Skocz do zawartości

PZL P.11c 1/72 Arma Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat już dość mocno oklepany. P11-stek prezentowanych było już wiele ale nie spotkałem się z tą z indykiem. Model wykonany z zestawu Model Kit bez większych dodatków własnych poza naciągami i uchwytami przy kabinie. Model wzbogacony o dokupione kalki Tehmodu. Nie zagłębiałem się tym razem w szczegóły więc model posiada wszystkie błędy jakie wystąpiły w zestawie (np chłodnica w złym miejscu).
Wykonałem P11-stkę w malowaniu 161 Eskadry Myśliwskiej ze Lwowa, choć początkowo miał być w malowaniu z muzeum w Krakowie. Niestety kalki które były z zestawem pękały, a szczególnie błękitny pasek, na każdej linii podziału mimo zastosowania płynów do kalek.

Ze względu na patriotyzm lokalny padło na samolot z godłem indyka.

Pilotem tego samolotu był urodzony w Kielcach ppor. Jan Dzwonek, który uczył się latać w Polichnie czyli "rzut beretem" od mojej miejscowości.

Miłego oglądania.

 
 
qO1s2My.jpg

Vzdeua5.jpg

ZOQERKd.jpg

wsDAq0i.jpg

2Ldtgkb.jpg

rTgL95s.jpg

 cntkWeN.jpg

sRpVKM8.jpg

klB3mkd.jpg
 
jamqhaI.jpg

Bkff5e4.jpg

hbwrt4H.jpg
 
 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tlb napisał:

Nie lubię tego samolotu, ale wykonanie mi się podoba. Fajnie wygląda. ?

 

Też bym go pewnie nie ruszył gdyby nie to, że model dostałem.  Model ma niewiele części więc postanowiłem zrobić go sobie w przerwie innego warsztatu tak na szybko. Tak dobrze mi się go składało, że kupiłem kolejny zestaw z myślą, że trochę go rozgrzebię, ale to za jakiś czas.

24 minuty temu, tlb napisał:

Czym malujesz?

Farby to dedykowane do polskich samolotów Hataki z serii pomarańczowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne godło , fajne linki i model z historią i pilotem . O szachownicy to już nie muszę pisać . Ja czekam na Jedenastkę w 1/32 . Na oponkach to kalki ?

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rymulus napisał:

Farby to dedykowane do polskich samolotów Hataki z serii pomarańczowej

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze pytanie mam, w "mieście w koronie" można gdzieś kupić hatake czy kupujesz przez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mbrnnr napisał:

Bardzo fajny ptaszek. ?☺️

Jedyna rzecz, która mi nie pasuje jest kolor pierścienia kolektora.

Dzięki.

Założyłem, pewnie niesłusznie, że przegrzany metal wystawiony na działanie warunków atmosferycznych zaczyna intensywnie korodować. Inaczej to się zapewne ma do eksponatu muzealnego, który nie jest trzymany pod chmurką tylko stoi sobie w ciepełku. 

Za zwrócenie uwagi dziękuję, przy następnym modelu zrobię kolektor w wersji muzealnej.

15 godzin temu, spiton napisał:

Bardzo elegancka. Trzeba było tylko bardziej podkreślić lotki, bo zlewają się ze skrzydłem.

Linie przy lotkach potraktowałem nieco ciemniejszym kolorem ale teraz się przyjrzałem i muszę przyznać że tego nie widać. Ten element się poprawi.

13 godzin temu, Hello napisał:

Fajne godło , fajne linki i model z historią i pilotem . O szachownicy to już nie muszę pisać . Ja czekam na Jedenastkę w 1/32 . Na oponkach to kalki ?

Pozdrawiam Hello

Dzięki bardzo, a na pytanie odpowiadam: tak, to są zestawowe kalki.

5 godzin temu, tlb napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze pytanie mam, w "mieście w koronie" można gdzieś kupić hatake czy kupujesz przez Internet?

Pozwolę sobie szerzej odpowiedzieć na to pytanie. Kielce to modelarska pustynia. Są co prawda dwa sklepy, jeden typowo modelarski, a drugi to składnica harcerska, ale mają strasznie ubogą ofertę. Z farb możesz kupić tylko Tamiye, Humbrola i Paktrę, do tego jakaś podstawowa chemia typu szpachle, kleje i może ze cztery rodzaje pigmentów. O wszelkiej chemii np. od AK czy Mig-a możesz zapomnieć. To samo tyczy się wszelkich narzędzi i dodatków jak profile czy chociażby hips. Jeśli idzie o modele to w tym pierwszym można coś wybrać choć szału nie ma, natomiast w harcerzu króluje Misterkraft. 

Tak mi się trochę "ulało", bo czasem, delikatnie mówiąc, zły jestem, że nie mogę sobie wpaść do sklepu po jakąś drobną rzecz, którą mógłbym przy okazji pomacać, tylko muszę zamawiać w sieci. A bywa często, że koszt wysyłki przewyższa znacząco wartość zamówienia. To tyle, sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rymulus napisał:

Są co prawda dwa sklepy, jeden typowo modelarski, a drugi to składnica harcerska, ale mają strasznie ubogą ofertę. Z farb możesz kupić tylko Tamiye, Humbrola i Paktr

Ostatnio byłem w polami, to koleś miał kilka sztuk na krzyż Tamiya, w harcerzu wybór Tamiya był ok.

Pytam o ta hatake bo myślałem, że coś nowego się otworzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że w mojej opinii samolot był absolutnie paskudny model wygada zacnie w szczególności podobają mi się linki świetna robota.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymulus - dzięki za odpowiedź, ja bym powiedział, że wydechy raczej bywają szare/brązowe z śladami rdzy, stąd mój komentarz. Ale oczywiście Twoja wizja, więc ok.

Poza tym jakiś nadgorliwy moderator usunął mój post dotyczący Hataki i Empiku. Oczywiście bez slowa, bo po co. Nie rozumiem czemu, bo Hataki są w Empiku sprzedawane i Hataka nawet miała z tą sprawą obszerną akcję promocyjną. Dla tych, którzy nie mają w mieście sklep modelarski mogą z takiej opcji skorzystać. I Empik nie sprzedaje tylko Hataki. Polecam zajrzeć na ich stronę internetową.

https://www.empik.com/zabawki/modele-do-sklejania-i-skladania/akcesoria,37681006,s

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, nawet nie wiedziałem, że mają taką ofertę. O kartonowych modelach wiedziałem, ale o plastikach i akcesoria nie.

Faktu nie zmienia, że o ile w takich miejscowościach jak Warszawa, Kraków, Łódź hatake w empiku stacjonarnym  się znajdzie, o tyle w Kielcach, Legnicy czy czy nawet w Białymstoku może być bardzo ciężko.

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale za wysyłkę i tak muszę zapłacić. Właśnie sprawdziłem, że mają produkty, które są do odbioru na miejscu, ale większość wysyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tlb napisał:

Oczywiście, ale za wysyłkę i tak muszę zapłacić. Właśnie sprawdziłem, że mają produkty, które są do odbioru na miejscu, ale większość wysyłają.

Oczywiście za wysyłkę nie musisz płacić
https://www.empik.com/pomoc/cennik-dostaw
Odbiór w salonach EMPiK jest darmowy (paczka 35 x 35 x 35), a z tego co sprawdziłem to w Kielcach są dwa saloniki EMPiK (w Galeriach ECHO i KORONA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że nie wszystkie produkty mają możliwość odbioru w empiku. Sprawdzałem, kupując farby hataka płacę 9,9 za kuriera.

nie ma innej opcji:

https://www.empik.com/gosc/koszyk/dostawa-i-platnosc

albo ja czegoś nie umiem...

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.