Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Szukam trochę więcej info na temat tego czołgu:

Beztytuu-8.jpg

 

Mam identyczny model M i tak kombinuję jakie by tu malowanie dać. Znalazłem tego w pamięci swojego komputera i jestem uradowany, ale kolejny problem to oznaczenia i numery, których po prostu nie mam. Skala 1/72. Może kojarzycie jakąś inna trójeczkę M bez osłon bocznych (no taka jak ta z foto jeśli chodzi o bryłę)? Chodzi mi o to, by numery istniały już na jakiś kalkach, bądź były takie, by łatwo je wymalować. Zawsze mam wyjście, ten z foto, ale próby wymalowania samemu oznaczeń na kartkach średnio wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam potrezbuje pomocy mma w planach rozpoczac budowe 1:1 niemieckich wozow z okresu IIws i niemoge nigdzie znalezdz szczegolowych rysunkow technicznych,jesli by ktos cos takiego mial prosze pomozcie z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Poszukuję informacji o 40 batalionie pancernym ,w Norwegii w kwietniu 40 roku. W internecie znalazłem tylko tyle że były tam Pzkpfw I , II , 38(t) , czołg dowodzenia i Neubaufahrzeug 1 ,2 i 3.Chodzi mi o więcej wiadomości czy było tam jakieś wsparcie plot , czy jakieś samochody czy batalion był tylko w Oslo itp , itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam, jako, że przygotowuję się do poważniejszego projektu, to mam do Was prośbę.

 

Szukam jakichkolwiek rysunków dot. działa 280mm K5(E) Leopold German Railroad Gun, nie zdjęć. Także szukam informacji o tym, jakie numery widoczne nad nazwą miało działo nazwane "Robert".

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie numery widoczne nad nazwą miało działo nazwane "Robert".

 

"Robert" miał numer 919215, przy czym namalowany był nie "nad", ale po prawej stronie od... No właśnie.

O ile "Leopold" miał napisane całe imię, to na drugim dziale była tylko stylizowana litera "R".

 

Z rysunkami niestety nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Witam.

Czy w Sd.Kfz.250/1 Neu występowały mocowania na flagi sygnałowe i skrzynki z lornetami nożycowymi? Czy są to elementy wyposażenia wyłącznie wersji 250/5?

Dragon dodał te elementy jako "Premium" dodatek do zestawu i zastanawiam się czy to ma jakikolwiek sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakieś zdjęcia wersji F lub G w malowaniu innym niż pustynne? - Na polską kampanie się nie nadaje ale np Francja czy coś? Chodzi mi o to żeby odskoczyć od ''Afrika Korps'' troche

 

 

Jeśli post nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Eeeee... Mysle ze chodzilo o pzkpfw II, jak w tytule posta zreszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy napotkał ktoś jakieś informacje na temat wczesnego StuGa III z Pz.Jg.Abt.2, 12 Pz.Div. ?

Stug-IIIG-2PzJgAbt-12PZD-Esto44_zpslpemn7tj.png

 

Praktycznie straciłem już nadzieje że znajdę jakieś zdjęcie tego pojazdu. W internecie chyba jest tylko powyższa ilustracja i boxart z zestaw Dragona

Pomogłaby mi chociaż informacja czy ten pojazd (jeśli w ogóle istniał.. ) posiadał zimmerit, i jeśli jak to jakiego rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W kwestii umieszczonego wyżej zdjęcia StuGa III i 2. PzJagAbt z 12. PzDiv, to po sprawdzeniu wychodzi na to, że batalion nie został w całości wyposażony w Jagdpanzery IV i rzeczywiście pojechał na front w sierpniu 1944 roku w mieszanym składzie ze StuGami III.

Czy w tym czasie StuGi III miały Zimmerit nie mam jak sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Założyłem już że zimmerit powinien się na nim znajdować. Niestety nadal jest dla mnie zagadką, na podstawie czego powstała powyższa grafika oraz boxart Dragona. Może się kiedyś dowiem, ale teraz mogę raczej ze spokojnym sumieniem improwizować^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Czy te malowania można wykonać bez zimmeritu, czy musi być?

http://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.V-Panther-Ausf.D-German-WW2-Tank.html

 

EDIT:

Znalazłem takie foto. To chyba jest 521, więc była bez zimmeritu. znalazł moze ktoś lepsza fotkę.

http://www.militarymodelling.com/sites/1/images/member_albums/35335/panther%20d%20521%20ref.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Czy ma ktoś jakieś info dotyczące tej Pantery?

 

a20706b379a839600f505cf0ffcea1d3.jpg

 

pant_wils2.jpg

 

To jedyne zdjęcia, jakie udało mi się znaleźć w necie.

 

No i jeszcze "mały" dylemat w temacie malowania :(

 

d6595a47aa0cbdfd3781b1d6720561de.jpg

 

panther_IX.jpg

 

Panther_Ausf_G_Pzrgt27_19_Pzd_Warsaw_HD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.