Skocz do zawartości

Normandia 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Dioramka ukończona.

 

Historyjka.

 

Kampania w Normandi zakończona. Niemcy wycofują się w kierunku Rzeszy. Pozostawiając po sobie wiele złomu.

Tiger 2 z wieżą Porshe został porzucony ze względu na awarie (skrzynia biegów? ). Amerykański żołnierz, zajmujący sie chwilowo transportem, zatrzymuje się przy porzuconym czołgu w celu zabrania z niego dodatkowego wyposażenia (liny, siekiera, młotek itp.).

 

Fotomontaż:

 

fotomontarzdw5.jpg

 

Cała reszta:

 

60725423xk9.jpg

 

77904366cz7.jpg

 

50487371qz3.jpg

 

40385776ed8.jpg

 

93982063sm5.jpg

 

28982080qk1.jpg

 

82252325ym5.jpg

 

78369061vn9.jpg

 

33251575nd1.jpg

 

11jq5.jpg

 

12tu9.jpg

 

M3 Half track:

 

13pi5.jpg

 

14ur9.jpg

 

15ma0.jpg

 

wnetrzeat6.jpg

 

wnetrze2th9.jpg

 

Tiger 2:

 

16lasthu8.jpg

 

Zapraszam do oceny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba, kawal dobrej roboty.

 

 

Kalki tylko mi odstaja od reszty pracy, moze to wina foto?

Ale swieca sie na kilku ujeciach- numery na czolgu,

i widac ze sa niewpasowane w linie podzialu jak gwiazdy US na halftraku)

i przy reszcie doskonalej wyskakuja na wierzch.

Uzywasz SETa i SOLa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czaku to na prawdę "malutki" majstersztyk! Pokłony... Aha, będę robił King Tigera z Dragona takiego jak Ty (chyba) i prosiłbym Cię o ewentualną pomoc w wykonaniu go- ale o tym na PW się jakoś zgadamy, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy prezentuje się znakomicie, jednakże jak już moi przedmówcy wspomnieli, nie ustrzegłeś sie kilku błędów:

 

1. Wspomniana kalka;

2. Wspomniane gąsienice;

3. Deska na podłoże jest jednak trochę zbyt wąska;

4. Mundur żołnierza amerykańskiego jest nie do końca dopracowany i wygląda trochę jak piżama albo robotniczy drelich;

5. Bambetli w Halftrucku jest trochę za mało i część z nich (skrzynia i brezent) wygląda nieco plastikowo. Powinien być czymś obwieszony. Poza tym Halftrucki żadko były widywane z jednoosobową załogą;

6. Zbyt mocno obdarty Browning 50 cal.

 

Poza tym widzę tu same plusy:

 

1. Przepięknie wykonane malowanie pojazdów;

2. Realistyczne ślady eksploatacji i wykończeniówka;

3. Wspaniale wykonane i "dopieszczone" (choć zbyt wąskie podłoże);

4. Fabuła ! (Chociaż porzuconego Tigera II z uszkodzoną skrzynią sam nie nazwałbym złomem);

5. Fantastyczny fotomontaż. Powinieneś zrobić więcej takich fotek;

6. Natężenie prac przy tej dioramce. Chociaż sam nie pochwalam ekspresowego budowania modeli (lepiej wolniej,a dokładniej), to w twoim przypadku express nie odbił się specjalnie na jakości.

Gdybyś jednak poświęcił więcej czasu szczególikom, to ta diorama byłaby jeszcze ciekawsza i pozbawiona wymienionych powyżej błędów.

 

Oby tak dalej

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz talent do ustawiania dobrych scenek, przy minimum środków wyrazu.

Super oszczędna kompozycja, z drugiej strony perfekcyjnie ustawiona.

Ale brakuje mi tu tej świeżości jaka pojawiała sie w innych Twoich pracach.

Ten stug ryjący "rowy melioracyjne", czy jagdphanter z liśćmi, to robiło na mnie wrażenie.

A tu jest" tylko" świetnie zrobiona diorama.

Pozdrawiam

Ps. Pojazdy lewitują !!!!!! To chyba największa wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samego wykonania nie mogę się przyczepić nawet jakbym chciał

 

ale temat scenki jest lekko abstrakcyjny - nie wydaje mi się żeby niemiaszki zostawiali prawie nieuszkodzonego kingtigera na pastwę aliantów bez uprzedniego rozwalenia go bądź zaminowania ( w sensie np granat-pułapka w składzie amunicji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz SETa i SOLa?

 

Mam zestaw AGAMY i przez ten plyn co sie daje pod kalki to mało brakowalo, a musialbym malowac model od początku. Teraz daje kalki na wode na matową farbe, ale może warto sidoluxem psiknąć pod kalke?

 

Świetna robota.!!!

 

Dzieki i dzieki za wszystkie pozytywne komentarze, za krytyke oczywiscie tez nalezy podziekowac

 

3. Deska na podłoże jest jednak trochę zbyt wąska;

4. Mundur żołnierza amerykańskiego jest nie do końca dopracowany i wygląda trochę jak piżama albo robotniczy drelich;

5. Bambetli w Halftrucku jest trochę za mało i część z nich (skrzynia i brezent) wygląda nieco plastikowo.

 

Lubie takie malutkie podstawki.

To moj idol, u niego tez wystaje.

 

franciscobn4.jpg

 

Jeśli chodzi o mundur to jedyne co to kolorki, na ale mogly byc sprane, wyplowiale.

Coś z brezentami mi faktycznie nie wychodzi, ale co zrobić, pomalowac na pół mat?

 

Poza tym Halftrucki żadko były widywane z jednoosobową załogą

 

To udało mi sie uchwycić żadki przypadek

 

Ale brakuje mi tu tej świeżości jaka pojawiała sie w innych Twoich pracach.

 

Wiesz musze wyrobić do końca zapasy, obiecałem sobie, że nic nie kupie jak nie skończe tego co mam

Napisałem sobie już liste pomysłow (ciekawych, innych) na 14-scie mini podstawek i myśle, że jak sie uda to będzie co oglądac.

 

 

nie wydaje mi się żeby niemiaszki zostawiali prawie nieuszkodzonego kingtigera

 

cyt. wyd. Militaria zeszyt "LWY STALINA"

 

cytatdm8.jpg

 

Roznie w zyciu bywa, a co dopiero na wojnie. Poprostu dostali ostrzal skonczyla sie amunicja, uciekli w las

 

A tu jeszcze sie pochwale tym co zmienilem w HT

Oprocz opisanych rzeczy zrobilem tez przednia szybe z opakowania po szczoteczkach do zebow.

 

zmiany1co7.jpg

 

zmiany2qh5.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i oglądam te fotki z pierwszego postu i coś mi nie pasuje.

Za dużo było niebieskiego w nich. Tak więc teraz już sa zmienione.

(chodzi o zdjęcia z pierwszego postu)

A tu dla przykladu:

 

Starsza fotka.

 

dwatyltigeradoldx6.jpg

 

Nowa jakosc.

 

13880336sx1.jpg

 

Jest lepiej?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna dioramka i jak by człowiek nie wiedział w jakiej to skali, to mógłby pomyśleć, że w 1/35 jest.

Chociaż mi akurat takie wystające za podstawkę modele to niezbyt się podobają.

 

Teraz daje kalki na wode na matową farbe, ale może warto sidoluxem psiknąć pod kalke?
Z tego, co mnie uczono, to kalkomanie na błyszczącą powierzchnię kłaść się powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.