Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

poszukuje zdjęć, schematów, zdjęć modeli, historii, czyli wszystkiego o Tygrysie Królewskim z Berlina z numerem 100.

berlintigerii19455fr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to komplikuje sprawę, bo (jak wyczytałem na PWMie) było to nr 101 a nie 100 (co zasadniczo potwierdza zdjęcie podane przez Michała), a także iż czołg ten posiadał trójbarwny kamuflaż a nie dwu.

 

Wybrałem go z uwagi na atrakcyjne malowanie, bardzo mi się podoba, najwyżej zostanę przy tym i będzie nie poprawne, zrobię go dla własnej przyjemności, a nie zgodności historycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry przepraszam jeżeli zamieściłem ten temat w złym dziale ale nie wiedziałem za bardzo gdzie go umiejscowić

 

Stałem się dumnym posiadaczem Tygryska z dragona którego dostałem pod choinkę i w instrukcji i w moich zbiorach znalazłem malowanie 102 batalionu SS walczącego w Normandii, a mianowicie jest to czołg nr 134 Hauptscharfuhera Willa Feya (czytałem pancerną pięść i zakochałem się w tym czołgu :P ) i tu rodzi się problem chciałbym jak najlepiej odwzorować ten czołg a w internecie niestety znalazłem tylko 1 zdjęcie tej maszyny i tu jest prośba do szanownych forumowiczów, czy posiadacie może jakąś dokumentacje zdjęciową tego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, tez musze sobie zakupic ta ksiazke.

 

dziwne ze na TIIF nie ma zadnego zdjecia tego pojazdu albo ja jakos zle szukam bo to ustrojstwo po niemiecku ale google wyswietlilo dwa zdjecia.

 

4ly05yx

 

20060608155551392.jpg

 

zaloz warsztat to chetnie pomoge przy budowie ; )

 

edit: pierwsze zdjecie chyba ma zablokowane linkowanie ale pewnie jak skopiujesz do przegladarki to bedzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pytanie do znawców tematu

 

Czy posiada ktoś jakąś listę lub źródło takiej listy - jakich pojazdów używała 7 Dywizja SS Prinz Eugen.

 

Jak do tej pory znalazłem tylko jednego Hanomaga 251 i kilka starych wozów pancernych z początku wojny. A i całkiem sporo włoskiego sprzętu.

 

Czy im tam zesłano cały, niepotrzebny złom z niemieckiej armii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti, najwyraźniej tak

"Podobnie jak z uzupełnieniami, dywizja od początku miała trudności z wyposażeniem i uzbrojeniem. Ponieważ przeznaczona była do zadań tyłowych, nie mogła konkurować pod tym względem z jednostkami frontowymi. Zdecydowana większość sprzętu pochodziła więc ze zdobyczy wojennych. Broń strzelecka pochodziła z Belgii, Czechosłowacji, Włoch i zapasów dawnej armii jugosłowiańskiej, działa górskie Skody z Czechosłowacji, a nawet z zapasów po armii austro-węgierskiej. Sprzęt pancerny był równie różnorodny: włoskie tankietki Fiat-Ansaldo L3/35, francuskie czołgi Somua i Char B, (według nie potwierdzonych zdjęciami relacji, do dywizji trafiły w początkowym okresie jej istnienia również polskie samochody pancerne wz. 34).

Sytuacja taka powodowała chaos zaopatrzeniowy, nad którym nie zdołano zapanować do końca wojny. " -tyle z http://www.dws-xip.pl/reich/waffen/7dgor.html Słowem, śmieciowisko - nawet ADGZ i renówki mieli

Sklej włoską tankietkę , Skoti, [you know you want to ]

PS - Znalazłem taki wątek, ale nie miałem siły przejrzeć całego : http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=50&t=75416&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poranną lekturę. Zakupiłem książkę o działaniach wojennych na Bałkanach. Muszę chwilę poczekać na jaj przybycie, może wtedy się coś wyjaśni.

 

A tak w ogóle to chodzi mi o to czy mieli na posiadaniu Panzer 38t - bo mam takiego staruszka z Italieri i chciałbym go popełnić w jakiejś niecodziennej wersji

 

 

Rozpoznaje ktoś tę armatę??

 

prince5hd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć klika rzeczy

1. Co przedstawia godło na prawym błotniku - jaka to jednostka?

2. Czy można takowy dostać w postaci kalkomanii 1/72

3. Na jaki kolor malowane były ople w tej jednostce.

 

a537e2cfbdf834a0.jpg

 

Zdjęcie jest wykonane na autostradzie Bautzen - Drezno w 1942r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna prośba o pomoc zdjęciową lub tekstową.

 

Kończę sobie, po 9 latach w połowie sklejony, Flak 88 z Tamiyi. Chcę zrobić w malowaniu z Sycylii z Dywizji Herman Goering. Mam monografię wydawnictwa Militaria. Jest tam rysunek takiego działa w dosyć ciekawym malowaniu. Kolor bazowy - pustynny (były to działa ewakuowane z Afryki), a na to ciemnobrązowe kamo, imitujące drzewka (chyba). I tutaj pytanie do Was - czy ten obrazek, to wyobraźnia autora grafiki czy ktoś dysponuje fotografiami lub opisem, potwierdzające te malowanie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

znając naszych modelarzy pewnie mi pomogą poszukuje planów pojazdu niemieckiego ,,Alkett Raumgerat . prosze o pomoc gdyż znalazłem parenaście zdięć ale brak rysunków w trzech rzutach dzięki za pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.