Skocz do zawartości

Aerograf Iwata HP-BH


HKK

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal nowy aerograf kupiony niedawno okazyjnie na aukcji. Topowa Iwata z serii Hi-Line (powyżej jest już jedynie Custom Micron), dysza 0.2 mm. Świetny, mały, lekki, poręczny, taki jak lubię. Ale nie mam dla niego zastosowania. Do detali mam Olympos-a (którego lubię jeszcze bardziej) a w rezerwie PS-770. Do całej reszty PS-289, który choć długaśny i przyciężkawy, jest bardziej uniwersalny.

Dlatego szkoda, żeby leżał nieużywany w szufladzie. Niech cieszy kogoś innego, a cieszył na pewno będzie. Pomijając Olymposa, jeszcze żaden aerograf nie sprawił mi takiej radochy podczas pierwszego użycia.

P6190067.thumb.JPG.3f586adeba23b1da3ac984a465913f96.JPG

P6190068.thumb.JPG.84ecde5dee10683933b7dd6f320ad218.JPG

Zalety:

  • Malowanie i obsługa to sama przyjemność, jak to w Iwacie.
  • Lekkość i krótki przód ułatwiają precyzyjne prowadzenie.
  • Tzw "cienkie linie" da się wyciągnąć takie jak w Custom Micron-ie. 0.2-0.3 mm. Z Micron-em jest to jedynie nieco łatwiejsze.
  • Może spokojnie służyć jako aerograf uniwersalny. Od detali poprzez kamuflaże, do całych powierzchni w mniejszych skalach.
  • Wszystkie "bajery" w komplecie  - zaworek MAC, wycięcie w korpusie, ogranicznik ruchu igły, napięcie sprężyny spustu.

Wady:

  • Do malowania większych powierzchni lub podkładów lepiej sprawdzą się aero z grubszą dyszą i pojemniejszym zbiornikiem, choć ten też da radę.
  • Modelarze o dużych dłoniach i grubszych paluchach mogą preferować większy sprzęt.

Wg oryginalnego właściciela, aerograf prawie nieużywany. Wygląda na zgodne z prawdą. Żadnych śladów zużycia, dno zbiorniczka "dziewicze". Brak najmniejszych rysek lub zmatowień powierzchni.

P6190069.thumb.JPG.e885da10116ef0b3b875d17267ded3be.JPGP6190072.thumb.JPG.0f8c7ca197f284e1bc6f5e22e224af95.JPGP6190073.thumb.JPG.58da24d87302509446c32ff34250fc57.JPG

Aerograf sprzedaję za 750 PLN - przesyłka z Polski darmowa, między 10.07 a 13.07. Wcześniej lub później przesyłka z UK za dopłatą (80 PLN). Ceny nie obniżę, nie ma mowy :)

Aerograf sprawdzony, wyczyszczony do ostatniego szczegółu i nasmarowany. Igła wypolerowana micromesh-em 8000 i 12000. Pudełko i ulotki w stanie sklepowym. 10-letnia gwarancja w załączeniu. Do kompletu dodaję końcówkę do szybkozłączki, przewód powietrza z szybkozłączką do kompresora oraz szybkozłączkę Sparmax-a z zaworkiem MAC.

P6190074.thumb.JPG.ff4a8bc0dcbef635d562429f3be70472.JPG

Wiem, że za niecałą stówę więcej można mieć nowe H&S Infinity solo. Ale po tygodniu nowe aero będzie tak samo "używane" jak ten. Poza tym z jakichś względów, niezadowolonych użytkowników Iwaty trudno znaleźć. A niezadowolonych z Infinity trochę jest.

Przepraszam za przydługi opis, ale przy takiej cenie chciałem aby wszystko było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przypominam się. Ostatnia szansa na kupienie tego aerografu za niemal połowę ceny sklepowej. Jeśli znajdzie się chętny, to 11 lipca aerograf będzie wysłany przesyłką kurierską z Polski bez żadnej dopłaty. W innym razie, z żalem sprzedam go na zagranicznej aukcji.

Moim skromnym zdaniem, to niemal jedyny aerograf Iwaty dla którego stosunej jakości do ceny się nieźle broni. Trudno bowiem znaleźć wyraźnie tańsze aero które łączyłoby podobną jakość i parametry z niewielkimi rozmiarami i wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panie.......widzę, że męczysz się by go właśnie  tutaj sprzedać. Pomogę, a co tam...za "czy" stówy biorę. I zapłacę za przesyłkę. Sam widzisz....nie ma popytu. Pozdro :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dudipl napisał:

No dobra panie.......widzę, że męczysz się by go właśnie  tutaj sprzedać. Pomogę, a co tam...za "czy" stówy biorę. I zapłacę za przesyłkę. Sam widzisz....nie ma popytu. Pozdro :)

 

Może się to Ci wydać dziwne, ale ja naprawdę nie muszę sprzedawać tego aero. I chodziło mi jedynie o to, aby każdy ew. zainteresowany na tym forum nie ominął ogłoszenia które za chwilę już nie będzie aktualne. Dlaczego? Może to znowu będzie dziwne, ale zależało mi na tym, żeby z okazji skorzystali tutejsi forumowicze. Ten post wisi od dwóch tygodni i zaraz zniknie. Nikogo nim nie męczę. A jak tu i teraz nie ma popytu, żaden ból.

Więc nie, nie jestem desperackim sprzedawcą aero który wciska swój "towar". Sugesta czy też "żart" typu - "masz trzy stówy i spadaj" jest chamski. Nie znam CIę, nie zasłużyłem na takie traktowanie. Mogę z zupełnie lekkim sercem oddać komuś ten aerograf w prezencie jak będę miał kaprys. A za "czy stówy" możesz się napić za zdrowie. Jeśli CIę stać oczywiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 minut temu, Solo napisał:

Czysta pisiąt?

Zgadzam się. Pod warunkiem, że pomalujesz nim swój pokój i pokażesz to na filmie. Albo nie, oddam Ci wtedy za darmo stoi?

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HKK napisał:

Więc nie, nie jestem desperackim sprzedawcą aero który wciska swój "towar". Sugesta czy też "żart" typu - "masz trzy stówy i spadaj" jest chamski. Nie znam CIę, nie zasłużyłem na takie traktowanie. Mogę z zupełnie lekkim sercem oddać komuś ten aerograf w prezencie jak będę miał kaprys. A za "czy stówy" możesz się napić za zdrowie. Jeśli CIę stać oczywiście. 

Ale wyluzuj proszę......nie napisałem jak próbujesz cytować. Bo to by było chamskie. Nabierz proszę czystego powietrza w płuca i jak mawiał wieszcz-Allejuja do przodu. I prośba z mojej strony ....mniej ten kaprys i oddaj komuś potrzebującemu, np. do jakiegoś kółka modelarskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!. Za co z góry wszyscy Tobie podziękują. A napić się ....chmmm, jak lubisz to na zdrowie :)

PS Czytaj ze zrozumieniem. Mniej złośliwości a więcej dobrego humoru. Pozdrawiam-Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dudipl napisał:

oddaj komuś potrzebującemu, np. do jakiegoś kółka modelarskiego

A ma ktoś w tym kółku przysłowiową horom curkę?

Edytowane przez Bzdura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dudipl napisał:

PS Czytaj ze zrozumieniem. Mniej złośliwości a więcej dobrego humoru. Pozdrawiam-Jasiu

Przepraszam, jeśli niesłusznie odebrałem Twój post jako chamstwo. Humor mi dopisuje, dziękuję. Ale tak z ręką na sercu Jasiu - było to trochę drwiące, prawda? Przecież jeśli nie jesteś zainteresowany, to w jakim innym celu komentowałeś? Więc powiedzmy, że złośliwością odpowiedziałem na złośliwość a nie chamstwo. Również pozdrawiam.

P.S Nb. kółka modelarskie tu gdzie mieszkam zrzeszają niemal wyłącznie starszych panów z kasą.

Zgodnie z zapowiedzią odwołuję ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.