Skocz do zawartości

DAF XF 105


posterMAN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

No to w ziołem się za malowanie kabiny ale mi podkładu brakło na resztę kabiny i będę musiał pojechać po podkład i kabinka będzie pomalowana wtedy i następny etap to składanie pierdół do ramy.

 

8de35a9cce2ead70m.jpge173a7b1149f4530m.jpg

 

Przymiarka.

0fe779d819af2266m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jest OK, ale najpierw powinieneś posklejać całą kabinę do kupy, poszlifować i ew. poszpachlować, a dopiero potem malować w całości. Jeśli masz już pomalowane poszczególne elementy kabiny, to musisz teraz bardzo dokładnie je posklejać i uważać, żeby gdzieś klej nie wypłynął. Chyba, że planujesz pomalować jeszcze raz po poskładaniu kabiny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to czas pokazać coś dalej.TO tak zostało zrobione zawieszenie przednie i tylnie oraz kabina w 90% jest gotowa do ramy jeszcze brakuje kilka pierdół czyli skrzyni biegów oraz wała i takie tam jeszcze.

 

f463d2e30d390a9bm.jpgb8af31620e19f883m.jpg

be5e1bc2f6c2e389m.jpgb96b1ad6c5c047ebm.jpg

cbfa7bbfe78f0e80m.jpg

 

A tu złośliwość firmy ZŁOMREX którzy mi zniszczyli model volva FH 16 a stało sie to tak że model stał na parapecie i nagle jak rypneli to sobie volvo odjechało i sie roztrzaskało.

 

c63dbffc0980e6bam.jpg85caa79bb0464869m.jpg

 

Fotki są już z kilku dni narazie udowa stoi a i wybaczcie za estetyke dafa to mój 3 model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kabina to już jest ostateczne malowanie ? Bo widzę kalki nakleiłeś jeżeli tak no to tak sobie to wszystko wygląda, znaczy Kabina.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Poster poster. Mówiłem żebyś się przyłożył no...

Patrz czego ja się dopatrzyłem:

b2a9dada49e72de6m.jpg

zlota obudowa od silnika??

Jakie odpryski;/ kurcze no. POtem te pomalowane na tłusta powierzchnię zbiorniki od powietrza. Szkoda no. Bo zapowiadało się że będzie ładnie.

Szkoda że nakleiłeś już kalke bo mógłbyś zmatować i pomalować jeszcze raz całość. No ale juz po zabawie.'

Na przyszłość to do malowania skej wszystko razem do kupy już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nakleiłeś już kalke bo mógłbyś zmatować i pomalować jeszcze raz całość. No ale juz po zabawie.'

Zawsze można poprosić Italerkę o nowe kalki.

Ja już tak robiłem i dostałem (oczywiście bezpłatnie).

Teraz też czekam na obiecane kalki.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs wielu traciło wiarę po ponad pół roku, a tu ni z tąd ni z tamtąd przyszły zamawiane części . Więc poczekaj jeszcze trochę... Cierpliwość u modelarza rzeczą świętą

 

Sorry za off topic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eKrystian, miqs - po tygodniu od mojej prośby, kalkomanie leżały w skrzynce pocztowej

Owszem, części są problemem i odsyłają do dystrybutora w danym kraju. Jednak kalkomanie, z modeli obecnie produkowanych, wysyłają niemal natychmiast (jak się ładnie poprosi, oczywiście po angielsku i bezpośrednio do Italerki).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo możecie mi nie zaśmiecać tematu od takich rzeczy są specjalne działy a co do Gareka to było wszystko cacy ale mi farbka odpadła a co do przodu to nie wiem co z tym zrobić ale daf ma taka mini szpare chyba.

 

NIE

 

I tak prawie wogóle tutaj nie zaglądasz ... a my chcemy dobrze , także czekamy na update i poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posterMAN ja na twoim miejscu bym jeszcze raz pomalował kabinę, aby było dokładnie a nie o tak ale decyzja do Ciebie należy.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trochę odkurzę temat he Dafik wyglądał jeszcze do niedawna tak

 

DSCN4873.jpg

DSCN4879.jpg

DSCN4880.jpg

DSCN4882.jpg

DSCN4883.jpg

DSCN4878.jpg

 

Zrezygnowałem z przeróbki go na 105 z prawdziwego zdarzenia ale teraz tylko kilku pierdół mu brakuje i wygląda tak

 

1091290.jpg

1091291.jpg

1091292.jpg

1091293.jpg

 

I to by było na tyle i za wszystkie błędy jakie mi pokażecie w modelu przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje, aczkolwiek nie przykleiłes tablicy rejestracyjnej z przodu, brak kloszy przednich lamp, szkoda że nie położyłes werniksu na model i nie wypolerowałeś (wiele by na tym zyskał).

 

Ale ogólnie fajnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.