Skocz do zawartości

Normandia 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie sądze aby konkretny nr farbki Ci pomógł, to musisz sam "pod siebie" wybrać

 

Wlasnie moza duzo czytac, namietnie studiowac tematy na forum, ale bez eksperymentow i obserwacji sie nie obedzie.

Dzieki za rozwiniecie tematu

 

to podłoże wygląda jak moje podwórko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem washa, kurzenie itp.

Model strasznie wyplowial, z czego nie jestem zadowolony.

Porownywalem zdjecia i mysle ze moglem sobie darowac ten jasny filtr zrobiony aerografem. Jeszcze duzo nauki przedemna

 

powashgc9.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie widzialem, dzieki. Jeszcze nie tak dawno mialem wielka ochote zrobic cos na podstawie zdjecia, ale jak narazie mi przeszlo. Po co robic cos co juz mozna zobaczyc na zdjeciu. Oczywiscie taka praca pokazuje poziom zdolnosci modelarskich. Ponadto zima to jeszcze nie dla mnie

Narazie mam wielki dylemat i rozczarowanie, poniewaz wszystko co maluje na kamo 3-barwne i wash'uje czarnym pigmentem robi sie strasznie ciemne. W swietle zarowym jest ok, ale w dziennym strasznie to wyglada. Dla przykladu wklejam zdjecie.

 

roznicerq9.jpg

 

I tak:

Modele po lewej wykonane sa tak samo jak te po prawej.

Jedyna roznica jaka dotyczy tych ciemniejszych to to, ze po pomalowaniu na nich kamo, calosc psiknelem rozwodnionym bazowym-piaskowym (cos jak filtr). Chyba juz tego wiecej nie zrobie.

Podsumowujac zauwazylem, ze modele trzeba malowac na bardzo jasno bo potem filtry, washe itp., strasznie je sciemniaja. (po co komu numery farbek, przeliczniki itd, ostatnio wybieram farby na oko )

Chyba jeszcze dzis zrobie na tygrysie nowe kamo, tym razem bez filtru z bazowego i moze mniej washa.

Co o tym myslicie? Jak wasze modele wygladaja w roznym swietle?

Pozdrawiam.

 

Ps. mnowogro, fajna stronka, dodalem do ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem Po tych wszystkich lakierach, pigmentach, filtrach model strasznie ciemnieje Dlatego teraz maluje na przesadnie jasne odcienie. Co do scenki to nie mogę doczekać się końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie na KT kammo jest dobre:

1.bedzie jako eksploatowany

2. przecież nierzadko dorzucali na nie błota, by jeszcze je przyciemnić

3. zdjęcia czarno białe, bywają często prześwietlone i wychodzi na nich jaskrawsze kammo.

 

Moim zdaniem, zbyt jasny model, to model przerysowany, kwestia co robimy( dla siebie i uznania, czy dla kogoś..wtedy rysujemy:piwo:)

 

Co do zaciemniania modelu filtrami i washem, ratuje nas umiar...a z tym, to raczej ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupiłem WHITE SPIRIT.

Przy użyciu tego specyfiku, zrobiłem pierwszy WASH z farb olejnych dla plastyków.

Wcześniej robiłem pigmentamia AGAMY PAINTATOR, rozpuszczonymi w wodzie.

Jest różnica, tylko ile czekać na wyschnięcie?

I kiedy psiknąć mattem, bo jakieś takie błyszczące to troche jest.

 

m3b2bb7.jpg

 

msb2sk6.jpg

 

I jeszcze jedna fotka w prawidłowym ustawieniu aparatu (wczesniej było chrome).

 

naturaliz1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, tylko ile czekać na wyschnięcie?

 

Farby olejne rozcieńczone nigdy nie wysychaja zawsze jak się dotkniesz to się upapszesz... pociągnij go lakierem i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby olejne rozcieńczone nigdy nie wysychaja zawsze jak się dotkniesz to się upapszesz... pociągnij go lakierem i będzie git.

 

Bzdura... wysychają znacznie szybciej niż normalnie. Ja pracowałem dalej już po 30 minutach po nałożeniu olejnego washa. Dla spokoju można odczekać dzień, po dwóch-trzech są już bardzo dobrze związane z powierzchnią i można spokojnie działać dalej, bez lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renesansy i Van Gogh'i bardzo ładnie wysychają, czy to rozcieńczone benzyną lakową, terpentyną, white spiritem czy wamodem. Nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam MAIMERI made in ITALY 5,50 zl za tubke 20 ml.

Rozcienczam White Spirit.

 

Figurka pomalowana, troche szara na tych zdjeciach.

Nie znam sie zabardzo na GI, tyle co sobie zdjecia poprzegladalem.

Jak sa jakies watpliwosci to prosze pisac.

 

figssa1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.