Skocz do zawartości

VK 4502(P) czyki Tiger 2 od Porsche'a 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy model zrobiony z dwoch i z tak spora (jak dla mnie) iloscia dorabianych rzeczy od podstaw.

Bardzo polecam takie projekty super zabawa

Model ostatecznie wyglada tak:

 

Fotomontaz:

 

fotomontarzvg2.jpg

 

I cala reszta:

 

11eb3.jpg

 

22tm0.jpg

 

33by5.jpg

 

44wt6.jpg

 

Wiecej detali:

 

111ef0.jpg

 

222eq3.jpg

 

444ba1.jpg

 

gggggo3.jpg

 

333zo2.jpg

 

Figurki:

 

figurkics8.jpg

 

Warsztat tutaj:

 

viewtopic.php?t=6074

 

Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna całość! Wszystko stoi na najwyższym poziomie! Wręcz żaden z elementów nie zdradza, że to 1:72. Mundury figurek powalają Oby tak dalej!

P.S. Gdzie to ma rurę wydechową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak dobra 35'tka!!!!

świetna dioramka, świetne figurki, kapitalny model!!!!

Gratulacje

Ps świetne foty, no może poza tą wklejką. Zrób fotki przy naturalnym oświetleniu, wtedy przy wklejce ,będzie lepszy efekt.

Jesli chcesz oddac ruch , to rozmaż trochę samą gąskę i koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde bardzo wielkie dzieki panowie za slowa uznania.

Bardzo mnie ciesza te przychylne opinie.

I motywuja do dalszej pracy.

Reggy:

Ty wiesz gdzie to ma rure wydechowa

A serio, to mozna bylo latwo zrobic z kawalka rozciagnietej ramki.

Figurki to ten zestaw:

http://www.jadarhobby.waw.pl/pegasus-7202-waffen-1943-kursk-p-13661.html

Czolgista z zestawu Preiser

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie to ma rure wydechową??

Znając prof. P, to pewno napęd jest kombinowany jak w łodzi podwodnej. Ale rura i tak musi być.

Ciekawe,że do tego typu zawieszenia powrócono dopiero przy leclerku.

Z drugiej strony widziałem ostatnio cieżarówkę Tatra, z amortyzacją w postaci drążków skrętnych. Wyglada to w samochodzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem ten ciekawy wątek przez cały czas, więc teraz śmiało mogę pogratulować efektu. Bardzo fajny modelik, ciekawa dioramka (może ruiny by bardziej pasowały, ale to tylko moja sugestia) no i co zawsze mnie zaskakuje czyli figurki, są po prostu wspaniałe. Buduj kolejnego nieprawdziwka bo świetnie Ci to wychodzi (mam na myśli podwozie Tigera II i armatę Elefanta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że do tego typu zawieszenia powrócono dopiero przy leclerku.

Co ma wspólnego zawieszenie Elefanta z zawieszeniem Leclerca ??? Bo ja nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te elementy do których montowane są koła nośne. No i mozliwośc regulacji przeswitu.

Porsche wynalazł też drążki skrętne. Ale ich nie stosował , bo myslał juz nad podwoziem hydopneumatycznym. Historia pokazała, że kierunek był słuszny, tylko technologia ta w przypadku ważacego 60 ton czołgu, okazała się w latach 40'tych bardzo awaryjna. Ale w XXI wieku już działa :-)

 

Zawieszenie citroena(hydropneumatyczne) to przymusowa robótka prof.Porsche po wojnie. taki gatunek odszkodowania wojennego :-))

 

i jeszcze taka ciekawostka: W 1932

 

Ferdinand Porsche otrzymał od Stalina propozycję objęcia stanowiska naczelnego inżyniera Związku Radzieckiego, odpowiedzialnego za projektowanie samochodów, silników lotniczych oraz pojazdów wojskowych. Atrakcyjność propozycji była ogromna, bowiem poparta pełną niezależnością i swobodą finansową. Nie do zaakceptowania był zakaz opuszczania Związku Sowieckiego bez specjalnego zezwolenia władz, a także kłopoty językowe. Propozycja została odrzucona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.