Skocz do zawartości

Sturmmörser Tiger (Sturmtiger) Tamiya, 1:35


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko,

a takie coś sobie dłubię. Ponieważ dodany jest zestaw BigEd, to w nowo otwartym Zakładzie blacharskim w kaloszu, praca wre ?

Zimm blachowy... Nie mam pomysłu jak zrobić w czymś takim ewentualne uszkodzenia pasty...

Sturmtiger-05.jpg

Sturmtiger-06.jpg

Myślałem o zakupie friuli do tego modelu, ale... na czymś takim też można poćwiczyć w myśl „zasady” „naucz się jeździć, potem kupisz rolsa” :mrgreen:

Sturmtiger-09.jpg

Sturmtiger-10.jpg

Wnętrze oblachowane.

Sturmtiger-11.jpg

Wnętrze wykończone (tylna płyta i kawałek przedniej, położone tylko do zdjęcia).

Sturmtiger-12.jpg

No to do zrobienia został właściwie tylko podnośnik pocisków i można „wdrażać” malowanie... :lajkonik:

Sturmtiger-13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak sugerujesz - chcę zostawić „niedoklejoną” :-)  Ale jest tu mały zonk - tamka dała takie „wzmocnienia” (nie wiem jak to się fachowo nazywa...) na linii łączenia góry z wanną, przy samych przednich błotnikach - muszę jakoś sprawdzić bez przyklejania czy po zamocowaniu tych „wzmocnień” da się swobodnie podnieść górę bez łamania samych błotników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no do czasu jak DS nie popękają pewnie jest pięknie i ładnie, ja mam Tiger P i właśnie DS poleciały do kosza... no zimm z blaszki zawsze był słaby, jak już trzeba było Atak`a nabyć chyba najlepsze zimmerity jakie sa na rynku.
Ściągana buda no słaby pomysł, bo po co? Środek jest na tyle kompletny co przez właz widać, a ściągana góra dylko zdemaskuje "braki". O śrubkach i pogrubieniu przedniego pancerza nie wspominając, klej Pan budę, wstydu oszczędź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Seb no moje w pudełku, żadnej chemii na oczy nie widziały a się rozkruszyły w rękach więc nie do końca...generalnie guma z plastikiem to zło (Italka problem, stary Dragon skurczają się gumowe opony) jedynie z AFV nie słyszałem o kłopotach... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
23 minuty temu, Seb napisał:

Chcesz polemizować ?

A po co? Wiadomo, że newbe zawsze nie ma racji, więc nie czuję się na siłach ?

Widzę oficjalne zdjęcie, z oficjalnego źródła, a ponieważ na tym forum i wielu innych powtarza się początkującym „szukaj w sieci, rób risercz tego co chcesz zrobić” to zrobiłem, tylko nie wiem po co :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zielony na pewno za ciemny - będę musiał kombinować z jakimś filtrem (tylko nie wiem jakim, jeszcze nie filtrowałem nigdy :mrgreen: ).

Reszta kolorów - dunkelgelb i rotbraun - jest OK, zdjęcie troszkę faktycznie za ciemne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy na modelach, ich wykonanie, delikatność lini, kształt, miejsca w których występują, podpatruj u Sergiusza Pęczka. W jego modelach to poezja. O młotkowaniu to gdzieś już ostatnio pisałem, polecam filmiki o Kv Wildera i ten 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.