Skocz do zawartości

Jaki podkład po zero paints?


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki podkład stosować pod zero paints , czy musi być to koniecznie oryginalny tej firmy, czy mogę użyć również gunzy, Tamiy (podkład lub biała akrylowa+leveling thinner)? 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście zarzucić jakimś numerem podkładów, lub linkiem do primerów których używacie, z gunzy wyskakuje mi kilka po wpisaniu, a nigdy nie zagłębiałem się w ten temat ?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MichalZ napisał:

Moglibyście zarzucić jakimś numerem podkładów, lub linkiem do primerów których używacie, z gunzy wyskakuje mi kilka po wpisaniu, a nigdy nie zagłębiałem się w ten temat

Mówię o tym co w Polsce można kupić, bo za granicą z tego co wiem oferta tych podkładów jest chyba szersza, nie uwzględniam w poniższym sprayów.
Z Gunze to akurat dość proste, są 4 gradacje podkładów, zwane Surfacerami: 500, 1000, 1200 i 1500.
1500 daje najgładszą powierzchnię, 500 najbardziej...eeee….niegładką. :)
Surfacery od 500 do 1200 są tylko szare, 1500 są szare, czarne, brązowe i białe.
Z mojego skromnego doświadczenia wynika że 1500 to najlepsze podkłady jakie miałem w ręku.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Surfacera 1200 Gunze od dłuższego czasu jako podkład. Nigdy się nie zawiodłem a naniesiona powierzchnia jest fajna, bardzo gładka i bezproblemowa do ewentualnej poprawki/ponownej obróbki - bardzo dobrze widać wszelkie niedostatki do poprawy.

Nigdy też mi w jakiś sposób źle nie reagował z kładzionymi farbami.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Solo napisał:

Surfacery od 500 do 1200 są tylko szare, 1500 są szare, czarne, brązowe i białe.

Brązowy (Mr.Mahogany) to 1000.

57 minut temu, Solo napisał:

nie uwzględniam w poniższym sprayów

po uwzględnieniu sprayów - dochodzi biały 1000 i oxide red też 1000

 

Co do reszty opinii (że to najlepszy podkład jaki można trafić u nas w kraju) - pełna zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszą powierzchnię da 1500, najbardziej gładką, to teraz jeszcze takie pytanie kosmetyczne  

https://www.hiroboy.com/Mr_Finishing_Surfacer_1500_White--product--12012.html

I szary 

http://www.m-zone.pl/b-527-mr-finishing-surfacer-1500-gray-szary-podklad-w-sprayu.html

Tu są w sprayach ale są tez w szklanych słoiczkach, które lepsze pod względem dozowania, czy z spraya da się równo to położyć czy lepiej samemu aerografem (pod względem ciśnienia i rozcieńczenia). 

Edytowane przez MichalZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej gładką powierzchnię jaką znam to daje Gunze GX2, bez większego problemu można położyć nim tzw. lustro, bez skórki pomarańczowej.
Poniżej masz na zdjęciu jaka jest różnica między tym lakierem Gunze, a surfacerem 1500 (dolna część zdjęcia nie dotyczy tematu, więc zignoruj).Image5.thumb.jpg.9836361f3977ccfd5d122eccf2479901.jpg

Co do tego czy kłaść aerkiem czy z puszki: aerkiem masz pełną kontrolę, z puszki leci szeroki, obfity strumień, którym łatwo zalać model jak się nie ma wyczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czy farba zero paints wymaga polerowania ? i Jaki lakier współpracuje z tą farbą  np:. GX 100 od gunzy ? 

Pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zdradzić, co w ogóle planujesz malować i na jaki kolor? Bo inaczej będzie wyglądać malowanie białego zwykłego i inaczej będzie wyglądać malowanie jakiegoś koloru candy. Bo rozumiem, że chodzi o jakiś samochód/może motor cywilny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje możliwość zastąpienia bazy srebrnej  , Alcladem (ammo)  silver  a lakier  GX2 --->GX 100 gunzy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.