Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, składam model pz II ace'a i chciałem zrobić jakąś podstawke. Niestety nie wiem (i nie mogę znąleźć zdjęć) jak wygląda zawieszenie pz II F podczas najechania na nierówność terenu. Jeśli ktoś miałby jakieś zdjęcia, na których dobrze to widać to bardzo proszę o wrzucenie ich tu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rysunkach kiepsko widać ułożenie zawieszenie (chodzi mi konkretnie o ułożenie tej części, na której trzyma sie koło, gdy pojazd najedzie na miejsce położone wyżej niż reszta drogi) a zdjęcie jest za małe...

chyba, że ta część pozostaje nieruchoma, a uginaja się jedynie te "blaszki" choć wydaje mi się to kiepskim rozwiązaniem...

Mimo wszystko dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, przymierzam się do kupjna modelu dziła samobieżnego Sturmgeschutz IV. Chciałbym go wykonać w kamuflarzu z okresu walk we Francji, 1944 roku. Chodzi mi głównie o jakis ciekawy kamuflaż-najlepszy był by kamo-panterka, ale każdy inny mnie zadowoli.

 

Liczę na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam.

Mam pytanie. Gdzie występowały King Tigery z wierzą Henshel pomalowane w łaty i kropki tak jak na pudełku modelu Ialeri 1/72? Czy zdarzały się egzemplarze bez Zimmeriu?

Wszystkie Tygrysy Królewskie wyprodukowane po wrześniu 1944 nie posiadały już zimmeritu. A kamuflaż na pudełku Italeri to nic innego jak tak zwany ambush, nakładany w fabrykach od listopada 1944.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Zwracam się z gorącą prośbą do znawców czołgu Tiger II (czy jak kto woli King Tigera ). Jako, że moja wiedza na temat niemieckich czołgów jest szczątkowa, a chciałbym wykonać model rzeczonego pojazdu zniszczonego w Oosterbeek podczas operacji Market Garden, chciałbym zapytać czy zaprezentowany w poniższym linku czołg miał na sobie Zimmerit czy też nie:

 

http://www.strijdbewijs.nl/market-garden/btf279.jpg

 

Jeśli tak to czy do jego wykonania będzie się nadawał model Dragona:

 

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6303.html

 

Będę bardzo wdzięczny szanownym kolegom za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję Tomku

 

Planuję scenkę w oparciu o zdjęcie z polskimi spadochroniarzami oglądającymi ten czołg już w 1945 roku. Jeszcze tylko nie wiem czy w 35 czy w 72. Kusi mnie ta druga, ale to się jeszcze zobaczy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie martwi. Musiałaby być jakaś brytyjska piechota w Battle Dress'ach i beretach. Jak nie znajdę żadnego zestawu w 72 to będę działał w 35

 

Jeszcze raz dzięki!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt nie odpowiada na moje pytanie moze zostalo przeoczone wiec ponawiam je:

Szukam zdjec niemeickiej 19 dywizji pancernej walczacej pod Kurskiem, to co mam mnie nie satysfakcjonuje, robie makiete skladajaca sie z kilku czesci 1 fragment juz mam jeszcze tylko 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.