Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam prośbę czy możecie mi podrzucić jakieś ciekawe fotki przedstawiające owy czołg, kurde szukałem po monografiach i nic oprócz malowania nie znalazłem

 

Z góry dzięki, pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wóz obserwacyjny artylerii (Panzerbeobachtung) , a nie regularna "czwórka". Zdjęć tego pojazdu jest jak na lekarstwo i do tego nie za dobrych. Generalnie możesz pofantazjować z malowaniem. Modyfikacje samego czołgu ograniczają się w zasadzie do zmiany włazu dowódcy na typ z dział szturmowych oraz dodaniu peryskopu i anten - jednej na wieży i dodatkowej na kadłubie. Reszta tak jak w standardowym Panzer IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Zaczynam dłubać Tygryska jak w tytule i mam zamiar umiejscowić go na dioramie nie dawno zakupionej która imituje ruiny fabryki(Oczywiście nie muszą być to ruiny fabryki ponieważ są tam tylko 2 ściany).Teraz Nie wiem w jakim kamuflażu pomalować tygryska żeby był zgodny z dioramą i najlepiej gdyby nie było to malowanie zimowe.Następnie muszę jeszcze adekwatnie do tej scenki znaleźć figurki najlepiej jakieś skradające się.Trochę poszukałem ale póki co marnie z pomysłami...

 

Proszę o pomoc z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna kleję taki oto pojazd. Na drugiej wojnie nie znam się wcale dlatego zwracam się z pytaniem do fachowców. Czy tego typu pojazdy występowały bez zimmeritu? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcia.

6406-poster-s1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam małe pytanie. Czy przedstawione na zdjęciach działko p.panc. to 3,7cm PaK36?

1.

0734080e0cf474bfmed.jpg

2.

b4569ee3e005d66dmed.jpg

3.

cf05dc8501f0da03med.jpg

 

Sądzę że tak ale wolę się upewnić. Mam zamiar zrobić taką małą winietkę z tymże właśnie działkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

mam pewien problem, otóż poszukuje planów/rysunków/zdjęć wnętrza kadłuba niemiaszkowej Panthery G.

A konkretniej, chcę wiedzieć: co się znajdowało we wnętrzu w zaznaczonych przeze mnie miejscach.

beztytuu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam info o malowaniach pancerki z Legionu Condor - wojna domowa w Hiszpanii.

Zwłaszcza Panzer I...

 

Wiem że gdzieś o tym czytałem. Jak się nie mylę było to parę numerów "Poligona" o tworzeniu się hiszpańskich sił pancernych. Niestety nie mogę tego sprawdzić ponieważ te czasopisma są ode mnie oddalone jakieś 60 km. Jak będę miał do nich dostęp, to od razu podam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem niedawno zestaw Tamyii "German King Tiger production turret" 1/35. Postanowiłem spróbować odtworzyć choć wnętrze wieżyczki i tu pojawia się moja prośba. Poszukuję materiałów dotyczących wnętrza King Tigera w szczególności wieży (typ Henschel). Do tej pory zdobyłem dwa opracowania: Wyd. Militaria Nr. 5 i "Germany's Tiger tanks-VK45.02 to Tiger II. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś się spotkał z informacjami o Opel Blitz'u z zamontowanym na pace Flak'iem (obojętnie która wersja). Wiem, że był taki używany w Afryce (są zdjęcia) ale czy gdzieś indziej też były używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.