Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie do znawców panter. Czy całe stalowe koła jezdne były stosowane w panterach G późnych serii produkcyjnych (nowe jarzmo armaty, wydechy, uchwyty na kamuflaż na wieży) ????? Na stronach modelarskich znalazłem kilka takich modeli i przy jednym, że brały udział w bitwie w Ardenach. Żadnych archiwalnych zdjęć takiej pantery nie znalazłem. Jedynie wczesne G na stalowych kołach, np 221 z La Gleize. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w póżniejszej serii produkcyjnej wszytskie dostawały nowy typ jarzma, tyle że weź pod uwagę, że łatwiej jest zrobić wieżę niż kadłub, więc ożenki typu stara wieża + nowe bajery przy kadłubie były na porządku dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zrobić Tygrysa I w panzergrau - ot taki kaprys.

Taki Tygrys był użyty bojowo pod Leningradem (502 bat, trochę zdjęć się znalazło, choć wszystkie z zimowym kammo). Jednak nie chcę go robić w tej wersji - wydaje mi się jakaś ułomna, nie ma błotników, filtrów, osłon rur wydechowych, a te elementy chciałbym mieć u siebie (na niektórych zdjęciach błotniki są, ale i tak nie widać filtrów ).

 

Stąd moje pytanie. Czy ktoś ma może jakieś informacje na temat innych batalionów wyposażonych w tym czasie w 'pełnowartościowe' ;) Tygrysy i malowanych w panzergrau?

Z tego co znalazłem w literaturze, to 101 SS otrzymał Tygrysy w styczniu 1943. Powinny być więc malowane w oczekiwanym przeze mnie kolorze (German olive wprowadzono troszkę później) i można mieć nadzieje, że będą pełnowartościowe, jednak nie znalazłem nigdzie takich szczegółów.

 

 

I drugie pytanie, wie ktoś coś więcej o pojeździe z tego zdjęcia (numer boczny, jednostka, kammo itd):

0215mm.jpg

 

thx

Aphar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem model armaty Schneider 75mm z RPMu. Instr. montażu - porażka. Wykonanie - porażka. Trzeba będzie nad nią popracować. Czy ktoś poratuje mnie szczegółowymi zdjęciami lub rysunkami lub linkiem do odpowiedniej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Pomalutku biorę się za Bruckenlegera IVB i natknąłem się na pewien probleM. Otóż poszukuję zdjęć, planów etc. wnętrza panzera IV, a konkretnie przedziału kierowcy. Chciałem podorabiać kable i być może jakieś detale, lecz nie mam żadnej dokumentacji. Jeśli ktoś może poratować zdjęciami, linkami lub czymkolwiek, proszę pisać w temacie lub na PW.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

wszystkich pracuje nad Famo Tamiyi ale szukam malowan do tego modelu oprócz instrukcji, jesli ktos by mial to prosze o zdjecia super gdyby to byly wersje ss ale kazde inne tez dobre, mam nadzieje ze w dobrym dziale oglaszam swoja prosbe

pozdro dla wszystkich!!!z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęć i informacji dotyczących Sd.Kfz. 251 zdobytego w Powstaniu Warszawskim.

 

Polecam wydawnictwa:

 

Tarczyński J. Pojazdy "Armi Krajowej w Powstaniu Warszawskim",WKiŁ, Warszawa 1994 str.31-32 i 67-75

 

"Tablice rozpoznawcze pojazdów Wojska Polskiego" Zeszyt nr 5 (wraz z kalkomaniami 1:35). Intech, Kraków 1996

 

,a tak na szybko to SdKfz.251/1 Ausf.D o numerze rejestracyjnym SS946114 z 5 DPanc SS 'Wiking". Z oznaczeń na wozie wynika że kompania radiowa rzeczonej dywizji stała lżejasz o ten pojazd. 'Zaboru mienia' dokonali 7 sierpnia 1944r żołnierze 2 plutonu 101 kompanii btalionu "Bończa"w okolicach Zamku Królewskiego.

 

pracuje nad Famo Tamiyi ale szukam malowan do tego modelu

http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/1398314_hWyz3#66123298_aEWuP

 

http://www.geocities.com/Pentagon/3620/famo.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obicia pod

Nie rób obić jak chcesz mieć realistyczne białe kamo. Załogi malowały to najczęściej wapnem a ono nie odpryskuje tylko się ściera. A jeżeli ktoś ma się zamiar przyczepić, że było malowane także zwykła farbą to farba malowana cienką warstwą też nie odpryskuje. Lepiej zrób prześwity i otarcia. Albo po prostu pomaluj to tak jak Fazzy czyli cienką warstwą:

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/PICT0321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.