Skocz do zawartości

War Elephants, Zvezda, 1:72


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym modelem a raczej figurką do pomalowania będzie model rosyjskiej firmy Zvezda. Będą to słonie wojenne z I-III w. p.n.e. w skali 1:72. Mamy tutaj 7 małych żołnierzy do malowania i 2 słonie w różnych kolorach. Drugie zdjęcie przedstawia figurkę żołnierza pomalowanego na początku czarnym podkładem a następnie tylko z góry szarym podkładem żeby pokazać cienie i rozjaśnienia, przez co figurka będzie bardziej plastyczna. Mam nadzieję że dam radę pomalować w tej skali. Lupa będzie na pewno potrzebna. Trochę to może zająć czasu pomalowanie tego wszystkiego. Zobaczymy jak to pójdzie.

War Elephants - Kit.JPG

War Elephants - Soldier.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza figurka (żołnierzyk - strzelec) gotowa. Ja nie umiem lepiej w tej skali, nawet nie wiem czy umiałbym namalować lepiej w większej skali. Dodałem cięciwę z cieniutkiej linki 0,01 mm. Taka sobie kolorowa figurka.

War Elephants - Soldier - 3.JPG

War Elephants - Soldier - 4.JPG

War Elephants - Soldier - 5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pasuje mi wash w figurkach. Robią się one błyszczące i ciemne od tych farb olejnych. Zależy mi na czystych i pstrokatych kolorach w tej figurce. Tym bardziej że w skali 1:72 nie umiałbym wyczyścić dobrze tego washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strzel wash akrylowy Citadel, nie będziesz musiał tego wybitnie ścierać, a sprawdza się świetnie do takiej skali. Wleje się idealnie w załamania, a nie jest w ogóle błyszczący - nie będziesz musiał matowić. A regulować możesz pędzelkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już dać podkład na słoniki i figurki, ale zaliczyłem małą wpadkę. Chciałem umocować słonie na grubszych kołkach i zacząłem wiercić na środku. Wcześniej zaszpachlowana figurka rozpadła się. Mój błąd. Przy okazji muszę powiedzieć że plastik z Zvezdy jest do kitu. Jakiś taki błyszczący, elastyczny. Nie da się go zeszlifować papierem ściernym lub zeskrobać nożykiem. Jedynie można go obrabiać poprzez ucinanie nożykiem. Szpachla trzyma się go bardzo słabo. Nie wiem czy w innych modelach np. samolotów jest taki sam plastik bo byłbym bardzo rozczarowany gdybym musiał obrabiać np. szpachlówkę na łączeniu kadłuba. Słonia ścisnąłem klejem i dałem super glue. Ciekawe czy będzie trzymać.

War Elephants - Mistake.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli maluję pierwszego słonia. Uszy pomalowałem na żywy czerwony kolor (miały pewnie odstraszać przeciwnika). Fajne są te tarcze na wieżyczkach. Na razie pomalowałem wieżyczkę na ciemno czerwony kolor (tylko jedna warstwa na razie).

War Elephants - Animal - 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Zekar napisał:

Klasa! Ciekawi mnie w jaki sposób i jakimi kolorami malowałeś skórę słonia?

Nie pamiętam już jak mieszałem kolory ale był to jakiś szary np. 70.990 Light Grey pomieszany z 70.955 Flat Flesh. Pomalowałem aerografem, a potem dałem Citadel Shade Nuln Oil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.