Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, mam pytanie:

Czy jest chociaż cień szansy aby w '42 (bądź pod koniec '41) roku w Afryce Północnej mogły jeździć się jeszcze pojazdy pomalowane na Panzer Grau? Dokładniej chodzi mi o Pz. II F. Znalazłem takie coś, ale tylko jako malowanie w modelu Revella, a jak wszyscy wiemy często może mijać się to z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Czy ktoś z Was ma może jakieś zdjęcia Pz.Kpfw.IV D z dodatkowym opancerzeniem. Interesują mnie pojazdy Grupy Armii "Środek", Front Sowiecki lato-jesień 1941. Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj młody na tym forum to mój 2 post.

Do rzeczy.Mam zamiar skleić PzKpfw II z tego zdjęcia...

kkkk2.jpg

posiadam jeszcze jeden skan z interntu tego czołgu...

 

pszczyna2.jpg

Pytanie brzmi czy są Wam znane jakies inne zdjęcia tych wraków?

 

Dodam ze zdjęcia przedstawiają unieruchomione panzery na polu minowym podczas bitwy pod Pszczyną 2 września 39 roku.Przekopałem wszelakie zdjatka z wrzesnia jakie mi są znane ale innych nie znalazłem,moze znacie inne.

Czy panzer II ztego pierwszego zdjecia to PzKpfw II Ausf B czy C?

 

pozdro

 

ps mam plan do dioramy z tego pierwszego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Sklejam Brummbara (Dragon 6500 1:35).

Jako, że zestaw daje mozliwość pokazania wnętrza wieży, to chcę to wykorzystać. Czy macie może informacje na temat jak było malowane wnętrze wieży i samo działo? Jakieś zdjęcia bardzo by mi pomogły.

 

Pozdrowienia, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sklejam Brummbara (Dragon 6500 1:35).

Jako, że zestaw daje mozliwość pokazania wnętrza wieży, to chcę to wykorzystać. Czy macie może informacje na temat jak było malowane wnętrze wieży i samo działo? Jakieś zdjęcia bardzo by mi pomogły.

 

Pozdrowienia, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

mam pytanie co do Pz. V Panther, czym na zewnątrz różniła się w wersja D od G. Dodam, że chodzi mi tylko o kadłub, zawieszenie, gąsienice itd. jednym słowem wszystko prócz wieży, ona mnie nie obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie co do Pz. V Panther, czym na zewnątrz różniła się w wersja D od G. Dodam, że chodzi mi tylko o kadłub, zawieszenie, gąsienice itd. jednym słowem wszystko prócz wieży, ona mnie nie obchodzi

 

Przede wszystkim wizjerem kierowcy. G już tego nie miała. Późne G miały też inne wydechy. I jeśli mnie pamięć nie myli G miała inne gąski. Więcej szczegółów nie pamiętam. Profesorowie Panzerologii niech się wypowiedzą

 

Edit

G miała też inny lewy wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Zamierzam zrobić w malowaniu zimowym model czwórki z 1. Dywizji SS Liebstandarte ( mam model tej z Charkowa z Dragona w 1/35 ), koniecznie z Schurtzen, i w związku z tym mam pytania :

 

1. Czy możliwym jest by ta jednostka używała w walkach pod Charkowem w 1943 roku Czwórek z zamontowanymi Schurtzen - tych wczesnych. Znalazłem takie zdjęcie w publikacji Trojcy, ale w tej samej publikacji Trojca pisze, że Schurtzen były montowane na czwórkach od 04.1943 ? Jeśli jednak mogło tak być, że pod Charkowem były czwórki "G" z Schurtzen, to mogę wykorzystać model, który mam. Ten model Dragona to późna wieża, bez bocznych szczelin, ale z wczesną wieżyczką dowódcy z podwójną klapą włazu. Czy ta Dywizja mogła wtedy używać czwórek z armatą L/48 i czy wymiana armaty w czwórce "G" była powiązana z wymianą wieżyczki dowódcy na tę pogrubioną, z pojedynczym włazem ?

 

2. Czy w walkach na Ukrainie zimą 1943 Leibstandarte mogła używać późnych czwórek "H". Z pogrubioną fabrycznie, a nie domontowywaną przednią płytą nadbudowy kadłuba ? I czy w modelu takiej czwórki mam zamontowywać opancerzony filter powietrza tzw. " Filzbalgvorschaltluftfilter", na prawym boku kadłuba ?

 

Reasumują : czy pozbywać się modelu Dragona, czwórki z Charkowa i zakupić te "H", ale to późny model. Przednia płyta jest w nim już jako grubsza fabrycznie i brak w nim szczelin w bocznej, przedniej nadbudowie kadłuba. Z tego powodu, to pojazd z serii z 1944 roku. Jednakże robiąc z mojej czwórki z Charkowa pojazd z końca 1943 roku powinienem wymienić wieżyczkę dowódcy i lufę armaty. Czy tak ?

 

Dziękuję wam za porady i może jakieś zdjęcia ?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwym jest by ta jednostka używała w walkach pod Charkowem w 1943 roku Czwórek z zamontowanymi Schurtzen - tych wczesnych

Raczej nie. O ile pamiętam to w schurtzeny były wyposażone dopiero wersje H, które weszły w kwietniu 1943.

Czy w walkach na Ukrainie zimą 1943

Jeżeli chodzi takze o grudzień to mam fotki pz IV z dywizji Das Reich w okolicach Żytomierza.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Bundesarchiv_Bild_101I-571-1721-26A,_Russland,_Panzer_IV,_Panzer_VI_%28Tiger_I%29.jpg

A muszą być z Leibstandarte? Jeżeli koniecznie w schurtzen to nie da rady zrobic w walki o Charków zima 1943.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwym jest by ta jednostka używała w walkach pod Charkowem w 1943 roku Czwórek z zamontowanymi Schurtzen - tych wczesnych

Raczej nie. O ile pamiętam to w schurtzeny były wyposażone dopiero wersje H, które weszły w kwietniu 1943.

Czy w walkach na Ukrainie zimą 1943

Jeżeli chodzi takze o grudzień to mam fotki pz IV z dywizji Das Reich w okolicach Żytomierza.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Bundesarchiv_Bild_101I-571-1721-26A,_Russland,_Panzer_IV,_Panzer_VI_%28Tiger_I%29.jpg

A muszą być z Leibstandarte? Jeżeli koniecznie w schurtzen to nie da rady zrobic w walki o Charków zima 1943.

 

Dziękuję Ci jager !

Czyli jak upierałbym się przy Leibstandarte z końca 1943 to raczej "H" ? Co sądzisz o tej przedniej płycie nadbudowy - robić ją przykręcaną, czy tak jak zrobił Dragon w nowej "H" - już fabrycznie montowaną ? I czy na Ukrainie, w zimie końca 1943, czwórki z Das Reich i Leibstandarte były w Zimmericie i z dodatkowym filtrem?

 

Pozdrawiam i ......

 

YCZENIAMODELARSKIENowyRok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy na Ukrainie, w zimie końca 1943, czwórki z Das Reich

Tak były w zimmericie jak widzisz na zdjęciu co jadą w kolumnie w poprzednim poście co Ci wysłałem.

 

Co sądzisz o tej przedniej płycie nadbudowy - robić ją przykręcaną, czy tak jak zrobił Dragon w nowej "H" - już fabrycznie montowaną

Ja na twoim miejscu wziąłbym zdjęcie konkretnego wozu i odwzorował go Nie ważne czy Leibstandarte czy Das reich czy Totenkopf. Ale jeżeli juz chcesz robić jakiś z grudnia 1943 to radziłbym fabrycznie montowaną.

z końca 1943 to raczej "H"- fabrycznie montowaną

Tak :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci jager !

Czyli jak upierałbym się przy Leibstandarte z końca 1943 to raczej "H" ? Co sądzisz o tej przedniej płycie nadbudowy - robić ją przykręcaną, czy tak jak zrobił Dragon w nowej "H" - już fabrycznie montowaną ? I czy na Ukrainie, w zimie końca 1943, czwórki z Das Reich i Leibstandarte były w Zimmericie i z dodatkowym filtrem?

Witam.

W książce SS-Leibstandarte wyd. Bellona jest zdjęcie z początku 44' pz IV.

Ja robiłbym przykręcaną. Czołg ten posiada dodatkowy filtr powietrza i jest bez zimmeritu!

Zato w dywizji Das Reich mam zdjęcie z zimmeritem kwadratowym (Charków)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Dziękuję za porady !

Jagger masz całkowita racje jak się przyjrzałem zdjęciu od Ciebie, to są na nim późne czwórki "H" z Zimmerit -em, z całkowitą montowaną przednią płytą pancerną. Z dostępnej mi wiedzy mniemam, że nie może to być rok 1943. Taki typ późnej czwórki był produkowany od 02.1944. Model Dragonowskiej "H", to właśnie ten typ późniejszy, z metalowymi rolkami nośnymi i bez szczelin obserwacyjnych w boku nadbudowy kadłuba. Ja chciałbym wczesną "H" z 1943 - z Schurtzen i z wszystkimi detalami późnej "G", tylko koła napinające i napędowe były inne. Powiem Wam, że jak badam ten temat, to właściwie nie można dokładnie stwierdzić na zdjęciu, czy była to późna "G", czy wczesna "H". Zdjęcia mogą wprowadzić sporo pomyłek. Model "H" Dragona odpada ze względu na metalowe rolki, nie produkowano czwórek z nimi w 1943.

 

Boozy : Chętnie zobaczę te zdjęcia ! Z Charkowa, z początku 1943 raczej nie Zimmerit. Był on nakładany fabrycznie, lub w jednostkach bojowych od 09.1943. Schurtzen też raczej z Charkowa z marca 1943, odpada. Trojca chyba się pomylił. Stwierdzam to patrząc na mundury piechoty stojącej wokół czołgów - mają wzór Zelbahn stosowany od 1944. Pozdrawiam Was Serdecznie !

 

Paweł

 

P.S. Pozostanę chyba przy późnej "G" ( armata L/48, Schurtzen i filtr na boku kadłuba ), z Ukrainy z grudnia 1943 roku. Choć z podpisu planszy barwnej w wydawnictwie Militaria "Waffen SS in color", wynika że to "H", to oprócz tego podpisu nic na to wyraźnie nie wskazuje. Mogła to być równie dobrze późna "G". Jak Wy sądzicie ? Może macie jakieś dane na temat uzupełnień "Leibstandarte" po Bitwie Pod Kurskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę, czy możecie mi podrzucić parę fotek technicznych okablowania, używanych malowań i oznaczeń.

 

Szukałem monografii i nic kurcze znaleźć na ten temat nie mogłem.

 

 

 

Dzięki z góry pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.