Skocz do zawartości

T 34 /85 Serbski "Delije,,


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Był już "Wilk Z Driny,, i "Eliasz Gromowładny,, to i ja pokażę moja "Delije,, w trakcie walk w b. Jugosławii najwięcej broni pancernej mieli Serbowie. Pomiędzy dość nowoczesnymi konstrukcjami pojawiały sie poczciwe T 34/85 i to w cale w nie małej liczbie. 

Mój pojazd jest wzorowany na tym z zdjęcia dorzucam opis tłumacząc co i jak i z skąd:Kibice licznych sekcji sportowych Crvenej zvezdy określani są mianem Delije (Делије)[7]. Nazwę tę można przetłumaczyć jako „Bohaterowie”. Podczas meczów piłki nożnej zajmują północną trybunę stadionu Marakana. Używana przez oddziały paramilitarne podczas konfliktów zbrojnych piosenka Srbija do Tokija swoje korzenie ma właśnie wśród kibiców Zvezdy, którzy dopingowali nią swój zespół w finale klubowych mistrzostw świata w 1991. Delije brali także czynny udział w zamieszkach kibicowskich z 1990, które były odzwierciedleniem tarć między narodami panujących wówczas w upadającej Jugosławii.??? czyli krótko podsumowując czołg chuliganów.

Nie udało mi się zaleź więcej fotek i tak dokładnych info jak Kamilowi przy jego pracach

Baza do budowy jest T 34 /85  od Tamya plus dodatki

 

received_2081559425458493.jpeg

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Tamki nie najmłodszy ale nadal fajny troszkę poprawiłem usuwając z dna wanny miejsca na montaż silniczka. Wstawiłem też ścianę ogniową bo w moim warsztacie znalazłem silnik z żywicy do T 34. Przedział silnikowy nosi ślady płynów eksploatacyjnych które przez lata użytkowania mogły się tam znaleźć.

20180310_211548.jpg

 

Silnik w komorze 

20180310_211711.jpg

 

20180310_211717.jpg

 

A tyle widać jak jest pancerz załorzony

20180310_211744.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Widzę że się kolega rozszalał z tymi warsztatami , a co z tym berdkiem którego Ci shandlowałem ?No dajesz z tematem :super:, a tak z ciekawości ta trzyczwórka to wojenna czy może powojenna produkcja? Pozdr. A.

Adams  jak chodzi o model to wojenna a jugole używali wszystkiego co było pod ręką i strzelało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam,

Dość duży artykuł o jugosłowiańskich T34/85, używanych m.in. w konfliktach etnicznych na początku lat 90-tych był w "Poligonie" z kwietnia - czerwca 2018.

Poniżej zdjęcie rzutu bocznego pojazdu podobnego do Twojego. Chyba koła ma powojenne. Zdjęcie załączone wyłącznie do celów dyskusji okołomodelarskiej.

Pozdrawiam,

Przemek 

WP_20190424_17_47_20_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ,jeżeli to powojenny tank  czyli wersja M2 to powinien mieć kołnierze na rurach wydechowych do pokonywania przeszkód wodnych , podobnie pierścień dookoła jarzma kadłubowego km-u ,i mógłbyś Bartek tą zestawową lufę na igłę lekarską wymienić:D,. Poza tym bardzo realistycznie ci wyszedł , :super: zniszczenia zwłaszcza te kratki do chłodnic  , zajebiste i kolorek też , przydałoby się  też jakiegoś delija w wieżyczce dowódcy umieścić. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

No więc tak ,jeżeli to powojenny tank  czyli wersja M2 to powinien mieć kołnierze na rurach wydechowych do pokonywania przeszkód wodnych , podobnie pierścień dookoła jarzma kadłubowego km-u ,i mógłbyś Bartek tą zestawową lufę na igłę lekarską wymienić:D,. Poza tym bardzo realistycznie ci wyszedł , :super: zniszczenia zwłaszcza te kratki do chłodnic  , zajebiste i kolorek też , przydałoby się  też jakiegoś delija w wieżyczce dowódcy umieścić. Pozdr. A.

Adams dzięki za uwagę z km poprawię to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.