Skocz do zawartości

F- 16 C bl. 52 Kinetic 1: 48


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ja zadeklarowany miłośnik śmigieł; zbłądziłem i o wybaczenie proszę. 8-)
Zbudowałem coś co nie ma śmigła i podobno nawet lata. ;o)
Kara za odstępstwo już mnie spotkała bo strasznie się męczyłem z budową.
Model- Kinetic + dodatki;
Aires cocpit + dysza wylotowa silnika
Eduard; Sniper+ koła+ air brekes+ GBU- 12
Master; Pitot+ czujniki AOA
Wnęki podwozia trochę drucików.
Kalkomanie Techmod, farby: szuwaksy do smarowania taczek- emalie olejne.

Kilka marnych fotek:

7X4xTTt.jpg

ylePfRP.jpg

jOlVeE3.jpg

9vrPtaB.jpg

zMWGd73.jpg

HRRmcir.jpg

2iTA87t.jpg

AQJjxlw.jpg

Dziękuję kolegom net_ sailor, JBZ, Ireneusz za fotki. :toast:

GEM- podesłanie zagubionej części.

Artur D; wsparcie duchowe. :mrgreen:

Zapraszam do oglądania i wyrażania opini.

Edytowane przez marek d
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek d napisał:

szuwaksy do smarowania taczek

Wcale nie są tylko do taczek ... są do wszystkiego . Nawet numerek domu można namalować , i trzyma . Lakier też tej samej firmy czy coś innego , nie żółknie ?

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marek d napisał:

Ja zadeklarowany miłośnik śmigieł; zbłądziłem i o wybaczenie proszę. 8-)
Zbudowałem coś co nie ma śmigła i podobno nawet lata. ;o)

Oj tam, F-16 ja też momentami mam chęć zbudować a również się lubuję w śmiglakach.  Fajnie wyszło, chociaż ja bym go bardziej pomodulował.  Na górze rzeczywiście zacieki mogłyby być naturalniejsze, wystarczy farbka olejna z tubki i na sucho wcieranie delikatnie cienkim pędzelkiem, masz pełną kontrolę wtedy. Z każdym pociągnięciem pędzla brudu przybywa, identycznie jak w rzeczywistości. 

Edytowane przez shadowmare
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek d napisał:

Hello; ale ja lubię te szuwaksy i nie mam zamiaru ich wyrzucać. :cool:

Lakiery to akryle Alclad i Model Master.

No I bardzo dobrze . Olejami się bardzo dobrze maluje . U mnie od paru lat trwa batalia pomiędzy acrylami i olejami . Wiadomo , zapachy , uwielbiam malować pędzlem . Aerograf też jest bardzo dobry ale odbiera mi 90 procent przyjemności z modelowania . Oczywiście w pełni rozumiem co można zrobić farbami typu Gunze lub Hataka . Jednak olejne farby mają też " klimat " . I powierzchnia pomalowana olejną jest jak dla mnie ok . 

Oglądałem Twoje modele na innym forum , które raczej już "przysycha" ( szkoda) . Mustang , którego zrobiłeś i pomalowałes olejami jest super . Wygląda na samolot . 

Jeszcze raz , ja nie krytykuję , że malujesz olejnymi . Mi się to podoba . Widać ,że można . 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 11:12, shadowmare napisał:

Oj tam, F-16 ja też momentami mam chęć zbudować a również się lubuję w śmiglakach.  Fajnie wyszło, chociaż ja bym go bardziej pomodulował.  Na górze rzeczywiście zacieki mogłyby być naturalniejsze, wystarczy farbka olejna z tubki i na sucho wcieranie delikatnie cienkim pędzelkiem, masz pełną kontrolę wtedy. Z każdym pociągnięciem pędzla brudu przybywa, identycznie jak w rzeczywistości. 

Dzięki; to już na innym modelu wypróbuję. Tego nie już nie dotykam.

Coś kiepsko idzie rzucanie pomidorami :mrgreen: zabrakło czy nikomu się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, choc rzeczywiście za brudny. Kiedyś myślałem, że te nowe polskie F-16 są czyste, ale po wizytach w Łasku czy na Krzesinach zobaczyłem, że ślady eksploatacji są jednak wyraźnie widoczne, ale jednak nie tak jak u Ciebie. A przy okazji pisze się cockpit.

Wesołych Świąt dla wszystkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości że się brudzą. Oglądałem je wiele razy od chwili tuż po przybyciu. Przez lata umorusały się

dosyć malowniczo. W sieci jest sporo fotek naszych bardzo brudnych.

Dziękuję że Ci się chciało coś napisać.

Literówki nie komentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej Marku , model podoba mi się bardzo , co do brudzenia moje gratki za odwagę ? ja jakoś nie mogę się przełamać i pewnie już tak zostanie .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.