w odbiorze. Natomiast przy następnym modelu, który będę budował z pewnością będę chciał skorzystać z Waszej wiedzy i zaproszę do warsztatu. Tymczasem kiedy jeszcze nie mogę zająć się własnym modelem to pooglądam wasze prace i warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.