Skocz do zawartości

Normandia 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Skladam taki model.

 

10963892fx5.jpg

 

Potem taki.

 

38740657dw3.jpg

 

A w planach mam zamiar zrobic dioramke z Normandi.

Bez fajerwerkow, taka scenka z frontu.

 

I pierwsze pytanie (nie znam sie na pojazdach USA)

Czy halftrack'a mozna pomalowac np. tak

 

42566715oh9.jpg

 

Czekam na podpowiedzi, sugestie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I pierwsze pytanie (nie znam sie na pojazdach USA)

Czy halftrack'a mozna pomalowac np. tak

 

Tak, można. Ale pamiętaj iż malowano tak pojazdy w zależności od środowiska i pogody panującej na obszarze na którym stacjonowała owa jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to to plamiste malowanie pochodzi z frontu włoskiego (bądż też Tunezji),a nie zachodniego więc niezbyt dobrze będzie to wyglądać w normandyjskim krajobrazie. Zalecałbym jednak pomalowanie go na standardową zieleń.

Nie jestem również pewien czy do takiego spotkania jednostek amerykańskich z Tigerem II doszło,no chyba,że chłopaki po prostu przejeżdżali koło stojącego na uboczu wraku.To tak z historycznego punktu widzenia.

 

Tak, można. Ale pamiętaj iż malowano tak pojazdy w zależności od środowiska i pogody panującej na obszarze na którym stacjonowała owa jednostka.

 

Należy po prostu sprawdzić z jakiej jednostki pochodzą oznaczenia, które producent serwuje nam w kalkomanii,a potem sprawdzić gdzie takowa jednostka działała i przeciw komu.

Modelarstwo + Mini Badania Historyczne. Tak powinien wyglądać każdy projekt dioramkowy z prawdziwego zdarzenia.

 

Powodzenia i Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem również pewien czy do takiego spotkania jednostek amerykańskich z Tigerem II doszło

[Powodzenia i Pozdrawiam

Kornik

Zapewne doszło do spotkania, po którym pewnie zostało to:

2664937_1_b.jpg

Co do pomysłu dioramy, to jestem naprawdę pełen podziwu dla wszystkich, którzy " dłubią" w 1:72. Trzeba mieć naprawdę dobre oczy i ręce nie trzesące się ...z zimna Faktycznie dobrym pomysłem byłoby zrobienie Konigtigera porzuczoengo na poboczu drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie powiedział jaki model składa podał tylko zdjęcie pudełka KT Porsche w 1/35 Dragona, a jednocześnie zaznaczył,że składa 72, więc nie wiadomo czy ma Porsche czy Henschla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak45 - a co ma być w charakterze wraku, pozostawionego pojazdu - Halftrack??? Malowanie Halftrack chyba całościowo na zieleń...

 

Można go wykonać z Arden:

Opuszczony Halftrack - żołnierze Niemieccy A do tego przejeżdżający Tiger II i będzie luks.

 

Bardziej wolę wersję: rozwalony KoingTiger na poboczu i przejeżdżający Halftruck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie powiedział jaki model składa podał tylko zdjęcie pudełka KT Porsche w 1/35 Dragona, a jednocześnie zaznaczył,że składa 72, więc nie wiadomo czy ma Porsche czy Henschla.

 

Skladam taki model.

 

Klik!

 

Jak się czepiam, to zwykle mam jakieś podstawy :>

 

Czak45 - jak coś służę pomocą w temacie KT; niestety moje zainteresowania nie obejmują alianckich pojazdów, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyliscie mnie chlopaki tak duza iloscia postow.

Wielkie dzieki

Postanowilem:

Half track na zielono, porzucony nie spalony pod drzewkiem.

Tiger 2 na wzgorzu w standartowym malowaniu 3 lub 2 barwnym.

Niebawem:

Wiecj zdjec z warsztatu, koncepcji i fotek arch.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczony Halftrack - żołnierze Niemieccy... A do tego przejeżdżający Tiger II

Witam!

A czemu nie odwrotnie

Jakoś tak wykonaniu czaka wraki wytworów "herrenvolku" wypadają malowniczo i stanowią obrazki miłe dla serca i oka .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie odwrotnie

To była moja propozycja, a Czak45 zresztą napisał jaki ma plan...

Half track na zielono, porzucony nie spalony pod drzewkiem.

Tiger 2 na wzgorzu w standartowym malowaniu 3 lub 2 barwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

temir 2 napisał:

A czemu nie odwrotnie

 

To była moja propozycja,

Ja też wyszedłem z propozycją - tylko odwrotną .

Czak45 zresztą napisał jaki ma plan...

czak45 napisał:

Half track na zielono, porzucony nie spalony pod drzewkiem.

Tiger 2 na wzgorzu w standartowym malowaniu 3 lub 2 barwnym

...dopatruję się że jest to na razie tylko koncepcja do ewentualnego rozpatrzenia i jeszcze nic nie jest ostatecznie przesądzone .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod takiej sytuacji - planu -koncepcji jest bardzo prozaiczny.

A mianowicie brak figurek USA. Chodzi mi o cos bardziej statycznego czytaj stojacego czyli nie biebnacego nie strzelajacego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na plasticsoldierreview.com , może coś znajdziesz. Ja ostatnio do Jeep'a dokupiłem zestaw Hasegawy, US Infantry Combat Group. Wprawdzie jest tam tylko jedna figurka w wyzluzowanej pozie (w dwóch egzemplarzach) ale zestaw ma inne zalety - trochę bambetli (2xGarand, 2xThompson, radia, zwoje kabla itp) a z zamieszczonych w nim figurek łatwo byłoby złożyć następującą sytuację:

Drogą nadjeżdża powoli tygrys. Tymczasem w krzaczorach stoi zamaskowany halftrack, a za najbliższym murkiem czai się oddział amerykańców. Ewentualnie tygrys może być już wrakiem, a Amerykanie czekają na kolejnego:)

Co, nie ukrywam, uradowałoby me serce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy po prostu sprawdzić z jakiej jednostki pochodzą oznaczenia, które producent serwuje nam w kalkomanii,a potem sprawdzić gdzie takowa jednostka działała i przeciw komu.

Modelarstwo + Mini Badania Historyczne. Tak powinien wyglądać każdy projekt dioramkowy z prawdziwego zdarzenia.

 

Producent serwuje niewiele, jedno malowanie (oznaczenie) i jescze do tego nie podaje skad.

 

1instukcjafh3.jpg

 

I zeby nie bylo, badania historyczne prowadze niewiekie ale zawsze jakas literatura jest.

 

1okladkags8.jpg

 

A tu piekna fotka z netu, to bylaby piekna dioramka.

 

netm3re2.jpg

 

Ja natomiast mogę służyć pomocą jeśli chodzi o historię kampanii normandyjskiej, krajobraz itp...

 

A dziekuje, krajobraz najprawdopodobniej bedzie taki.

 

1terenxq8.jpg

 

A malowanie Porszaka takie.

 

2malowanieof4.jpg

 

A teraz koniec teori, czyli postep prac.

 

Tiger 2

 

czolg1ty0.jpg

 

czolg2ly9.jpg

 

M3

 

m31ul3.jpg

 

m32aw8.jpg

 

A tu przy okazji porownalem sobie model REVELLA i DRAGONA.

Zwymiarowane niemal identycznie. Ale kazdy ma swoje slabe i mocne strony.

 

czolgporownanieht4.jpg

 

Wypychacze :(

 

m3gratyji7.jpg

 

Ale sam model bardzo dobry. Jedynie w DRAGONACH plastik jest lepszy do obrobki.

 

A tu wstepne ustawienie dioramki zabarwione w PS.

 

diopomysxf4.jpg

 

I dwa ustawienia Tigera (ktore lepsze?)

 

1.

dio1oh4.jpg

 

2.

dio2at5.jpg

 

I z gory.

 

diogoraxz5.jpg

 

I to byloby na tyle.

CD chyba nastapi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka Halftrucka w błocie pochodzi najprawdopodobniej z walk w lesie Hurtgen jesienią 1944. Gdzieś mam chyba podobne...

 

Jeśli chodzi o Krajobraz to nie jestem pewien z jakiego rejonu pochodzi ta właśnie fotka,ale nie przypomina mi to rejonu walk normandyjskich (masz tam napisane podczas przemarszu). Więcej żywopłotów,ubitych bądź błotnistych dróg małe domki itp, itd... Tereny walk studiowałem dosyć długo, do tego zwiedziłem Normandię dwa lata temu i wiem,że w amerykańskich strefach działań było więcej zieleni.

 

Co do malowania Tigera II w barwy 503-ego batalionu, to nie wiem czy ta jednostka nie operowała czasem gdzieś w sektorach brytyjskich. Trzeba by było się upewnić.

 

Same prace zaczynają powoli nabierać rumieńców. Szczególnie King Tiger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotke z tego lasu wkleilem nie na temat, znalazlem ja podczas szukania m3 i bardzo mi sie spodobala. Krajobraz sie zmienia wraz z koncepcja, chyba kawalek laki zawsze sie gdzies znajdzie .

 

Halftrack rosnie w oczach w sumie to ladny pojazd.

 

13754525qs9.jpg

 

A tu pomysl na figurke. Niemiecki mechanik z glowa U.S. Paratroopers

 

98657654sz6.jpg

 

I sama dioramka. Zmienila sie koncepcja na jedyna sluszna Tiger 2 z rozwalonym motorem i figurka U.S. " Co to k.... jest? "

 

81234320yp7.jpg

 

16621085ys6.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.